Troy University

Introduction

Read the Official Description

Троја Универзитетот е јавна установа составен од мрежа на кампуси низ Алабама и во светот. Меѓународен во обем, Троја Универзитетот нуди разни образовни програми на додипломски и постдипломски нивоа на различни студент тело во традиционален, нетрадиционалните и новите електронски формати. Академски програми се поддржани од страна на разни услуги на студентите на кои се промовира доброто на личноста на ученикот. Посветен на факултет Троја Универзитетот и тим промовира откривање и истражување на знаењето и неговата примена да доживотна успех преку ефективна настава, сервис, креативни партнерства, науката и истражувањето.

Види магистерски студии » Гледа Online MSc » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

Господар на меѓународните односи (msir)

Он-лајн студии Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Troy

Оваа програма е дизајнирана за да им обезбеди на студентите на фондацијата и знаење се потребни за разбирање на однесувањето на меѓународните односи. [+]

Светската политика ги претрпе длабоки измени во текот на изминатите две децении. Распадот на поранешниот Советски Сојуз, еволуцијата на Европската унија, последните настани на Блискиот Исток и Централна Азија, како и порастот на недржавни центри на моќ, јасно покажуваат значителна промена на парадигмата во меѓународните односи. На Студената војна, кој доминираше во глобални настани за речиси пет децении, е завршена. Сепак, она што го заменува институциите на таа ера не е сосема јасна. Она што е јасно е дека светската заедница е се повеќе меѓусебно зависни, традиционални и културни идентитети норми се соочат со предизвикот, и нови конфликти се појавуваат. ... [-]


Господар на јавната администрација (MPa)

Он-лајн студии Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Troy

Оваа програма обезбедува квалитетни дипломски професионална едукација за поединци поврзани со јавни и непрофитни сектори со интегрирање на наставата, истражувањето и услужните дејности. [+]

На Троја Магистер по јавна администрација (АПМ) програма обезбедува квалитетни дипломски професионална едукација за поединци поврзани со јавни и непрофитни сектори со интегрирање на наставата, истражувањето и услужните дејности.

МПА на програмата за едукација на студентите во државната администрација, развој и подобрување на професионална компетентност и водство од страна на ... [-]