St. John's University

Introduction

Read the Official Description

Основана во 1870 година, Свети Јован е католик и Vincentian универзитет која ги подготвува студентите за личен и професионален успех во денешното глобално општество. Принстон Преглед и други врвни ВТА постојано го признае извонредна академици на Универзитетот, динамична стажирање и волонтер можности, се фокусира на студентски живот, и возбудливи студии во странство придонеси. Нашиот квалитет извира од институционален вид на квалитет и услуга. Студентите доаѓаат од речиси 50 држави и во близина на 120 странски земји да ги извршуваат повеќе од 100 соработник, диплома, магистерски и докторски дипломи во уметноста, бизнисот, образованието, законот, аптека, науката, и специјализирани професионални програми. Црвениот Storm е уште еден голем магнет, вградувајќи нашата 107-годишната традиција на мажите и жените во атлетика. Свети Јован има три станбени Њујорк кампуси; академски центар во Oakdale, Њујорк; меѓународни кампуси во Рим, Италија, и во Париз, Франција; и студирање во странство локации во Севилја, Шпанија, и во целиот свет. Ве покануваме да дознаете повеќе за предностите на искуството на Свети Јован.

Свети Јован е католик, Vincentian Митрополит, и на Глобалната

Како универзитетски,

ние се обврзуваме на академски совршеност и извршување на мудроста, која тече од слободен истрага, религиозните вредности, и човечкото искуство. Ние се стремиме да се зачува и да се зајакне атмосфера во која научни истражувања, имагинативна методологија, глобалната свест, и ентузијастички потрага по вистината служат како основа на витален процес за предавање и учење и развој на доживотното учење. Нашите основни програма во либерални уметности и науки има за цел да се збогати животи, како и професии и служи за обединување на додипломски искуство. Постдипломски и професионални училишта изразуваме нашата посветеност на истражување, строги стандарди, и иновативна примена на знаењето. Наша цел не само да бидат одлични професионалци со способноста да се анализира и да ги артикулираат јасно што е тоа, но, исто така, да се развие етички и естетски вредности, да се замисли и да помогне да се реализира она што може да биде.

Свети Јован е католички универзитет,

основана во 1870 година, во одговор на поканата од првиот епископ на Бруклин, Џон Loughlin, да им обезбеди на младите од градот со интелектуална и морална образование. Се залагаме за јудео-христијанските идеали на почитување на правата и достоинството на секој човек и одговорност на секој поединец за светот во кој живееме. Ние се обврзуваме да се создаде клима ткаеше за животот и учењето на Исус Христос како отелотворени во традициите и обичаите на Римокатоличката црква. Нашата заедница, која се состои од членови на многу вери, се залага за отвореност дека е "целосно насочена кон сето тоа е вистина, сето тоа заслужува почит, сето тоа е искрена, чиста, прекрасна, пристоен, доблесно, или достоен за пофалба" (Филипјаните 4: 8). Така, на Универзитетот е место каде што Црквата се одразува врз себе и светот, како што се вклучи во дијалогот со другите верски традиции.

Свети Јован е Vincentian универзитет,

инспириран од сочувство и ревност Сент Винсент де Пол за услуга. Ние се стремиме да се обезбеди одлична образование за сите луѓе, особено оние кои немаат економска, физичка или социјални предности. програмите на заедницата на услуги се комбинираат со мисловните учење за зголемување училница искуство. Секогаш кога е можно, ние се посвети на нашите интелектуални и физички ресурси да го бара на причините за сиромаштијата и социјалната неправда и да се поттикне решенија кои се прилагодливи, ефикасно и бетон. Во духот на традицијата Vincentian, бараме да се поттикне поглед на светот и да ја продолжат напорите за глобална хармонија и развој од страна на создавање на атмосфера во која секој може да пијат и отелотворуваат духот на внимателна грижа за другите толку карактеристична за Винсент.

Свети Јован е метрополитенска и глобален универзитет.

Како Метрополитен универзитет, ќе имаат корист од културната разновидност во Њујорк, неговите интелектуални и уметнички ресурси, и неговата уникатна професионални образовни можности. Со ова богатство доаѓа одговорност. Ние ги охрабруваме градското заедница да ги користат нашите ресурси за да им служи на своите потреби. Како глобален универзитет, ние сме една од нашиот народ најразновидните институции на високото образование, збогатен со мешавина на култури, што надополнува интернационализира програма. Преку соработка со други институции низ целиот свет, студираат во странство можности и онлајн курсеви и степени, нашите теренски спојува светот. Во едукација на студентите се обврзуваме кон негување на оние квалитети потребни за нашите дипломци да стане ефективни лидери и одговорни граѓани во жив град и динамичен свет.

Вистина

Знаење во согласност со реалноста, однесување верен на етичките стандарди. Свети Јован потврдува мисијата три пати на универзитет да бараат вистината, преку истражување, за да ја шират преку учење и да дејствува на него. вредности на Универзитетот и користи перспектива на различни култури, за да им помогне на своите членови во барањето на вистината и развивање на етички стандарди, а афирмација на јудео-христијанската традиција.

Љубовта

Фокусирајќи се и продолжување на умовите и срцата да ги негува сопствената, а друг е добро. Љубовта изразени во Универзитетот заедница не е чувство, но акција за корпоративниот добра манифестира низ времето, талент и енергија на своите членови. Таа е одговорна посветеност на користење на достапните ресурси и да ги сврти кон доброто на човештвото.

Однос

Свест и почит за сите поединци. Љубезен однос за сите луѓе и нивната разнообразност е прифатен и заеднички во учењето, наставата и услуга на другите во рамките на Универзитетот заедница и пошироко.

