Stevens Institute of Technology

Introduction

Read the Official Description

Стивенс Институтот за технологија инспирира дипломирани студенти за решавање на комплексни проблеми во вистинскиот живот со примена на врвни технички знаења и мултидисциплинарен увид.

Повикувајќи се на 140 години наследство на технологија раководство, Стивенс нуди моќна училница искуства и можности за истражување кои им помогне на студентите ги унапредат своите кариери и господар денешната најитните бизнис, инженеринг и научни предизвици

Дом на разновидна заедница на студенти од целиот свет, Стивенс се наоѓа во Хобокен, Њу Џерси, енергична, просперитетна градот со поглед на реката Хадсон и Њујорк. Стивенс е само 10-минутно возење со јавен превоз или ферибот од возбуда и можности на располагање во на нацијата економски, финансиски, медиумите и културен капитал.

Стивенс студенти се многу баран од страна на корпорации, истражувачки институции и владините агенции бараат на следната генерација на нови лидери. Стивенс постојано е рангирана меѓу првите во државата универзитети за вкупниот поврат на инвестицијата и средината на кариерата платите на дипломираните студенти.

На Стивенс, студентите работат тесно со факултет членови, кои се широко признати како експерти во своите области. Програми во три училишта и една колеџ Стивенс - Факултетот за бизнис, на Факултетот за инженерство и наука, на Факултетот за системи и претпријатија и на Колеџот за уметност и писма - Се подготви за основање на иновации на универзитетот да нудат единствени перспективи кои излегуваат дисциплини . Учениците имаат корист од идеите кои ги надминуваат традиционалните академски граници; нашата технологија фокус влијае претприемништво размислување низ нашиот кампус.

Со постдипломски образование во Стивенс, ќе се стекнат со технички познавања, лидерски вештини и стратешка визија да стане лидер во технологијата управувано глобалната економија на 21 век.

Мисија

Да ги инспирира, негува и да се едуцираат лидери во технологијата се оддалечиме од животната средина утре, а кои придонесуваат за решавање на најтешките проблеми на нашето време.

Институционалните Визија

Стивенс ќе стане премиер студент-оддалечиме технолошкиот истражувачки универзитет, се фокусира на области на вистинска општествена потреба, каде Стивенс поседува значителна длабочина и експертиза во повеќе дисциплини: здравството и медицината; одржлива енергија; финансиските системи; одбраната и безбедноста; и матични образование. Како нашето образование и истражувачки капацитет расте во овие области, така што ќе ни влијание.

Четири стратешки приоритети ќе ни овозможи да се направи далекусежни последици:

студентски Centricity

Стивенс ќе се создаде нов модел кој елегантно комбинира ѕвездени можности за учење и истражување, како пионерска неразделни компоненти на образование на 21 век.

Извонредност во сите правиме

Стивенс ќе создаде сеприсутната култура на квалитет, кој ќе служи како модел за нашите партнери и нашите студенти во текот на нивните животи.

Преку соработка, влијанието врз

Ние ќе се изгради култура во која нашите предности соединува и со подобрување на оние на синергетски и комплементарни соработници. Заедно ќе се произведуваат роман истражување, се создаде визионерски образовни програми и влијаат на политиката и националната агенда, подобрување на перспективата на нашите ученици и меѓународни дофат и угледот на Стивенс.

Во нашите основни технологија

Нашето наследство е изграден на технологијата, од транспортната технологија пионер на семејството Стивенс на безброј компании технологија базирана започна и предводена од страна на нашите дипломци да се технолошките достигнувања создадени од нашите истражувачи факултет. Исто како што технологијата е нашето минато, така што ќе ни се разликува во иднина, кои нудат различни образовни искуство за нашите студенти, возење нашите истражувања и стипендија, не води да изработат нови наставни и методи на учење и подобрување на нашите административни, теренски и комуникациски активности.

Од страна на броеви

40 + степени

Стивенс нуди повеќе од 40 степени на мајсторот.

