Seton Hall W. Paul Stillman School of Business

Introduction

Read the Official Description

AACSB Accredited

Традиција на извонредност

Акредитирана значка на AACSB Стилот за бизнис на Stillman Универзитетот е основана во 1950 година за да обезбеди образование насочено кон сложените, практични потреби на бизнис лидерите. Школата беше првото приватно бизнис училиште во Њу Џерси за да заработи акредитација од Асоцијацијата за напредување колегиум училишта за бизнис (AACSB International). Повеќе од 60 години подоцна, училиштето продолжува да одржува професионална акредитација од AACSB и е единственото училиште во северниот дел на Њу Џерси со бизнис и сметководство акредитација.

Национално признаено едукативно искуство

Значката за лидерство со извонредност од 2016 годинаСтилската школа е национално признаена за својата "Враќање на инвестицијата" од страна на US News

Нашата МБА програма е вклучена во "Најдобри бизнис школи" на Принстон Преглед и во американските вести

Концепти во практика

Stillman School of Business обезбедува едукативно искуство кое "ги трансформира концептите во пракса" и го продолжува учењето надвор од четирите ѕидови на училницата. Математички примери за ова се нашите:

  • Осум применети центри за учење
  • Стажирање и можности за вработување
  • Факултет / Студентски партнерства за истражување
  • Национално оценето додипломско оценување

Затворен заедница

Школата го одржува чувството на тесно поврзана заедница со мали димензии на класите и погодни распореди за курсеви. Студентите работат со факултет и администратори за да ги постигнат своите академски и професионални цели. Покрај тоа, алумни заедница-17.000 силни - им нуди на студентите со богатство на учење, вмрежување и можности за кариера.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки Сметководство (MSAC)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години June 2019 Соединети Американски Држави South Orange + 2 more

Сметководство професионалци имаат огромен број на кариера патеки и индустрии да изберат, што значи дека нашите дипломирани студенти уживаат висока стапка на вработеност и безбедност на работното место. [+]

Сметководство професионалци имаат огромен број на кариера патеки и индустрии да изберат, што значи дека нашите дипломирани студенти уживаат висока стапка на вработеност и безбедност на работното место.

Наменети кон дипломирани студенти без диплома во сметководство, програмата Сетон Хол ќе се подготвува за успешна кариера и ги задоволува образовните кредити потребни за да седат за КПД испит во Њу Џерси, Њујорк и повеќето други држави.... [-]


Contact

Адреса, линија 1 400 South Orange Ave
07079 South Orange, New Jersey, Соединети Американски Држави