Seidman College of Business, Grand Valley State University

Introduction

Read the Official Description

Сајдман е динамична растечки бизнис училиште се наоѓа во срцето на поголема Гранд Рапидс бизнис заедницата. 68 полно работно време д-р факултет се посветени да им помогне на нашите студенти и наши деловни партнери да расте и напредува. Во Сајдман фокусот е на иднината. Промена на технологијата на 21 век е прифатен во нашите училници. На овој факултет се подготват учениците за своето место во глобалната деловна средина. Може да се гледа на оваа страница како додипломски или постдипломски студент или може да биде еден од бизнис лидери бараат експертиза на нашиот факултет или нашиот бизнис ресурси. Локално, национално и меѓународни компании се вклучат на факултет Сајдман во консултантски услуги, бидејќи повеќе од 90% имаат докторски дипломи и нивните истражувања се појавува во водечка бизнис списанија, списанија, семинари и стручни списанија. Факултет за бизнис погледнеме во иднината кога тие учат бизнис, да обезбеди помош и развој на истражување. Посветени на служи на потребите на бизнис заедницата со давање на информативни услуги, Small Business & технологија за развој на центар, прилагодени и истражување, и не чини едно време бизнис советување. Поддршка исто така е предвидено преку семинари и програми со седиште во центри за деловна етика, претприемништво, и семеен бизнис. Изјава за визијата на За да стане познат како користи извор на дипломирани студенти образовани да се применуваат креативни, интегрирана, и крос-дисциплиниран пристап за бизнис. Мисија На Сајдман Колеџот за бизнис предвидува ригорозни средина за учење, со еден студент фокус, регионален ангажман, и глобална перспектива. Во своето учење, стипендија, и услужни дејности на колеџ innovates, се однесува знаење, и интегрира концепти.    

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Health Master » Гледа Graduate Certificates » Гледа Certificates » Гледа Law Juris Doctor »

Programs

This school also offers:

MSc

Master of Science in Accounting (MSA)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии January 2019 Соединети Американски Држави Grand Rapids

[+]

Од студентите се бара да завршат: ACC 613: Анализа на финансиски извештаи ACC 616: Финансиски информациски системи ACC 617: Меѓународно сметководство ACC 618: Напредно сметководство ACC 620: Теорија на сметководство Останатите 15 кредити се избрани од постдипломски сметководствени и бизнис курсеви, во зависност од интересот на студентот за кариера и претходната работа во текот на курсот. Мора да се вклучи најмалку еден дополнителен сметководствен курс. Студентите може да заработат на MSA со присуство на дел од времето или со полно работно време. Курсевите се првенствено достапни во вечерните часови; сепак, некои курсеви се понудени во попладневните часови, особено во текот на летниот семестар.... [-]


Магистер на науки во оданочувањето

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година January 2019 Соединети Американски Држави Grand Rapids + 1 more

На Сајдман MST е создадена како одговор на потребите изразени од страна на сметководители, адвокати, индустриски лица, владини ревизори, и други квалификувани даночни професионалци [+]

На трговската марка на добар данок лекар е способноста да се анализира даночната проблем, да се идентификува данок прашање (а), а преку анализа и истражување, пристигнуваат на соодветен курс на дејствување. Гранд Долина Магистер на науки во Оданочување програма љубителите и ги подобрува овие вештини преку интензивна професионален practive ориентирани студии на истражувачки постапки, правни анализи и суштински даночните закони. ... [-]


Master

Господар на здравствената администрација

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Grand Rapids

Мисијата на MHA е да се учи и да се подготви за поединци менаџерски и лидерски улоги во предизвикувачки и комплекс областа на здравствената заштита администрација [+]

Мисијата на постдипломски студии во јавни и непрофитни администрација е да се развие и општо знаење и специфични способности потребни за лидерство во брзо менување на светот. Наставната програма е дизајнирана да ги подготви студентите да дејствува ефикасно и етички во комплексни организации, и да го надмине традиционалните граници во потрага по просперитетна, безбедна и здрава заедници. Мајстор за здравство (MHA) степен програма се проширува посветеност на Факултетот за јавни и непрофитни администрација да се едуцираат лидерите на заедницата. Мисијата на MHA е да се учи и да се подготви за поединци менаџерски и лидерски улоги во предизвикувачки и комплекс областа на здравствената заштита администрација. Програмата центри на интердисциплинарна искуства за учење кои ги интегрираат училница студија, применети истражувања, професионален развој, и теренско искуство. Наставната програма е наменета за развој на напредни извршен способности преку комбинација на основните надлежности и специјализирани области на концентрација. Напреден степен во здравствената администрација отвора можности за кариера во тој временски период на различниот компоненти кои го сочинуваат здравствениот систем, вклучувајќи: болници, амбулантски нега практики, со помош живеење заедници, вешти нега објекти, здравствените агенции дома и дом за нега. Во прилог на директни здравствени услуги, MHA дипломирани студенти се квалификувани за менаџерски позиции во маркетинг, човечки ресурси, финансии, планирање и во фармацевтската, медицински помагала и потрошен материјал, и осигурителни компании. ... [-]


мајстор во компјутерските информативни системи

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Grand Rapids

Магистер на науки во компјутерски и информациони системи се нуди во Одделот за компјутерски науки и информациски системи во Grand долина на Државниот универзитет [+]

Магистер на науки во компјутерски и информациони системи се нуди во Одделот за компјутерски науки и информациски системи во Grand долина државен универзитет. Примарната цел на програмата е да се направи образовни можности на располагање на стручниот компјутери заедница во западниот Мичиген област. Таа е наменета за компјутерски професионалци кои веќе работат во индустријата и во се користат компјутерски и информациони системи. ... [-]


Мајстор за бизнис администрација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 16 месеци January 2019 Соединети Американски Држави Grand Rapids + 1 more

На Сајдман Мајстор за бизнис администрација во Grand долина Државниот универзитет е инвестиција во својата професионална, финансиска и личен развој [+]

На Сајдман Мајстор за бизнис администрација во Grand долина Државниот универзитет е инвестиција во својата професионална, финансиска и личен развој. Датум на други дипломирани студенти и бизнис факултет на Сајдман Колеџот за бизнис да се развие вашето знаење и вештини за понатамошно вашиот успех во бизнисот и професионалниот свет:

Поврзани. Сајдман факултет ја користат својата експертиза директно со повеќе од 400 локални и национални компании. Оваа динамична размена држи Сајдман МБА студии, сегашните и поврзан со Западот Мичиген бизнис заедницата. Сајдман студенти, исто така се приклучи на ресурсите на целосна универзитет - Факултет, објекти, програми и библиотеки - надополнет со интернет настава која носи интерактивна настава на десктопот. Флексибилни. Брза својата диплома или ја извршуваат со скратено работно време. Изберете распоред класа која одговара на вашиот животен стил. Изберете од курсеви вечери, во 7 или 14 недела модули. На Сајдман МБА може да се заврши во што неколку како 16 месеци по завршувањето на предуслов работа се разбира. Ти одлучуваш времето ангажман што е соодветно за вас секој семестар. Достапни. Во кампусот Сајдман ќе ги носи во срцето на бизнис центар во центарот на градот Гранд Рапидс. Можете да се види и почувствува возбуда. Сајдман исто така, нуди класи на Холандија Мејер кампус. Акредитирани. На Сајдман МБА е целосно акредитирана од страна на престижниот страна на Меѓународниот - Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис. Стави нас на тест. Нашите со полно работно време, на лице место Додипломски Канцеларијата е оценет од страна на студентите, како еден од најдобрите... [-]