Touro College Graduate School of Technology

Introduction

Read the Official Description

На Touro колеџ Факултетот за технологија признава изберете број на студенти на нашите Master's-степен програми. Образовни можности на ова ниво нудат меѓународни студенти на вештини, алатки и технологија потребно за ефективна ИТ лидерство и менаџмент. &nbsp Touro колеџ Факултетот за технологија одредува подобност за прием на академски студии во нашето училиште. Виза за подобност и приемот во САД се определени од страна на политики донесен од страна на Бирото за конзуларни работи, Стејт Департментот на САД. &nbsp За Touro колеџ Touro колеџ е еврејска спонзорирана од независна институција за високо и професионално образование. Колеџот е основан пред да се збогати еврејско наследство и да му служи на поголеми американската заедница.Околу 19.000 ученици во моментов се запишани во разни училишта и поделби. Touro колеџ е акредитиран од страна на Блискиот членки, Комисијата за високото образование [3624 пазар улиците, Филаделфија, Па 19.104, тел. бр. (267) 284-5000]. Блискиот Држави Комисијата за високото образование е институционална акредитирање агенција признати од страна на САД секретар за образование и Советот за акредитација на високото образование. Оваа акредитација статус опфаќа Touro Академијата, како и нејзината филијала кампуси, локации и наставни сајтови, во Њујорк област, како и филијалата кампуси и програми во Берлин, Ерусалим, Москва и Флорида.  

Гледа MA » Гледа MSc »

Programs

This school also offers:

MA

Магистер по веб и мултимедијални дизајн

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York

Мајсторот на уметностите во web и мултимедиа дизајн програма се подготвува дипломирани студенти за успешна кариера во различни области како што се e-трговија, компјутерски илустрација [+]

Магистер по Интернет и Мултимедија Дизајн

&nbsp

Мајсторот на уметностите во web и мултимедиа дизајн програма се подготвува дипломирани студенти за успешна кариера во различни области како што се e-трговија, компјутерски илустрација, интерфејс дизајн, анимација, игри и мобилни комуникации. Ако имате додипломски студии по компјутерски науки, графички дизајн или дигитални медиуми програма, или имаат еднакви веб дизајн или мултимедијални искуство во индустријата, овој степен е за вас! Ако не сте подготвени за успешна нова кариера во е-трговија, компјутерски илустрација, интерфејс дизајн, анимација, игри, и безжични комуникации, или сакате вештини за напредок во светот на веб и мултимедијални дизајн, да се придружите на Факултетот за технологија на веб и мултимедијални Магистер програма. Ако не сте подготвени за напреден степен во веб и мултимедијални дизајн, нашиот мајстор на уметноста во web и мултимедиа дизајн е природен одговара, кои ви даваат средства за да се надополни и да го прочисти вашиот сегашната технологија вештини и да ги испратите на вас на следното ниво во вашиот веб, мултимедија или дигитален дизајн кариера. Ние се едуцираат специјалисти, кои остануваат добро заоблени преку иновативни мешавина на учењето преку соработка и предизвик проектот врз решавање на проблемот курсеви. Всушност, нашите специфични групи на предметите кои се нудат во електронска трговија, анимација, и интерфејс дизајн ќе ви даде предност во однос на другите бараат работа само со додипломски студии во графика, веб дизајн, компјутерски науки, или Мултимедија.... [-]


MSc

Магистер на науки во информатичките системи

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York

Нашите Магистер на науки во информациони системи (MSIS) програма се подготвува дипломирани студенти за успешна информатичката технологија кариери.Ако имате додипломски студии [+]

Магистер на науки во информациони системи

&nbsp

Нашите Магистер на науки во информациони системи (MSIS) програма се подготвува дипломирани студенти за успешна информатичката технологија кариери. Ако имате додипломски студии со компјутерски науки или информациони системи големи, или имаат еднакви искуство во индустријата, овој степен е за вас! Ако не сте подготвени за успешна кариера во базата на податоци администрација, администрација на мрежа или системи за администрација, или сакате вештини за да стане можеби во иднина ЦИО, да се запишат во Факултетот за технологија 's MSIS програма. Нашите Магистер на науки во информациони системи е природен одговара ако сте подготвени за напредни студии по компјутерски науки, која е во склад со вашиот информатичката технологија кариера потреби. Ќе се здобијат со алатки за надградба и да го прочисти вашиот технологија вештини. Исто така, ќе се развие менаџерски вештини и техничка експертиза за транзиција во информатичките системи за управување позиции.Ние веруваме дека нашиот концентрации во базата на податоци системи, за комуникација на податоци и технологија раководство, како и основни курсеви во техничкиот менаџмент, ќе ви даде предност во однос на барателите на работа кои имаат само додипломски-ниво на обука во компјутерската наука.... [-]


Магистер на науки во наставата технологија

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York

Магистер на науки во наставата технологија обезбедува едукатори и индустриски професионалци кои имаат силен интерес во технологијата со исклучителна обука во ефикасно [+]

Магистер на науки во наставата технологија

Магистер на науки во наставата технологија обезбедува едукатори и индустриски професионалци кои имаат силен интерес во технологијата со исклучителна обука во ефикасно користење на наставни технологија во училиштата (К-12), колеџи, универзитети, или подесувања бизнис / индустрија. Студентите кои успешно завршување на програмата заработи Магистер на науки во наставата технологија. Во прилог на заработка на MS степен во наставата технологија, студентите кои веќе се одржи, исто така, во државата Њујорк сертификација во образованието ќе бидат прифатливи за НСМ учител сертификација во наставни технологија по успешното завршување.... [-]