The George Washington University - Elliott School Of International Affairs

Introduction

Read the Official Description

Елиот Школата за меѓународни работи на универзитетот Џорџ Вашингтон е една од водечките светски училишта за меѓународни односи. Лоцирана во срцето на Вашингтон, нејзината мисија е да ја едуцира следната генерација на меѓународни лидери, да спроведе истражувања кои го унапредуваат разбирањето на важни глобални прашања и да ја ангажираат политичката заедница во САД и во целиот свет. Единствената локација на училиштето - само чекори од Белата куќа, Светска банка, Меѓународниот монетарен фонд, Стејт департментот на САД и десетици други американски и меѓународни организации - го збогатува своето учење и истражување, обезбедувајќи им на студентите и научниците неспоредливи можности да се вклучат во Американски и меѓународни политички заедници. Елиот школа, именувана во чест на поранешниот претседател на ГВ, Лојд Е. Елиот и неговата сопруга Евелин, нудат иновативни, интердисциплинарни наставни програми кои им обезбедуваат на учениците образование и обука што им е потребна за да успеат во меѓународната сцена. Повеќе од 700 студенти ја искористуваат една од 12-те програми за постдипломски студии на Елиот Школата. Училиштето нуди Магистерски програми во глобалната комуникација, меѓународните односи, меѓународниот развој, меѓународната трговија и инвестициската политика, меѓународната научна и технолошка политика и безбедносната политика, како и Азија, Европа и Евроазија, Латинска Америка и Блискиот Исток . На Elliott школа, исто така, нуди магистрирал за средината на кариерата професионалци и двојна диплома господар на меѓународни студии во врска со своите 19 меѓународни партнерски универзитети. Повеќе од 2.100 студенти се стремат кон добро заоблени наставни програми за либерални уметности, со посебен акцент на меѓународни работи или со регионален фокус на Азија, Блискиот Исток или Латинска Америка и Хемисфера. 20.000 алумни на Елиот школа може да се најде на лидерски позиции во јавниот, приватниот и непрофитниот сектор низ целиот свет. Елиот школа спонзорира девет истражувачки институти:

 • Центар за меѓународна политика за наука и технологија
 • Институт за европски, руски и евроазиски студии
 • Институт за глобални и меѓународни студии
 • Институт за меѓународна економска политика
 • Институт за студии од Блискиот Исток
 • Институт за јавна дипломатија и глобална комуникација (ко-спонзорирана со Школата за медиуми и јавни работи на ГВ)
 • Институт за безбедност и студии на конфликти
 • Сигур Центар за азиски студии
 • Институт за вселенска политика

Овие динамични интелектуални центри обезбедуваат место за учениците и креаторите на политиката да се здружат за да се развијат, тестираат и дисеминираат нови идеи. Членови на факултетот работат индивидуално и заеднички низ дисциплини за да ги изостри интелектуалните дебати и да ги продлабочат академските и политичките дискусии за меѓународните прашања. Истражувањето на Елиот школа придонесува за проширување на телото на знаење кое им помага на научниците, креаторите на политиката и на граѓаните подобро да го разберат светот. Мисија Универзитетот Џорџ Вашингтон веќе долго време ја препознава вредноста на меѓународно образование. Од почетокот на Универзитетот во 1821 година, ние сме подготвени студентите да се соочат со важни глобални прашања и да направат разлика во светот. Елиотската школа за меѓународни работи претставува кулминација на иновативните идеи и нови перспективи кои ги создадоа нејзините претходници на Универзитетот Џорџ Вашингтон:

 • Школата за компаративна јурисдикција и дипломатија (1898-1905)
 • Одделот за политика и дипломатија (1905-1907)
 • Колеџот за политички науки (1907 - 1913)
 • Меѓународно право и дипломатија во колеџ Колумбија (1913 - 1928)
 • Школа за влада (1928 - 1960)
 • Школа за влада, бизнис и меѓународни односи (1960-1966)
 • Школата за меѓународни работи (1987-1988)
 • Школата за јавни и меѓународни работи (1966 - 1987)
 • Елиот школа за меѓународни работи (1988 - денес)

На Елиот школа за меѓународни работи, нашата мисија е:

