Sacred Heart University

Introduction

Read the Official Description

Ние веруваме во моќта на вашите соништа.

Вистинската вредност на вашата света искуство срце нема да се мери со факти ви или вештини да се здобијат учат додека сте тука. Тоа нема да биде нешто што ќе ви се даде.

На Универзитетот во Светото срце во Fairfield, КТ, ние веруваме дека истрага, спроведувањето на знаење и интелигентни размислување - и внатре и надвор од училницата - создадат поголеми можности и избори. Ние ви предизвик да се биде бестрашен во вашата љубопитност и храбри во вашата услуга на другите.

Ние сме страстни за улогата што ја играат во помагајќи ти да се открие вашиот вистински потенцијал. Откривањето на свој таленти, способности, предности, карактер и соништа е највредното исход се стремиме како едукатори и ментори.

Тоа е она што ни се даде.

Ние веруваме Можност е од непроценливо значење.

Враќање на инвестицијата

Врати се на квалитет

Свето срце одамна е признат како еден од нацијата водечките универзитети. Шу е рангирана меѓу Принстон Преглед "Најдобра 377 колеџи" и "Најдобра 294 Бизнис школи", со ранг на топ-ниво во САД Вести & извештај во изминатите десет години. Покрај тоа, на престижниот Фондација Лили неодамна спонзорирана национален форум за другите колеџи да учат од наградуваниот јадро на наставната програма на Shu, човечкото патување, и како таа може да се имитира друго место. Тоа е призната од страна на Американската асоцијација на колеџите и универзитетите (AAC и U) како национален лидер во високо-квалитетни додипломски наставна програма.

Врати се на академската извонредност

Работодавците и дипломиран училишта ценат вредноста и строгост на образование Свето срце, и тоа не е тешко да се види зошто. Нашите Џек Колеџот за бизнис - име за легендарниот поранешен претседател и извршен директор на General Electric - е акредитирана од страна на Меѓународниот, ознака постигне со помалку од 5 проценти од бизнис училишта во светот. Шу е водечка независна воспитувач на наставниците и администраторите на државата и нејзините две докторски програми - во физикална медицина и медицински сестри пракса - се заработуваат врвни оценки од accreditors и студентите. Академски програми продолжи да се развива за да се задоволат потребите на брзо менување на економијата, со такви додатоци како мајстор во комуникација и со еден доктор за бизнис администрација (DBA) во финансии

Врати се на односите

Заложба за лични внимание одамна разликуваат образование Шу. А студентот на факултет сооднос од 15 до 1, просечната големина класа од 22 студенти и советување програма национално признати академски Новак се само некои од начините на нашиот факултет и кадар лично се поврзете со учениците и поттикнување на нивниот успех. Шу, исто така, нуди иновативни дневна заедниците за учење, каде што студентите уживаат сите вообичаени предностите на живеење на кампусот во место на живеење сала, со додадена корист на живеење меѓу група, која дели академски цели и интереси. И, нашата прва година искуство курсеви покриваат спектар на дисциплини на теми кои се возбудливи и релевантни за животот на нашите студенти. Тоа се мали класи кои се повикува на високо ниво на учество кои се зајакне студент до студент и студент на професорот односи додека развој на пишување на учениците и вештини усна презентација.

Врати се на успех

Дури и во предизвикувачки економија, Шу студенти се многу успешни по дипломирањето, со 99% обезбедување работни места и / или постдипломски образование. Околу 39% од нашите дипломирани студенти продолжи директно на училиште да дипломираат да ги добијат своите магистерски или докторски дипломи.

Кои форми кои сме ние како Универзитет и кому ќе стане?

Ние веруваме дека нашата намера вера, нашето тежнение и прегратка на интелектуална размена, и нашата посветеност на страсни услуга се основните елементи на Свето срце Универзитетот како институција и како заедница. Во нашите основни, ќе останат фокусирани на зачувување и пренесување на либерални уметности и Католичката интелектуална традиција.

Овие вредности ни принудат како едукатори и научници постојано да се создаде повеќе разновидна и предизвик програми, практиканти и можности за нашите студенти и за нас самите кои се базирани на извршување на вистината и знаењето.

Нашата верба во неограничен потенцијал на секој член на заедницата на Светото срце не доведе да продолжи ништо помалку од бескомпромисен интегритет, храбро лидерство и севкупниот квалитет од нашите студенти, алумни, факултет и кадар.

Нашата цврста верба во достоинството и вредноста на секое човечко суштество ни ги охрабрува да стане бестрашен во нашата интелектуална откривање, истрага, разбирање и толеранција на универзумот на идеи, етика, проблеми, разлики и сличности.

Заедно можеме живеат, учат, да расте и да послужи како поединци кои страсно отелотворуваат вредностите на Свето срце Универзитетот во нашата интелектуална, лични, професионални и духовниот живот.

