Stephen M. Ross School of Business at the University of Michigan

Introduction

Read the Official Description

На Стивен М. Рос Школата за Бизнис на Универзитетот во Мичиген е одличен образовна институција во рамките на еден од најдобрите истражувачки универзитети низ целиот свет. Нашата мисија е да се развијат лидери во мисла, дејство, кои се подготвени да се справат со предизвици, мултидисциплинарен проблеми со кои се соочува општеството. Лидерите кои можат да обезбедат моралните и граѓанските лидерство, и кои потпора нивното влијание во корист на општеството. Во Мичиген, нашите над-arching сила е нашата единствена можност да се премости научна теорија со деловна практика. Ние веруваме вистинско лидерство започнува со сеопфатно разбирање на бизнисот. Во нашите основни е потрага по "интелектуален капитал со влијание." Тоа се идеи нашиот факултет се ставаат на училницата и алатки на нашите дипломирани студенти ги користите за да го обликуваат светот. Ние сме заинтересирани студенти кои сакаат да се здружат со факултетот да се ко-создавање на многу индивидуално, робустен образовни искуство. Нашата стратегија за развој на лидерски способности на учениците - покрај влијанието потребните знаења и деловни вештини - е да обезбеди акција базирана на можности за учење корени во реалниот свет прашања. Со МБА од Мичиген Рос школа за бизнис, ќе влезат на пазарот како лидер со сигурност и мудрост да се дефинираат и да постигнат својата визија за успех.

Види магистерски студии » Гледа Global MBAs » Гледа курс » Гледа EMBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

господар на сметководствени - MAcc

Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Ann Arbor Индија Bengaluru Обединети Арапски Емирати Dubai Тајланд Bangkok + 6 more

Мичиген сметководство факултет е високо ценета за нивните ригорозни истражувачки активности, практично искуство и најважно, нивната одлична наставата. [+]

Светска класа Академик: врвни знаења во Одборот На нови стандарди во образованието што MAcc Мичиген создаде започнува со академски моќ во одборот, како и комбинација на врвен факултет и врвен настава која овозможува ненадмината знаење - заедно со технологија, објектите, и можност да поднесуваат апликација на знаење дека многу ефикасно.

Мичиген има традиција на градење длабоко експертиза во секој бизнис функција. Во крос-функционални денешниот бизнис свет, таа традиција се исплатува драматично и работи повеќе од било кога. Во Мичиген, можете да изберете еден специјалитет и знаат дека си оди за да дознаат повеќе за вашата избрана функционална област од некои од најголемите умови во оваа област. Вие не само што ќе развие напредна експертиза низ еден од најголемите низи на изборни предмети достапна насекаде, но исто така се интегрираат тоа знаење со секој друг бизнис функционална област. ... [-]


кориснички програми

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Ann Arbor Индија Bengaluru Обединети Арапски Емирати Dubai Тајланд Bangkok + 5 more

Центрите на извонредност во Мичиген Рос Факултетот за бизнис се уникатно квалификувани да се прилагодите на решение за вашите специфични потреби. [+]

Ко-креирање на сопствени решенија Кога вашиот бизнис има потреба од сеопфатна, иновативен развој на извршната власт решение, потребен ви е партнер кој може да ви помогне да откриете и се разјаснат на предизвиците, да се идентификува можности, и го даде дизајн и индивидуално, мулти-дисциплинарен решенија кои ниту една дисциплина пристап би можел и да се совпаѓаат.

Центрите на извонредност во Мичиген Рос Факултетот за бизнис се уникатно квалификувани да се прилагодите на решение за вашите специфични потреби. Нашите мултидисциплинарен приод нуди на клиентите од целиот свет на динамичен нова опција да постигнете извонредни резултати. Рангиран меѓу првите десет училишта Business Week во светот за сопствени програми, Мичиген нуди пристап до огромен интелектуален капитал од светски универзитет, со речиси неограничени можности за високо влијание соработка во дисциплини. Постојана посветеност кон својата долгорочен успех Нашите клиенти се покажа дека извршната власт во образованието е инвестиција што можат да се вратат многу пати нејзината цена во додадената вредност на нивните организации. Нашите програми се оди подалеку од теоретски да достави конкретни, мерливи резултати. Ние влегуваме во секој индивидуално програмата врска со долг дострел поглед на своите цели и можности и долгорочна определба за развој на извршната власт во образованието партнерство со вас. Без разлика дали ќе се зголемува вашите следната генерација на раководството на тимот, интегрирањето на компанијата поделби по соединувањето, лансирање на нови производи, освојување на нови пазари, изработка на стратегија за решавање или за операции предизвик, ние навивам ракавите и да работат со вас да изгради и имплементира... [-]


на управување со сертификат за програмата

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Ann Arbor Индија Bengaluru Обединети Арапски Емирати Dubai Тајланд Bangkok + 5 more

Посветеноста на квалитетот на образованието UMBS се рефлектира во нашите сертификат програми, кои се дизајнирани да ги задоволат потребите на бизнисот, практичари во светот. [+]

Посветеноста на квалитетот на образованието UMBS се рефлектира во нашите сертификат програми, кои се дизајнирани да ги задоволат потребите на бизнисот, практичари во светот.

Зошто Извршуваат е извршен Образование сертификат?

Многу менаџери и директори имаат степени во други области од бизнисот, и би сакале да се формализира нивната управување во образованието, како што се постигне позиции со поголема менаџерски одговорности. За нив, нашиот сертификат Програми нудиме флексибилни уште систематски пристап за постигнување употребливи сознанија во крос-функционални области на управувањето. ... [-]


развој на управувањето со сертификат

Студии врз за студентски град Целосна 8 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Ann Arbor Индија Bengaluru Обединети Арапски Емирати Dubai Тајланд Bangkok + 6 more

Нашите сертификат Програми, исто така, даде менаџерите можност да имаат континуирана едукација иницијативи формално признаени од нивните компании, а им помогне да обезбеди и знаењето и на признавање е неопходно за да напредуваат во својата кариера. [+]

Зошто Извршуваат е извршен Образование сертификат? Многу менаџери и директори имаат степени во други области од бизнисот, и би сакале да се формализира нивната управување во образованието, како што се постигне позиции со поголема менаџерски одговорности. За нив, нашиот сертификат Програми нудиме флексибилни уште систематски пристап за постигнување употребливи сознанија во крос-функционални области на управувањето. ... [-]