Tiffin University

Introduction

Read the Official Description

Основана во 1888 година, Tiffin Универзитетот е горд на понудата од лична и практична настава за мотивирани, професионално се фокусираше на студентите кои сакаат реалниот свет на искуства и резултати. Тифин е приватна coeducational универзитет се наоѓа во Tiffin, Охајо, на поголем кампус кој нуди на студентите безбедна, пријателски место да ги следат своите соништа. Студентите имаат пристап до некои од најдобрите додипломски и постдипломски програми и да се одлучи дали да се продолжи нивниот степен на кампусот, интернет, или уживате малку од двете. Некои од нашите најпопуларни програми, од кои многу се признати на национално, вклучуваат домашна безбедност / тероризмот; спорт и рекреација управување; комуникација; и управување со бизнисот, да го именува неколку. Тифин на Универзитетот, исто така, е познат по создавањето иновативни партнерства во речиси сè што правиме: да им помогне на нашите студенти да се добие пристап до конкурентни практиканти да ги поврзувате со професионалци во реалниот свет, како тие да влезат на пазарот на труд. Класи Tiffin Универзитетот се подучени од факултет, никогаш не се дипломираат асистенти. Нашите професори се експерти во своите области и да ја доведе години практично искуство во училницата. Тие се преземат на време да се знае името на секој студент. Многу од нашиот факултет имаат долгогодишна и длабоки врски со индустријата дека тие ги споделите со студентите преку практикантска работа, менторство и професионален развој. Тие место исклучително висока вредност на вмрежување, како и развивање на овие врски од внатре во училницата. Академски програми Tiffin Универзитетот се поделени меѓу три училишта: На Факултетот за уметности и науки, Факултетот за бизнис, и на Факултетот за правда и општествени науки. Во рамките на секоја од овие училишта, ќе имаат можност да избираат од широката палета на специјализации и специјалност. ТУ ви обезбедува со лична и практична настава. Ако сте мотивирани студент, ќе се вклопуваат во право на ТУ. И нашата цел е да ви овозможи со реалниот свет на искуства, што доведе до реални резултати. Tiffin Универзитетот дава следните степени: диплома за уметности, диплома за бизнис администрација, диплома за правда, за Мајстор за бизнис администрација, Магистер на науки во правда, и мајстор за општествени науки. Tiffin Универзитетот е акредитиран од страна на Централна Северна Здружение на колеџи и училишта, Советот за акредитација за бизнис училишта и програми, како и нашето образование партнерство е акредитирана од страна на Националниот совет за акредитација на наставниците. Само 25% од сите бизнис програми во Соединетите Американски Држави нудат престижниот Советот за акредитација за бизнис училишта и програми за акредитација. Покрај тоа, на програмата на ТУ МБА е акредитирана од страна на Европскиот совет за бизнис образование.

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Online MSc » Гледа Online Masters » Гледа Part time MBAs » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

м-р во кривичната правда, правда администрација концентрација

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Tiffin + 1 more

Тифин магистер по правда (MSCJ), со концентрација во правда администрација, е одличен пример за тоа како во реалниот свет да ги исполнува училница искуство. [+]

Спроведување на реалниот свет во училница: На MSCJ, правда администрација Концентрација

Т iffin мајстор Универзитетот на науки во правда (MSCJ), со концентрација во правда администрација, е одличен пример за тоа како во реалниот свет да ги исполнува училница искуство.

Што е MSCJ ТУ е?

Т тој Магистер на науки во правда (MSCJ) е професионална степен практична програма која привлекува квалификувани менаџери, агенти, и лекарите од многу компоненти на системот на кривичната правда и системи за малолетничка правда. Нашиот факултет членови ги имаат на образовни искуства во MSCJ програмата, талентирани студенти и повеќеслојна училиштето заврши на смесата и се создаде интелектуална синергија која се најде во многу мал постдипломски програми.... [-]


магистер по правда, концентрација на форензичката психологија

Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Tiffin

Тифин магистер по правда (MSCJ), со концентрација во судска психологија, е одличен пример за тоа како во реалниот свет да ги исполнува училница искуство. [+]

Спроведување на реалниот свет во училница: На MSCJ, судска психологија Концентрација

Магистер Tiffin Универзитетот на науки во правда (MSCJ), со концентрација во судска психологија, е одличен пример за тоа како во реалниот свет да ги исполнува училница искуство. Нашиот факултет членови ги имаат сите работат професионалци во областа, а нашите ученици се исто така работат професионалци, кој предвидува за возбудлив и динамичен дијалог образование исполнет со вистински врски. Ова е исто толку реално колку што се добива!... [-]


Master

господар на општествените науки, уметност и визуелни медиуми концентрацијата

Он-лајн студии Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Tiffin

Програмата веќе има неколку предмети во уметноста и сродни теми. Комбинирање на уметност и визуелни медиуми класи ќе бидат отворени повеќе можности за студентите и се уште важат за уметноста како поле. [+]

Мајстор за општествени науки, Уметност и визуелни медиуми Концентрација

Програмата веќе има неколку предмети во уметноста и сродни теми.

Уметност и визуелни медиуми ќе вклучуваат студии во уметноста, филмот / киното, фотографија, и популарната култура (телевизија и сл).

Курсеви:

ART524Creativity и неговиот развој ART525History на фотографија CUL530 критички пристап кон култот и независни филмови CUL532Documentary филм ART623Aesthetics ART624Women во уметноста ART592 * Специјални теми во уметноста ... [-]