12-ти во нација

Гафови за најдобрите 20-годишен поврат на инвестицијата за дипломирани студенти, 2016 PayScale колеџ рентабилност извештај.

20 програми

Стивенс е дом на 20 д-р програми во висока побарувачка области.

120 сертификати

Стивенс нуди огромен избор на програми за постдипломски сертификат.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Health Master » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер по биоинженеринг

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Hoboken

Магистер на науки во биоинженеринг е прилагоден за студентите кои имаат силна научна позадина, и кои сакаат на вештини потребни за развој на материјали и уреди во пресекот на природните науки и инженерство. А господар 's во биоинженеринг ги подготвува студентите да влезат во индустријата на биотехнологијата, лекови, медицински помагала или наука живот. Таа, исто така ќе ги подготви за д-р во биологија, биоинженеринг, или поврзана со полето, како и подготовка за други професионални здравствени професии. [+]

Магистер на науки во биоинженеринг е прилагоден за студентите кои имаат силна научна позадина, и кои сакаат на вештини потребни за развој на материјали и уреди во пресекот на природните науки и инженерство. А господар 's во биоинженеринг ги подготвува студентите да влезат во индустријата на биотехнологијата, лекови, медицински помагала или наука живот. Таа, исто така ќе ги подготви за д-р во биологија, биоинженеринг, или поврзана со полето, како и подготовка за други професионални здравствени професии. ... [-]


Master

Компјутерски науки Степен

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Hoboken + 1 more

Дипломирани студенти по компјутерски науки се приклучат од светска класа факултет, кој се обезбедува и широчината и длабочината на можностите за настава и истражување во рамките на безбедноста, програмски јазици, графика и визија, софтвер инженеринг и компјутерски мрежи. Факултет објавува во врвот списанија, добиваат средства од најконкурентните агенции, како и редовно соработуваат со колегите во текот на пошироката област на Њујорк. [+]

Дипломирани студенти по компјутерски науки се приклучат од светска класа факултет, кој се обезбедува и широчината и длабочината на можностите за настава и истражување во рамките на безбедноста, програмски јазици, графика и визија, софтвер инженеринг и компјутерски мрежи. Факултет објавува во врвот списанија, добиваат средства од најконкурентните агенции, како и редовно соработуваат со колегите во текот на пошироката област на Њујорк.... [-]


Магистер по деловна интелигенција и анализатор

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Hoboken

Опстанок во пазар денес бара професионалци кои се комбинираат со страст за иновации со способноста да се анализира и да се интерпретира на големи количини на податоци. [+]

Опстанок во пазар денес бара професионалци кои се комбинираат со страст за иновации со способноста да се анализира и да се интерпретира на големи количини на податоци.

Но, неколку менаџери поседуваат техничка обука да успешно води forays на нивната организација во технологии како Твитер, Фејсбук и на интернет на нештата. Тоа остава оние компании не можат да профитираат на неограничените можности на располагање во текот на овој универзално достапни алатки и бескрајно податоците кои тие ги обезбедуваат.... [-]


мајстор во градежништвото

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Hoboken

На Стивенс, програмата за инженеринг господар граѓански оди подалеку од проучувањето на теоријата и се фокусира на истражување и практичната примена на инженеринг принципи. Се наоѓа во срцето на градското подрачје им овозможува на дипломираните студенти да се истражуваат на индустријата и да се здобијат со практично искуство за време на студирањето. Постдипломски студии е интимно поврзано со истражувачки активности факултетот, усогласување со четирите концентрации кои се нудат во програмата на мајсторот. [+]

Денешната инженеринг професионалци граѓански мора да се развие безбедна, одржлива, естетски ангажирање, ефикасен и структурно звук системи за јавната и приватна употреба. Поради градежни инженери се повикани да работат на големи проекти од интердисциплинарен карактер, тие мора да бидат способни да работат во тимови и ефективно да комуницираат истовремено почитувајќи ги етичките стандарди на професионална пракса. А господар 's степен покажува посветеност кон полето и супериорен разбирање на дисциплина која може да биде исклучително поволна во пазарот на труд.... [-]