 • Да се ​​едуцираат за следната генерација меѓународни лидери
 • Да се ​​спроведе истражување и да се произведе стипендија која го унапредува разбирањето на важни глобални прашања
 • Да се ​​ангажира јавноста и политичката заедница во Соединетите Американски Држави и низ целиот свет, а со тоа да се поттикне меѓународен дијалог и да се обликуваат политички решенија

Нашата мисија е да создадеме знаење, да споделуваме мудрост и да инспирираме акција за да го направиме нашиот свет подобро место. За Елиот школа, Универзитетот Џорџ Вашингтон ги едуцира генерациите на меѓународни лидери и го усовршува разбирањето на важни глобални прашања од 1821 година. Елиотската школа за меѓународни работи, именувана во чест на поранешниот претседател на ГВ, Лојд Елиот и неговата сопруга Евелин, е посветен на оваа мисија. Ние ги обучуваме нашите студенти во теоријата и практиката на меѓународни работи, нудејќи им длабинска анализа на меѓународните економски, политички, научни и културни прашања. Наставната програма на училиштето е интердисциплинарна; повеќето Елиот школа со полно работно време факултет се заеднички назначени во GW одделенија. Нашиот широко почитуван факултет ги подготвува учениците од Елиот Школа за глобални кариери во јавниот, приватниот и непрофитниот сектор. Елиот дипломирани студенти се постојано барани за предизвик глобалните кариери. Уште повеќе, нашата локација во Вашингтон ни овозможува да формираме цврсти односи со јавни, приватни и непрофитни организации кои редовно вработуваат ученици и студенти на Елиот Школа.

This school offers programs in:
 • Англиски

Гледа MA » Види магистерски студии »

Programs

This school also offers:

MA

Магистер по европски и евроазиски студии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

Магистер на Елиот школа во европски и евроазиски студии (СЕЕ) им нуди на студентите со интердисциплинарен пристап кој е од витално значење за длабоко разбирање на овие важни региони. [+]

Во најголем геополитички областа која се протега од британските острови во Сибир и од нордиските региони на Медитеранот, моќни сили се залагаат за политички, социјални и економски промени. Членки на ЕУ и нивните соседи се соочи домаќин на домашните предизвици кои се движат од економските реформи и социјалната разновидност на тероризам и сепаратизам. Русија и други членови на Заедницата на независни држави стојат на различни точки по должината на патот на транзиција од комунизам кон нов политички институции. А мрежа на политички, економски, безбедносни и општествени врски и повеќе линкови различни делови на Европа и Евроазија еден со друг, како и со поширок глобалната заедница. Со оглед на овие динамичен интеракции, тоа е од суштинско значење за студија за Европа и Евроазија во врска со едни со други. Магистер на Елиот школа во европски и евроазиски студии (СЕЕ) им нуди на студентите со интердисциплинарен пристап кој е од витално значење за длабоко разбирање на овие важни региони. Наставната програма е комбинација на ЕЕС потребните курсеви со спектар на изборни предмети кои им овозможуваат на студентите да ги извршуваат професионални цели и интелектуални интереси. Овој повеќеслојна програма опфаќа академска приоди за европски и евроазиски работи и се развива практични аналитички вештини кои се од суштинско значење во професионалниот свет на меѓународните односи.... [-]


мајстор на уметноста во азиски студии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

На Елиот школа е азиски студии програма ги подготвува студентите да се движите оваа динамична средина и решавање на комплексни дипломатски, економски, безбедносни и културни прашања. [+]

Зголемувањето на важноста на Азија во 21 век е сигурно. Нејзините невиден економски и демографски раст се трансформира она што беше со векови претежно земјоделски регион. Урбанизација и меѓународната трговија се главните двигатели на поголемиот број средиштето на континентот во меѓународните односи. Проблеми се уште трпи, сепак, како континент е дом на многу од најтешките геополитички жаришта во светот и придобивките на економскиот развој и понатаму се нерамномерно распределени. На Елиот школа е азиски студии програма ги подготвува студентите да се движите оваа динамична средина и решавање на комплексни дипломатски, економски, безбедносни и културни прашања.... [-]


мајстор на уметноста во глобалната комуникација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

М-р во глобалната комуникација им помага на учениците да ја разберат комплексни глобални информации за животната средина; неговите импликации за управување, безбедност и бизнис; и како да комуницира ефективно за глобалната публика. [+]

