Saint Michael's College

Introduction

Read the Official Description

Зошто Свети Михаил е? Огромна, од светска класа образование

Колеџот Сент Мајкл, која е основана во 1904 година, обезбедува релевантни, светска класа либерални уметности образование во прекрасниот амбиент на Вермонт. Нашите поврзана заедница им овозможува на студентите да се формираат блиски односи едни со други и оствари членови на факултетот, обезбедување на идеална средина за учење, каде што тие имаат простор и поддршка за себе и за своите врсници оспори. Како колеџ наоѓа минути од Бурлингтон, една од топ-отценети колеџ градови во земјата, Свети Михаил, нуди сигурен микс на академски, духовна, културна, сервис и пустината искуства. За да дознаете повеќе, посетете smcvt.edu.

Колеџот Сент Мајкл нуди програми одлични магистратура во клиничка психологија, образование и настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL). Овие врвни програми се направени за да ги задоволи индивидуалните потреби на различни студент тело вклучувајќи работа професионалци.

Персоналните планови за учење, флексибилни класа распоред, квалификувани наставници, и силна мрежа на колеги и ментори се осигура дека студентите се стекнат со теоретски образование, практично искуство, како и увид да станат лидери во своите ниви. Всушност, на колеџ е добро позната меѓу работодавачите за одгледување на високо квалификувани професионалци. Ова е една од причините што има стапка на вработување постдипломски-ниво на речиси 100 проценти.

Овие предности направите магистратура од колеџот Сент Мајкл мудра инвестиција.

Господар на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (MATESOL) степен програма

Меѓународно призната и почитувана MATESOL програма Сент Мајкл колеџот обучува студентите да учат англиски Воведничари на други јазици во САД и во странство. Таа има осум опции, вклучувајќи го MATESOL (36 кредити); MATESOL: Онлајн + OnCampus (36 кредити); и меѓународната програма на Мировниот корпус мајстор (36 кредити).

Дополнителни програми се MATESOL + PK-12 Licensure (46 кредити), MATESOL + PK-12 поддршка за добивање дозвола на наставниците (36 кредити), и ELL поддршка за дозвола на наставниците (18 кредити). На сертификат за завршено во TESOL (24 кредити) и Програмата TESOL диплома исто така понудени.

Алумни се наоѓаат низ целиот свет со користење на вештини, тие се одгледува со програмата TESOL на колеџот Сент Мајкл.

Возбудлива локација во Вермонт

Колеџот Сент Мајкл се наоѓа на 440 убави акри во Колчестер, Вермонт во североисточниот регион на САД. Тоа е само три милји од Бурлингтон, Вермонт големина град и Мека на уметност и забава.

Бурлингтон се наоѓа помеѓу величествен зелени планини и чудесна Езеро Champlain. Тој нуди трендовски продавници, фантастични ресторани возбудлив ноќен живот, одлична музика во живо, збогатување на културните институции, заживување на отворено рекреација, и голема специјални настани.

Студентите ќе можат да излезат надвор од површината за да уживате уште повеќе на атракции во државата вклучувајќи забава летни фестивали, убава есен зеленило, и возбудливоста целогодишна спортски вклучувајќи скијање, сноубординг, snowshoeing, пешачење, рок / качување мраз, планински велосипедизам и кајак, само за да именува неколку.

Финансиска помош во колеџот Сент Мајкл

На Свети Михаил, вредноста на образованието е многу повеќе од цената. Нашите мали училиште интимност ќе предизвик, да ги зајакне и негува студенти по цена која е обично помалку од слични институции. Свети Мајк не наметнува бројните дополнителни такси најде во други училишта, како што се кредити давачките се разбира, здравствени трошоци, студент такси, такси технологија, или такси паркинг. Што повеќе, нивните студентски финансиски услуги Канцеларијата е на чекање за да ви помогне да управуваат со вашиот школувањето, преку Сојузна Директен неподдржаната и Сојузна Директен Додипломски ПЛУС кредити. Ние исто така нудиме на планот за плаќање на школарината преку исплата Школарина.

Дипломирани студенти на колеџот Сент Мајкл може да се квалификува за федерално спонзориран заеми и постдипломски асистент, кој обезбеди делумна школувањето простување и стипендии.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа Undergraduate Pathways » Гледа Preparatory Year » Гледа Summer courses » Гледа курс » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

MA

мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (М-р TESOL) / применета лингвистика

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 3 - 5 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Burlington + 1 more

Магистерски степен во TESOL (MATESOL) го подготви студентите од САД, а најмалку 60 други земји. Тоа е дел од колеџот Сент Мајкл од 1962.This 4-недела, 120-часовна лето професионална програма за обука ги опфаќа сите важни аспекти на наставата по англиски јазик од гледна точка на практична училница. Тој нуди конкретни искуство со методи и техники кои ги одразуваат тековните принципи на комуникативниот јазик на наставата и учењето. Дипломирани студенти на оваа програма се здобиваат со диплома во TESOL и обично се ангажирани од страна на англиски јазик програми во САД и други земји. [+]

На Магистрирал во TESOL (MATESOL) го подготви студентите од САД, а најмалку 60 други земји. Тоа е дел од колеџот Сент Мајкл од 1962 година. Нашите дипломци послужи како професори и инструктори по применета лингвистика и TESOL низ целиот свет. Програмата нуди теоретски и методолошки обука интегриран со практични предмети. Типично, студентите се заврши целата програма во три или повеќе семестри. ... [-]