The George Washington University - Graduate School Of Education & Human Development

Introduction

Read the Official Description

заедница GSEHD е посветен на мисијата на Водечките иновации преку учење. Ние сме горди на нашите реномирани факултет, посветен персонал, робустен партнерства и успешна. Нашите студенти се појават од нашите збогатен со теорија и практика и да станат агенти на промени во образованието и социјалните услуги за програми.

ТРАНСФОРМАЦИЈА започнува тука

Ние сме среќни да се знае за вашиот интерес во Факултетот за образование и човечки развој GW е. Без разлика дали се размислува за менување на кариерата, себе си и вашата заедница или во светот, нашите програми ќе се продлабочат своето знаење, само разбирање и професионална експертиза. Вашиот училница дискусии ќе бидат информирани од страна на водечките експерти од целиот свет и коридорите на моќта на Вашингтон, но сепак тоа е вашиот придонес ние цениме најмногу и ветуваат дека ќе се изгради. Ќе се соочат со предизвикот да се постигне ново ниво на квалитет во размислување и ефикасноста додека ангажирање со врсници кои ќе стане доживотна советници и пријатели. Гордееме на квалитетот на нашите истражувања, влијанието имаме за политика, реформа на образованието и човечкиот развој. Но, над сите други, но ние знаеме дека се нашите најважни разлика. Нашата заедница на посветени, долг ученици дефинираат кои сме денес и што нацијата и светот може да стане.

Ние сме посветени на правење на вашиот приемните искуство како пријатна и позитивна како вашиот следен неколку години во вашиот GSEHD програма. Ве молиме јавете се или споделите со нас, ако имате било какви прашања.

Добредојдовте!

Општи информации

Нашите кампуси span Вашингтон, Вирџинија и Мериленд. Ние исто така нудиме некои програми целосно преку интернет. Партнерства со многу локални училишни окрузи нудиме на нашите студенти со практично искуство во училница. Нашите програми за подготовка на наставниците се NCATE акредитирана и одобрени од државата. Нашата локација во главниот град на државата им овозможува на студентите да се здобијат со практично искуство во рамките на Владата, фондации, музеи, училишта, институции за високо образование, професионални здруженија и меѓународни невладини организации.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Doctors of Education » Гледа PhD »

Programs

This school also offers:

Master

господар во меѓународно образование

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Меѓународната програма за образование (ИОП) има богата историја на обезбедување на студентите со знаења за решавање на прашања на меѓународно образование, со флексибилност да ги извршуваат екстремно движат интереси поврзани со образовни цели, практики и политики од целиот свет. Студијата на традиции и системи на образование на другите народи и култури кои влијаат на настава и учење создава идеална средина за practioner-научници; обезбедување на потребните вештини и можности да ги унапредат во позиции во текот на образованието, владата, бизнис, и непрофитна поставувања. На програмата се сместени Катедрата на УНЕСКО во меѓународно образование за развој, поддршка на приоритети во остварувањето на еднаков пристап до квалитетно образование за сите. [+]

Магистер по меѓународно образование

Меѓународно образование е втемелени во општествените науки цртање многу на увид од својата економија, социологија, психологија, политички науки, и антропологијата. Така студентите кои ги преземат студии по меѓународно образование и се препорачува да се надополнуваат нивните образовни студии со сериозна посветеност на една или повеќе од овие основни дисциплини. Додека меѓународно образование има една нога во богатите теоретски перспективи на општествените науки, исто така, излегува во комплексноста на реалниот свет преку испитување на практиката на образованието во одредени регионални контексти. Оваа практика може да се случи при редовни училишта и високо образовни институции. Таа, исто така може да се случи во воените зони, бегалските кампови, номадски села, или други невообичаени поставувања.... [-]


мајстор во наставната програма и настава

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Нашата програма се подготвува наставниците и другиот образовен кадар за зголемување на одговорностите во планирање, спроведување, истражување и евалуација на наставната програма и настава. [+]

Зошто GW мајстор во наставен план и инструкција?

Нашата програма се подготвува наставниците и другиот образовен кадар за зголемување на одговорностите во планирање, спроведување, истражување и евалуација на наставната програма и настава. А минимум 33 кредит-часовна програма вклучува студии во наставните програми за развој, истражување и евалуација на наставна практика, образование за наставници, работа со специјални популации и училишната политика и лидерство. програма специјалитет концентрацијата А може да вклучуваат читање и писменост, основно образование, или средно образование.... [-]


мајстор во оценување, тестирање и мерење во образованието

Студии врз за студентски град Целосна 15 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Овој 15-месечната програма е наменета за поединците кои влегуваат или унапредување на позиции поврзани со проценка, тестирање и мерење во различни поставувања. Програмата нуди на нацијата дипломиран обука премиер во психометриски и статистички методи подучени од факултет кои се вклучени во светска класа истражување. Студентите се менторирани низ сите фази на процесот на истражување и да стане обучени за современи аналитички методи. [+]

Магистер по оценка, тестирање, како и мерење во образованието

Овој 15-месечната програма е наменета за поединците кои влегуваат или унапредување на позиции поврзани со проценка, тестирање и мерење во различни поставувања. Програмата нуди на нацијата дипломиран обука премиер во психометриски и статистички методи подучени од факултет кои се вклучени во светска класа истражување. Студентите се менторирани низ сите фази на процесот на истражување и да стане обучени за современи аналитички методи.... [-]


мајстор во специјално образование за културно и јазично ученици

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Наменета за наставниците кои се страстни за подобрување на квалитетот на учењето за деца со различни потреби, мајстор на уметноста во образованието и човечкиот развој во Специјалниот образование за културно и јазично усовршување ви дава право да се направи позитивни, трајно влијание врз животите на вашите студенти. [+]

Магистер по дефектологија за културно и јазично усовршување

Се посветам на вонредна Училници

Наменета за наставниците кои се страстни за подобрување на квалитетот на учењето за деца со различни потреби, мајстор на уметноста во образованието и човечкиот развој во Специјалниот образование за културно и јазично усовршување ви дава право да се направи позитивни, трајно влијание врз животите на вашите студенти.... [-]