Како што светот станува се меѓусебно поврзани, американски и странски носители на одлуки се оформуваат во клучно значење за комуникација со странските јавности, разбирање на меѓународните медиуми и јавното мислење, и изнаоѓање на нови и подобри начини да се вежба "Паметни моќ" во странство. Понудено заеднички од страна на GW е Елиот школа меѓународни односи и на Колумбо колеџ на науките и на Факултетот за медиумски и јавни работи (SMPA) науки ", м-р во глобалната комуникација им помага на учениците да ја разберат комплексни глобални информации за животната средина; неговите импликации за управување, безбедност и бизнис; и како да комуницира ефективно за глобалната публика. ... [-]


мајстор на уметноста во источниот дел на студии средината

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Мајсторот на уметностите во Блискиот Исток студии програма комбинира со ригорозни академска основа во студијата на Блискиот Исток со силна професионална ориентација. [+]

Постојат неколку прашања во меѓународните односи кои не вклучуваат на Блискиот Исток. Наша цел е да ги обучуваат учениците да развијат нашите солидно разбирање на регионот - нејзината историја, култура, конфликти и придонеси - цртање на широчината и длабочината на факултет експертиза GW е врз регионот.

Мајсторот на уметностите во Блискиот Исток студии програма комбинира со ригорозни академска основа во студијата на Блискиот Исток со силна професионална ориентација. Премостување на теоријата и практиката на меѓународните односи, на програмата ќе се подготвува студентите за кариера во владата, приватниот сектор, како и меѓународни и невладини организации.... [-]


мајстор на уметноста во Латинска Америка и полукружна студии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

Мајстор на уметноста во Латинска Америка и полукружна студии (LAHS) на Елиот школа е интердисциплинарна програма која им помага на учениците да развијат иновативни пристапи за траен проблеми и новите предизвици на хемисфера. [+]

И покрај импресивната демократизацијата и економскиот раст во голем дел од Латинска Америка и Карибите во последниве децении, сериозни проблеми како што се сиромаштијата, нееднаквоста, етничкиот расцеп, криминал, политичко насилство и недозволена текови дрога постојат; а нови прашања, вклучувајќи ги и оние поврзани со климатските промени, за ресурс конкуренција, како и природни катастрофи се појавија. Мајстор на уметноста во Латинска Америка и полукружна студии (LAHS) на Елиот школа е интердисциплинарна програма која им помага на учениците да развијат иновативни пристапи за траен проблеми и новите предизвици на хемисфера. Дизајн на програмата и локацијата олесни вработувањето на широк спектар на организации со седиште во Вашингтон, како и на други места во западната хемисфера.... [-]


мајстор на уметноста во меѓународната трговија и инвестициска политика

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

Мајстор на уметноста во меѓународната трговска и инвестициона политика (ITIP) на Елиот школа е интердисциплинарна програма која им нуди на студентите со соодветни основи да се учат на прашања во срцето на глобалниот економски систем. [+]

Како што глобалната економија станува се повеќе меѓусебно поврзани, меѓународните правила со кои се регулира трговијата, финансиите, бизнис и развој стануваат се поважни. Мајстор на уметноста во меѓународната трговска и инвестициона политика (ITIP) на Елиот школа е интердисциплинарна програма која им нуди на студентите со соодветни основи да се учат на прашања во срцето на глобалниот економски систем. Студентите се комбинираат основни предмети во економија, политички науки, и квантитативна анализа со курсеви во областа на меѓународната економска политика, финансии, меѓународниот бизнис, или економскиот развој, како и познавање на странски јазик. Со оваа цврста позадина, ITIP студентите да најдат кариера во широк спектар на компании, финансиски институции, владини агенции, консалтинг компании, како и невладините организации.... [-]


мајстор на уметноста во меѓународни наука и технологија политика

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

На Универзитетот Џорџ Вашингтон е Елиот школа меѓународни работи, ние нудиме мајстор на уметноста во меѓународни наука и технологија политика, која е една од најпознатите програми од ваков вид во светот. Нашите студенти добиваат повеќе од само една училница образование за анализа на политики, истражувачки методи, и прашања од областа на науката и технологијата; тие исто така се запознаат со глобално влијание на овие политики и ги стави да се практикуваат во Вашингтон, науката и технологијата заедница. [+]

