Saint Joseph's University, Haub School of Business

Introduction

Read the Official Description

За време на 160 години, Универзитетот Свети Јосиф ги усовршува професионалните и личните амбиции на мажите и жените преку обезбедување ригорозно лицемерно образование - оној што бара високо достигнување, го проширува знаењето, го продлабочува разбирањето, нагласува ефективно размислување и комуникација, развива морален и духовен карактер и пренесува траен гордост. Образованието на Свети Јосиф ги опфаќа сите аспекти на личниот развој и развој, како одраз на игнатианската кредо на Cura personalis. Водени од факултет посветен на двете настава и стипендија, студентите развиваат интелектуално преку интензивна либерални уметности наставна програма и напредни студии во избраната дисциплина. Студентите созреваат социјално со учество во животот на кампусот Свети Јосиф, забележани по своите богата разновидност на активности и заразен ентузијазам. Студентите растат етички и духовно со тоа што живеат сопствени вредности во поголемото општество надвор од кампусот. Се наоѓа на работ на Митрополитот Филаделфија, Универзитетот Свети Јосиф обезбедува лесен пристап до огромните можности за кариера и културни ресурси на петтиот по големина град во Америка, додека им овозможува на учениците кохезивно и интимно искуство во кампусот. За персонализирана помош за истражување на вашите дипломирани бизнис степени опции, ве молиме контактирајте Кристин Андерсон на 610-660-1690 или sjumba@sju.edu

Образование барајќи образование за времиња

Прецизен во језуитската, католичка традиција, Универзитетот Свети Јосиф обезбедува ригорозно, интензивно образование кое ги дисциплинира и го проширува умот. Во основата на ова образование е Програмата за општо образование (GEP), која ги изложува студентите на основните полиња на истражување и на културните вредности кои го обликуваат нашиот свет. Езуитскиот акцент на ангажираната настава и менторство го опфаќаат универзитетот.

Алумни кои водат и постигнуваат

Поранешните на свети Јосиф се искачуваат на највисоко ниво на лидерство и го користат ова влијание за да ги трансформираат нивните организации во примерен модел на успех и интегритет. Врзани со траен гордост во нивната Алма Матер, мрежата на Свети Јосиф од речиси 50.000 е силна и желни да им помогне на студентите да најдат значајни вработувања по дипломирањето.

Кампус што не е за гледачите

Студентите на Свети Јосиф ентузијастички се ангажираат во сите аспекти на животот на кампусот - академски, социјални, атлетички, етички и духовни. Нивното активно учество создава енергична, динамична кампус заедница и произведува меѓусебно поддржувачко, хумано и толерантно опкружување за индивидуален успех и услуга на другите.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:


Магистер на науки во бизнис интелигенција

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години September 2019 Соединети Американски Држави Philadelphia + 1 more

Нашите STEM назначени дипломиран програма нуди уникатен и ригорозен пристап кон бизнис образование. Со интегрирање на технологијата, квантитативните вештини и аналитика во релевантен бизнис [+]

Магистрирал во податоците управувано професионалец

За повеќе од една деценија, Свети Јосиф Магистер на науки во бизнис интелигенција

Оваа програма за ОРМ подготвува професионалци од 21-от век да ги водат организациските перформанси во сите функционални области со користење на податоци за да развијат нови можности, да стекнат конкурентска предност, да ги идентификуваат ефективните стратегии и да го подобрат процесот на донесување одлуки.... [-]


Магистер на науки во маркетинг

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години Open Enrollment Соединети Американски Држави Philadelphia + 2 more

На МСП во маркетинг е стручен степен дизајниран да им овозможат на студентите со напредно ниво на академска експертиза во клучните маркетинг надлежности, со цел да функционира ефикасно во различни, постојано се менува, глобалната животна средина. Програмата им овозможува на студентите да се специјализираат во две области: Меѓународен маркетинг или клиент анализи и увид. [+]

Магистрирал изграден за маркетинг професионалци денес.

Денес повеќе од кога и да е, успехот во бизнисот бара технолошки такт, меѓународна ориентација и компетенции за промет на производи и услуги насекаде во светот. Оваа високо реномирана дипломиран бизнис програма ги подготвува професионалци од 21 век за глобалниот пазар со тоа што ги пренесува преку границите и културите за да дознае за најдинамичните бизнис практики во светот. Јадрото на наставната програма на Магистер на науки во маркетинг програма се развива суштински маркетинг надлежности во однесувањето на потрошувачите, анализа, истражување и стратегија, додека две специјализации ви овозможи да ги усогласат вашиот степен со вашите професионални цели.... [-]


Магистер на науки во финансиски услуги

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 30 месеци Open Enrollment Соединети Американски Држави Philadelphia + 2 more

Оваа програма ви обезбедува со алатки, теорија и практични знаења да се вклучат во професионални финансиски планирање услуги и финансиска анализа. Покрај тоа, седум курсеви во рамките на MSFS Програмата се сертифицирани од CFP® одборот за да ги задоволат барањата на CFP® сертификацискиот испит. [+]

AACSB акредитирана и CFP® одбор сертификат

Оваа иновативна програма за постдипломски студии обезбедува професионалци како вас со алатки, теорија и практични знаења за да се вклучат во професионални финансиски услуги за планирање и финансиска анализа. Покрај тоа, седум курсеви во рамките на MSFS Програмата се сертифицирани од CFP® одборот за да ги задоволат барањата на CFP® сертификацискиот испит.... [-]


Contact

Saint Joseph's University

Адреса, линија 1 5600 City Ave Mandeville Hall, Suite 280
19131 Philadelphia, Pennsylvania, Соединети Американски Држави
Website http://www.sju.edu/
Број на телефон +1 610-660-1693