Ние сме пионери за општо добро. Ние сме посветени на создавање на подобра иднина за себе, за другите, нашата заедница и нашиот свет.

Повеќе од мајсторство на факти, вештини и дисциплина.

Како академици и ментори, ние се страстни за обезбедување на нашите студенти со образование на бескомпромисен квалитет и можности.

Како и универзитет, ние сме неуморен во информирање, афирмација и предизвикување на нашите студенти во нивниот стипендија, водство и услуги.

Ние одгледувани од класа на помалку од 200 студенти во истакнати меѓународни опфаќа учење заедница:

кампуси во САД и Европа Над 8.200 додипломски и постдипломски студенти 645+ членови на факултет 70 + додипломски, магистерски и докторски дипломи 18 национални чест општества

Во Свето срце, ние сме посветени на внимателен, стратешки развој. Ние направивме драматичен напредок во проширувањето на Универзитетот објекти и услуги, додавајќи високо credentialed и искусни факултет и подигнување на нивото на постигањата на учениците.

Стратегискиот план на Универзитетот утврдува храбар, сеопфатна и акција-ориентирана визија на Свето срце Универзитетот како институција која ги привлекува и негува академски совршеност и достигнување.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Гледа Health MSc » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

мајстор на уметноста: комуникација - корпорации комуникации и односи со јавноста

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 48 недели September 2019 Соединети Американски Држави Fairfield + 1 more

Дизајниран од страна на лидери во областа и членовите на нашата советодавен одбор, MACOMM комбинира учење во училница со рацете на вештини за развој и професионални можности да ги подготви студентите за успех во постојано менување на медиумите на животната средина. [+]

Да стане господар Communicator

Моќни приказни треба моќни раскажувачи. Со концентрација во корпоративните комуникации и односи со јавноста (CCPR), електронски и дигитални новинарство (BDJ) и дигитални мултимедијалниот производство (DMP) на програмата на мајстор во комуникација (MACOMM) на Свето срце Универзитетот позиционира своите студенти да се издвоите како иновативни раскажувачи и креатори на содржини во денешниот медиумската индустрија.... [-]


мајстор на уметноста: настава

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 30 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Fairfield + 1 more

(Шу) Фарингтон колеџ за образование Свето срце Универзитетот нуди постдипломски програма што доведува до мајстор на уметноста во настава (МАТ) за оние кои се сертифицирани наставници во Конектикат. Наменета за училницата наставникот, МАТ гради вештини во областите како што се настава во училница, наставните програми за развој и управување во училница. [+]

(Шу) Фарингтон колеџ за образование Свето срце Универзитетот нуди постдипломски програма што доведува до мајстор на уметноста во настава (МАТ) за оние кои се сертифицирани наставници во Конектикат. Наменета за училницата наставникот, МАТ гради вештини во областите како што се настава во училница, наставните програми за развој и управување во училница.

Курс на студии

Степен програмата овој мајстор бара завршување на 33-36 кредит часови. Курсеви може да се земе со полно работно време или со скратено работно време. Класите се закажани во текот на седмицата вечери со некои курсеви понудени на интернет. Програмата може да биде завршен во 1,5 години на полно работно време студија. ... [-]


мајстор на уметноста: спортски комуникација и медиумите промоции

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Fairfield + 1 more

Со академски / стручни песни во спортски радиодифузија и Атлетик комуникации и промоции, мајстор на уметноста во Спорт комуникации и медиуми, е специјално дизајниран од традицијата хуманистичките да ја покажат мултимедија производство и профитираат на идеална географска локација Свето срце Универзитетот во срцето на спортски САД медиумската индустрија. [+]

На Мајстор на уметноста во Спорт комуникации и медиуми (SCM) Програмата ги подготвува студентите за огромен број на одговорностите на професија спортски медиуми во 21-от век. SCM студентите учат напредни професионални вештини потребни за ефикасно да комуницираат во различни спортски медиуми платформи.

SCM нуди две различни пат опции во спортски пренос (СБ) и атлетски комуникација и промоција (АКП). Секоја песна ќе ве научи како да се планира, се создаде и дистрибуира мултимедијални продукции за објавување и емитување.... [-]


MSc

господар на науката: cybersecurity

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Fairfield

Во оваа динамична програма, ќе се здобијат со широко познавање на вмрежување и безбедноста на мрежата и да научат да се справат проактивно постојано менување на безбедносните закани и техники инфилтрација. [+]

Борба постоечки сајбер нападите. Бранат против идните.