Научни и технолошки достигнувања се од клучно значење за меѓународната конкурентност, подобрување на квалитетот на животот во целиот свет, и на национално раст. Во денешната глобална економија, неколку полиња на студиите се повеќе клучна во светот на меѓународните односи од онаа на наука и технологија политика. Повеќето универзитети ги пласираат своите наука и технологија политика програми во рамките на училиштата на јавната политика или инженеринг. На Универзитетот Џорџ Вашингтон е Елиот школа меѓународни работи, ние нудиме мајстор на уметноста во меѓународни наука и технологија политика, која е една од најпознатите програми од ваков вид во светот. Нашите студенти добиваат повеќе од само една училница образование за анализа на политики, истражувачки методи, и прашања од областа на науката и технологијата; тие исто така се запознаат со глобално влијание на овие политики и ги стави да се практикуваат во Вашингтон, науката и технологијата заедница.... [-]


мајстор на уметноста во меѓународни развојни студии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

На Елиот школа р програма во меѓународни развојни студии (IDS) ги подготвува студентите за кариера во меѓународниот развој, преку интердисциплинарна предмети, кој вклучува економија, истражувачки методи, анализа на политиките и менаџмент. [+]

Чекори од Светската банка и Меѓународниот монетарен фонд, на Елиот школа ангажира Вашингтон и глобалната политика заедници во значајни дискусии за развој на политика. На Елиот школа р програма во меѓународни развојни студии (IDS) ги подготвува студентите за кариера во меѓународниот развој, преку интердисциплинарна предмети, кој вклучува економија, истражувачки методи, анализа на политиките и менаџмент. Оваа програма обучува на следната генерација на практичарите за развој, изложувајќи ги на најновите истражувања, најдобрите практики од оваа област, и искуствено учење можности.... [-]


мајстор на уметноста во студиите за безбедност

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

Безбедносна политика студии (СПС) е програма за степен политика ориентирана господар се фокусира на меѓународни безбедносни прашања, со посебен акцент на безбедносните предизвици на 21 век и како да се одговори на нив. [+]

Безбедносна политика студии (СПС) е програма за степен политика ориентирана господар се фокусира на меѓународни безбедносни прашања, со посебен акцент на безбедносните предизвици на 21 век и како да се одговори на нив. Овие предизвици вклучуваат но не се ограничени на: оружје за масовно уништување оружје, транснационалните закани, тероризмот, менување на регионалната динамиката на моќта, слаби и државите кои пропаѓаат, меѓународен криминал, ефикасно поврзување на безбедност и развој, како и обезбедување на американската национална безбедност.... [-]


Мајсторот на уметностите во меѓународните односи

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

Најголемата дипломиран програма во рамките на Елиот школа, на Маја програма ги подготвува студентите за широк спектар на кариера во меѓународната арена. На програмата ги комбинира курсеви во теорија и практика, кои се одржуваат од страна на реномирани научници и водечките лекари во областа на меѓународните односи. [+]

М-р програма во меѓународни односи на Елиот школа е (Маја) им нуди на студентите можност да се развие широка разбирање на современи проблеми во меѓународните односи и во-длабочината на познавање на најмалку еден специјалитет во прашање на политика или регионална област. Најголемата дипломиран програма во рамките на Елиот школа, на Маја програма ги подготвува студентите за широк спектар на кариера во меѓународната арена. На програмата ги комбинира курсеви во теорија и практика, кои се одржуваат од страна на реномирани научници и водечките лекари во областа на меѓународните односи. Студентите можат да ги искористат предностите на бројни можности за стажирање во Вашингтон, област за да се дополни својата академска обука со релевантно искуство. Маја алумни имаат кариери во дипломатијата, анализа на политиките, јавните услуги, непрофитни организации, бизнис, безбедноста, разрешување на конфликти, развој, економската политика, и јавното здравство.... [-]


Master

Master of International Policy and Practice

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 2 more

[+]

Наставна програма

Диплома од акредитирана институција [-]

Videos

Professional Growth at the Elliott School: Stories from Students

International Students on the Elliott School

Contact

Elliott School of International Affairs

Адреса, линија 1 Elliott School of International Affairs 1957 E Street, NW
20052 Washington, District of Columbia, Соединети Американски Држави
Website http://elliott.gwu.edu/
Број на телефон +1 202-994-6240