SUNY Cortland

Introduction

Read the Official Description

образование на наставници

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Health Bachelor » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во науката вежба (ms)

Студии врз за студентски град Целосна 3 - 4 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Cortland

Ако имате страст за вежбање и фитнес или спорт и атлетските перформанси, Магистер на науки во вежба наука степен може да биде за вас. Овој степен програма може да ви подготвиме за широк разновидност на кариера во зависност од вашите интереси, и позадината. [+]

Научете како да го користите на науката зад вежба и спорт

Ако имате страст за вежбање и фитнес или спорт и атлетските перформанси, Магистер на науки во вежба наука степен може да биде за вас. Овој степен програма може да ви подготвиме за широк разновидност на кариера во зависност од вашите интереси, и позадината.

Следниве се некои примери на позиции од страна на дипломирани студенти на програмата:... [-]


Магистер на науки во образованието - втор јазик

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Cortland

Втор јазик овозможува да се изгради врз солидна основа на вашата диплома 's степен во странски јазик, англиски јазик, лингвистика, антропологија и социологија, образование, говорот или поврзани со површина. Вие исто така може да се прошири својата глобална свест и подобрување на вашиот професионална ингеренциите кога ќе се запишат во MSEd. во втор јазик: Програмата не-сертификација во SUNY Cortland. [+]

Преглед

Втор јазик овозможува да се изгради врз солидна основа на вашата диплома 's степен во странски јазик, англиски јазик, лингвистика, антропологија и социологија, образование, говорот или поврзани со површина. Вие исто така може да се прошири својата глобална свест и подобрување на вашиот професионална ингеренциите кога ќе се запишат во MSEd. во втор јазик: Програмата не-сертификација во SUNY Cortland.... [-]


одржливи енергетски системи - Магистер на науки (MS) на програмата

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Cortland

Климатските промени се главен предизвик на нашето време на животната средина. За решавање на овој предизвик со кој мора да се користи енергијата поефикасно и да го зголеми нашето користење на обновливите извори на енергија. [+]

Климатските промени се главен предизвик на нашето време на животната средина. За решавање на овој предизвик со кој мора да се користи енергијата поефикасно и да го зголеми нашето користење на обновливите извори на енергија.

Формулирањето на оваа трансформација бара длабоко познавање на науката за одржлива енергија, како и цврста основа во бизнис и комуникациски вештини потребни за да се преведе технички знаења во реалниот свет решенија. ... [-]


Master

Магистер по меѓународни спортски менаџмент (ms)

Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Cortland

Оваа програма е наменета за студентите заинтересирани за работа во меѓународни спортски, или надвор од САД или со меѓународните спортски организации во во Соединетите Американски Држави, како и кои се заинтересирани за земање часови на кампусот во традиционалната училница амбиент. [+]

Отпочнување на вашата кариера во меѓународни спортски арена!

Оваа програма е наменета за студентите заинтересирани за работа во меѓународни спортски, или надвор од САД или со меѓународните спортски организации во во Соединетите Американски Држави, како и кои се заинтересирани за земање часови на кампусот во традиционалната училница амбиент.

Веќе сте возбудени за сè да се прави со спорт. Сега сте подготвени да ја засили својата игра на глобално ниво - па тоа само прави смисла да ги извршуваат на МСП во Меѓународниот спортски менаџмент во SUNY Cortland. Во оваа 30-кредит-часовна програма, ќе се балансираат теорија и пракса, како да се здобијат со солидно разбирање на меѓународната средина управување со спорт. Ќе заврши 12-24 класа кредит часови на кампусот на SUNY Cortland и имаат можност да се исполнат преостанатите класа кредит часови во меѓународна студија во странство локација, како што се Германија и Австралија. Покрај тоа, ќе имаат можност да ги извршуваат меѓународните можности за стажирање.... [-]


Videos

Student Life Centre

Contact
Адреса на локацијата
21 Graham Ave.
Cortland, NY 13045

Cortland, New York, US
Social Media