Со зголемена употреба на сајбер просторот за сè, од комуникацијата на националната одбрана доаѓа поголема ранливост. Хакери, мрежата outages, вируси и сајбер напади се направи многу повеќе од непријатности поединечни корисници. Тие компромис корпоративните трговски тајни, повреда на националната безбедност и задуши онлајн трговија, што резултира со невидено изгубени приходи.... [-]


господар на науката: дигитален маркетинг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 15 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Fairfield + 1 more

Магистер на науки во дигитален маркетинг (MSDM) ги подготвува студентите за да се исполнат експоненцијално растечката побарувачка за квалификувани кандидати за работа во дигиталната области на трговијата. На интердисциплинарна програма опфаќа дигитален маркетинг стратегии, тактики и алатки врз основа на двојна основа на маркетинг стратегија плус веб развојот и дизајнот. [+]

Магистер на науки во дигитален маркетинг (MSDM) ги подготвува студентите за да се исполнат експоненцијално растечката побарувачка за квалификувани кандидати за работа во дигиталната области на трговијата. На интердисциплинарна програма опфаќа дигитален маркетинг стратегии, тактики и алатки врз основа на двојна основа на маркетинг стратегија плус веб развојот и дизајнот. Студентите исто така може да ја заврши на 12-кредитна дигитален маркетинг програма сертификат, кој може да се примени кон магистратура. ... [-]


господар на науката: применета психологија

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 8 недели September 2019 Соединети Американски Држави Fairfield + 1 more

Магистер на науки по применета психологија (MSAP) на Светото срце универзитет (Шу) ќе ве научи како да се применуваат науката на човековото однесување за решавање на практични проблеми од реалниот свет преку единствен систем за испорака на една недела хибрид курсеви. [+]

Магистер на науки по применета психологија (MSAP) на Светото срце универзитет (Шу) ќе ве научи како да се применуваат науката на човековото однесување за решавање на практични проблеми од реалниот свет преку единствен систем за испорака на една недела хибрид курсеви. Вечерни курсеви се нудат на нашите Fairfield кампусот со онлајн дискусија средби дополнување класа. Ќе заврши целата степен во една календарска година, со преземање на две класи на осум недела сесија.... [-]


господар на науката: управување со човечките ресурси

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 15 - 24 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Fairfield + 1 more

Свето срце Универзитетот Магистер на науки во управување со хумани ресурси (MS во ХРМ) им помага на професионалци развој на напредни квантитативни вештини и реалниот свет знаење е потребно за да придонесе на највисоко ниво. [+]

Да се ​​запознаат со нашата МСП во управување со хумани ресурси:

"Нашите луѓе се нашите највреден имот."

Тоа е порака слушнале јасно и гласно од највисоките редови на водечките денес организации. За извршен лидери, привлекување и задржување врвот талент е контингент на се има високо квалификувани и ефективна заштита на човековите ресурс менаџер во место. По сите, улогата на лидер на човечки ресурси се развива во оној на цврсто интегрирани бизнис партнер - некој кој може да се изгради силна таленти кој дава значително конкурентна предност.... [-]


Господар на науката: финансии и управување со инвестиции

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Fairfield

(Шу) Магистер на науки Свето срце Универзитетот во финансии и инвестиции во управување со (MSFIM) ги подготвува студентите за наградување кариера во анализа на инвестициите, управување со богатството и портфолио менаџмент. [+]

Шу MSFIM Математика / Финансии Камп | 22 август - 2 септември 2016 Сите дојдовни студенти MSFIM се препорачува да присуствуваат на нашите 2 недела Математика / Финансии камп во август пред Класи на проектот за Есен 16. Ние нудиме WGB 603 како предуслов за време на редовните Падот семестар која опфаќа сличен материјал. Математика / Финансии Камп е обично долг две недели (четири дена / неделно) и се одржува помеѓу 22 август и 2 септември, непосредно пред почетокот на есента семестар.... [-]


Магистер на науки: хемија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Fairfield

Нашата популарна програма изградена-за-резултати привлекува студенти од целиот свет кои сакаат да се добие конкурентна, напреден степен и да ги искористат на идеална локација, на кратко растојание Свето срце од многу од врвот фармацевтски и индустриски компании во земјата. [+]

Од дрога откритие на нанотехнологијата, возбудливи можности обилуваат во динамична областа на хемијата. Да се ​​обезбеди ефективна обука искуство, релевантни во училница предмети се меша со рацете на лабораторија работа која се одвива во Свето срце Универзитетот (шу) state-of-the-art објекти, кои имаат некои од најпознатите напредни инструменти.

Нашата популарна програма изградена-за-резултати привлекува студенти од целиот свет кои сакаат да се добие конкурентна, напреден степен и да ги искористат на идеална локација, на кратко растојание Свето срце од многу од врвот фармацевтски и индустриски компании во земјата. Овој степен, исто така, ги подготвува студентите да ги извршуваат докторат програмата. ... [-]