Можност

Поволни околности да им служи на другите и подготовка на самиот себе за исполнет живот. Водени од страна на централната нејзината заложба за еднаквост, правда и христијанскиот морал, Универзитетот ги става на располагање на сите свои членови нејзините ресурси да ги извршуваат своите индивидуални и колективни интереси.

Извонредност

Стремеж, расте, никогаш не се задоволни. Заедницата на Свети Јован овластува и инспирира студентите, вработените, факултет и администрација за да се успее во програми кои им помагаат во секоја област на достигнување.

Услуги

Vincentian духовност во акција, како одговор на Божјиот повик да им даде на нас самите. Наша обврска и посветеност на служба лежи не само во нашето активно сочувство како институција, но во одгледувањето на овие приоритети и вредности на членови на нашата заедница. Ние сме посветени на животот на задачите како чувар на Бога дадено таленти, ресурси и знаење, и старател да одговори на потребите на другите.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

мајстор во Владата и политиката

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York Италија Rome Франција Paris New York Mills + 4 more

Мајсторот на уметностите програма во влада и политика на Универзитетот Свети Јован е комбинација на ригорозни академски студии со можност да се развие вредни практични вештини кои се многу атрактивни за широк спектар на работодавачите во јавниот и приватниот сектор. [+]

На Мајсторот на уметностите програма во владата и политика на Универзитетот Свети Јован комбинација на ригорозни академски студии со можност да се развие вредни практични вештини кои се многу атрактивни за широк спектар на работодавачите во јавниот и приватниот сектор. Ќе имаат корист од нашата мала класа големини, индивидуално внимание од нашите истакнати факултет, и флексибилност да се развие ширина и длабочина во областа на владата и политиката. Ќе ви стане експерт во компонирањето политика Кратко и извештаи; изготвување и евалуација на предлог проекти, резолуции, и изјави за јавноста; и завршување на во-длабочината на оценките на домашни и странски настани и трендови. На програмата ќе ви подготвиме за низа на можности во граѓанска или странски служби, позициите на политичка или административна одговорност во јавниот или во приватниот сектор, кариера во образование, или за понатамошни студии како докторски или студент по право.... [-]


MSc

господар во TESOL

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York Италија Rome Франција Paris New York Mills + 5 more

Овие истражувања и стандарди базирани на програми за постдипломски студии се подготви професионално, стручно, се грижат и мултикултурна едукатори на англиски јазик ученици (ELLs). Магистер на науки степен во наставата на англиски Воведничари на други јазици (TESOL) нуди две песни, за оние со и без државата Њујорк сертификација. [+]

Овие истражувања и стандарди базирани на програми за постдипломски студии се подготви професионално, стручно, се грижат и мултикултурна едукатори на Англиски јазик ученици (ELLs). На Магистер на науки степен во наставата на англиски Воведничари на други јазици (TESOL) нуди две песни, за оние со и без државата Њујорк сертификација.

Приемот на барањата

Ве молиме погледнете на Факултетот за образование Додипломски барањата Услови за прием Пријава за детални информации за прием.... [-]


господар во градење на лидерски училиште

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Италија Rome Франција Paris New York Mills + 6 more

А училишна зграда Лидер (SBL) Магистер на науки степен или Напредно сертификат во образованието администрација обезбедува интелектуална средина која им овозможува на студентите да се насочите постоечките знаења и развивање на нови знаења, практики и вештини во областа на администрацијата, проценка и програма. [+]

А Училиште лидер зграда (SBL) Магистер на науки степен или Напредно сертификат во образованието администрација обезбедува интелектуална средина која им овозможува на студентите да се насочите постоечките знаења и развивање на нови знаења, практики и вештини во областа на администрацијата, проценка и програма. Дипломирани студенти на оваа иновативна програма заработи државата Њујорк сертификација за да стане лидер на училишна зграда. Степенот вклучува концентрација на предметот, кој може да се квалификува и наставници за постојан настава сертификација и buildinglevel сертификација.... [-]


господар во податоци за рударство и предвидливо анализатор

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York Италија Rome Франција Paris New York Mills + 4 more

Предвидливо анализатор однесува моќен статистика и податоци за рударство техники за големи збирки на податоци со цел генерирање на корисни информации, да се идентификуваат моделите и трендови, и да се изгради модели да се предвиди идни настани. [+]

Предвидливо анализатор однесува моќен статистика и податоци за рударство техники за големи збирки на податоци со цел генерирање на корисни информации, да се идентификуваат моделите и трендови, и да се изгради модели да се предвиди идни настани. Примена на овие техники сега се трансформира во текот на бизнисот, владата, здравството, и академијата за донесување одлуки. Побарувачката за професионалци познавања во оваа област се предвидува да се зголеми брзо во текот на следните години. ... [-]


магистрирал во сметководството

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York New York Mills Италија Rome Франција Paris + 5 more

Магистер на науки во Сметководство (MSA) од Питер Џ Тобин на Бизнис колеџот е дизајниран за да им помогне на професионалци се разбере функција на сметководство во рамките на глобалниот пазар и во врска со софистицирани теоретски концепти на практични проблеми. [+]

На Магистер на науки во Сметководство (MSA) од Питер Џ Тобин на Бизнис колеџот е дизајниран за да им помогне на професионалци се разбере функција на сметководство во рамките на глобалниот пазар и во врска со софистицирани теоретски концепти на практични проблеми. Побарувачката за специјалисти во областа на сметководството има драматично се забрза како финансиската регулатива еволуирале и само ќе продолжи да расте како корпорации се трудат да станат потранспарентни. Дипломирани студенти на програмата се подготвени да поткрепа на нивните образованието и вештини за да стане сметководство професионалци во иднина.... [-]


Videos

Define Yourself @ St. John's University, Visit Us Today