Solex College

Introduction

Read the Official Description

Solex колеџ Го најде ли Solex колеџ. Акредитирани од страна на Советот за независни колеџи и училишта за доделување дипломи професионални соработник и сертификати, ние сме горди да се служи илјадници студенти од целиот свет. Solex колеџ е основана во 1995 година. Од тогаш, ние понудивме програми кои се однесуваат на тековната работа на пазарот. Ги ставаме на прво потребите на нашите студенти. Секој еден од нашите програми е 100% инструктор олово. Во просек, секоја класа има 10-15 ученици, дозволувајќи им на нашите инструктори да им дадеме на нашите студенти на индивидуалните внимание тие заслужуваат. Нашите пристапни цени ќе ви помогне да добиете на патот кон светла иднина. Solex на колеџ, ние сме посветени да нудат висок квалитет на сеопфатни програми дизајнирани да ги задоволат различни потреби на студентите. Да се ​​овозможи учење, ние ги користиме мали класи, опремени со модерна технологија и одржуваат од страна на високо квалификувани наставници. Нашата цел е да ви понудиме квалитет на образование и искуство, кој ќе ви овозможи да се здобијат со знаење, вештини и компетенции барани од страна на работодавците и на заедницата во целост. Во прилог на различни бизнис-песна кариера и медицински програми, Solex колеџ нуди интензивна англиски како втор јазик (ESL) настава. Ние нудиме квалитет на образованието и искуството на која ќе ви помогне да комуницираат поефикасно на англиски јазик од страна на подобрување на вашиот граматички знаење, вашите писмени и вербални комуникациски вештини и вашата доверба. Можете да имаат корист од обука која ја нагласува културна свест и интерперсонални вештини потребни за успешно академски и социјален прилагодување во САД. Зошто Solex колеџ?

Програми со висок квалитет по пристапна цена Факултет. Професионалци во областа во кои предаваат Флексибилен распоред Помош кариера Сколастичката водство и поддршка во текот на вашата образование

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа курс »

Programs

This school also offers: