Tufts University - School of Engineering

Introduction

Read the Official Description

За Факултетот за инженерство на Тафтс

Инженерските програми на Тафтс ги предизвикуваат традиционалните граници на академските дисциплини, истражувања и улогите на инженерите во нашата повеќе меѓусебно поврзана глобална заедница. Секој ден, истражувачите на Тафтс развиваат нови алатки за подобрување на медицинската дијагноза и третман; роман материјали за позелена иднина; попаметни, помоќни компјутери; и иновативни начини за едукација на инженерите од утре.
Магистерски и докторски програми во шест академски оддели, како и на МСП во управување со инженеринг, понудени преку Институтот Тафтс Гордон, им овозможуваат на инженерите да бидат вистински мешавина на специјализација и интердисциплинарно истражување.

Академици

Tufts програми за постдипломски студии нудат исклучително академско искуство, се одликува со блиски факултет интеракции кои ќе ве буткат од постдипломски студии на вашата кариера. Со низа програми во уметноста и науката и во областа на инженерството, Тафтс ги комбинира ресурсите на истражувачки интензивна институција со поддршка, колегијална атмосфера.
Степен програми вклучуваат:
  • Докторски програми
  • Магистерски програми
  • Програми за сертификати
Дипломирани студенти и постдокторски слушатели придонесуваат за креирање и дистрибуирање на знаењето како поединци и како витални членови на истражувачки тимови. Овде, ќе имате можност да предавате и менувате некои од најсветлите студенти во земјата, кои служат како клучни партнери за настава и учење со факултет.

Кампус живот

Додипломски студентски живот е исполнет со бројни награди и повремени предизвици. Додека го следите вашиот напреден степен, ќе научите да ги балансирате конкурентните барања за стипендија и живот надвор од училницата.
На Tufts, ние нудиме многу можности да се вклучиме во нашата универзитетска заедница. Ние ве охрабруваме да ги истражите ко-курикуларен придонеси на располагање на вас и да станат познавања за објектите, услугите и ресурсите кои се тука за да ве поддржат.
This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Health MSc » Гледа Health Certificates » Гледа Postgraduate Certificates » Гледа Certificates »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер по биоинженеринг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави Medford

Програмата за биоинженеринг господар нуди широк инженеринг и биотехнологија наставна програма, додека нудат фокус на специфични инженеринг песна што најдобро одговара на учениците интереси и кариера избори. Оваа комбинација дава на нашите биоинженери дипломирани професионална флексибилност, посебна конкурентна предност во постојано менување на полето на биоинженеринг. [+]

Добредојдовте

Програмата на биоинженеринг господар нуди широк инженеринг и биотехнологија наставна програма, додека нудат фокус на специфични инженеринг песна што најдобро одговара на учениците интереси и кариера избори. Оваа комбинација дава на нашите биоинженери дипломирани професионална флексибилност, посебна конкурентна предност во постојано менување на полето на биоинженеринг.... [-]


Магистер по градежништво и инженерство на животната средина

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2019 Соединети Американски Држави Medford + 1 more

Одделот за граѓанско и инженерство на животната средина (ЦИЕ) е интердисциплинарен оддел кој обезбедува флексибилна и ригорозна обука во рамките на интелектуално богатата средина на нашиот високо рангиран универзитет. [+]

Програма за постдипломски студии

Одделот за граѓанско и инженерство на животната средина (ЦИЕ) е интердисциплинарен оддел кој обезбедува флексибилна и ригорозна обука во рамките на интелектуално богатата средина на нашиот високо рангиран универзитет. Преку целосните и со скратено работно време, програмите за постдипломски студии од ЦИЕ ги обучуваат учениците како експерти во природната и изградената средина, ги здружуваат областите на здравјето на животната средина, механиката за инженерство, структурните, геосистемите и инженерството на водни ресурси за решавање на клучните општествени прашања поврзани со тоа како и каде што живееме, работиме и комуницираме.... [-]


Магистер по електротехника

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави Medford

Одделот за електротехника и компјутерско инженерство е растечки интердисциплинарен оддел со фокус на истражување и образование во широк спектар на под-дисциплини, почнувајќи од обработка на слика и сигнал до инженеринг на нано. [+]

Одделот за електротехника и компјутерско инженерство е растечки интердисциплинарен оддел со фокус на истражување и образование во широк спектар на под-дисциплини, почнувајќи од обработка на слика и сигнал до инженеринг на нано.

Апликација

Кандидатите за програмата за постдипломски студии се очекува да имаат диплома на ергени или мајстори во електричен или компјутерски инженеринг, или сродна дисциплина како што се компјутерски науки, физика или математика. Сите кандидати на програмата Магистер на науки се бара да изберете теза или не-теза песна на онлајн апликација. Кандидатите кои ја избираат не-теза песна се потребни за да се покаже дали тие би сакале да се применуваат на предмети не-теза песна или проект-базирани не-теза песна во нивната лична изјава. За повеќе информации за разликата помеѓу опциите на програмата, директно контактирајте со одделот.... [-]


Магистер по инженерство менаџмент

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави Medford

Институтот Тафтс Гордон, дел од Факултетот за инженерство на Тафтс, се подготвува да биде лидер. Имаме reengineered МБА да се создаде две дипломиран ниво на учење можности специјално за новите технолошки лидери: МСП во управување со инженеринг (MSEM) и курсеви за професионално образование. [+]

Институтот Тафтс Гордон, дел од Факултетот за инженерство на Тафтс, се подготвува да биде лидер. Имаме ре-Инженерните на МБА да се создаде две дипломиран ниво на учење можности специјално за новите технолошки лидери: на МСП во управување со Инженеринг (MSEM) и курсеви за професионално образование.

Магистер на науки во управување со инженеринг (MSEM)

На МСП во управување со Инженеринг (MSEM) се подготвува технологија професионалци да станат лидери во индустријата. На скратено работно време постдипломски степен програма обезбедува бизнис стратегија, маркетинг, развој на производи, лидерски компетенции и податоци наука вештини потребни за да се преселат во лидерски улоги. Резултатите? Повеќе од половина од нашите студенти се промовираат додека се запишани во програмата.... [-]


Магистер по инженерство на човечки фактори

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави Medford

Човечките фактори понекогаш се именуваат како "Инженерска психологија" или "Ергономија". Ова е брзо растечко поле со широки инженерски и не-инженерски апликации. [+]

Човечките фактори понекогаш се именуваат како "Инженерска психологија" или "Ергономија". Ова е брзо растечко поле со широки инженерски и не-инженерски апликации. Програмата нуди специјализирани курсеви, обука и можности за истражување во аспект на човековите аспекти на инженерските активности како што се медицински помагала и дизајн на системи, дизајн на производи, дизајн на компјутерски интерфејс, ергономија и безбедност на работното место.... [-]


Магистер по иновации и менаџмент

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави Medford

По четири години на undergrad, вашите технички вештини се подготвени. И по само една година на Универзитетот Тафтс во Институтот Гордон, вашите бизнис и лидерски вештини ќе бидат премногу. Магистер на науки во иновации и менаџмент програма е специјално дизајнирана да се забрза вашата кариера како иноватор и лидер. [+]

По четири години на undergrad, вашите технички вештини се подготвени. И по само една година на Универзитетот Тафтс во Институтот Гордон, вашите бизнис и лидерски вештини ќе бидат премногу. Магистер на науки во иновации и менаџмент програма е специјално дизајнирана да се забрза вашата кариера како иноватор и лидер.

Магистер на науки во иновации и менаџмент (MSIM)

На Tufts МСП во иновации и менаџмент (MSIM) е интензивна, една година професионални господар програма наменета за неодамнешните матични дипломирани студенти или млади професионалци со силна желба да се вози иновација, coursework се фокусира на развој на нови производи, финансии, посно методологии, дизајн размислување , лидерство и наука за податоци.... [-]


Магистер по информатика

Студии врз за студентски град Целосна 9 - 12 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Medford

На МСП во податоци наука е понудено заеднички од страна на одделенијата за компјутерски науки и електротехника и компјутерско инженерство. [+]

На МСП во податоци наука е понудено заеднички од страна на одделенијата за компјутерски науки и електротехника и компјутерско инженерство.

На МСП во податоци наука е програма која може да се заврши во што малку како 9 или 12 месеци на студии. Предуслови за MS во податоците наука вклучуваат диплома 's степен во полето STEM, вклучувајќи Математика, наука, инженерство, компјутерски науки, или поврзани со дисциплина. Кандидатите со диплома дипломи во не-STEM полиња може да започне студија со сертификат за податоци наука дека, во дополнителен рок или година, дава на апликантот примерок од програмата. Курсевите во сертификатот, по успешното завршување со оценка од B- или подобро и приемот на MS во Data Science, може да се пренесат за да се примени на MS во програмата за наука за податоци.... [-]


Магистер по компјутерски науки

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави Medford

Програмата Магистер по компјутерски науки има две опции. Дипломирани студенти по компјутерски науки кои сакаат да завршат повеќе истражувања ориентирани степени може да напише магистерска теза. [+]

Програмата Магистер по компјутерски науки има две опции. Дипломирани студенти по компјутерски науки кои сакаат да завршат повеќе истражувања ориентирани степени може да напише магистерска теза. Оние студенти кои сакаат истражување искуство без целосен товар на тезата, или би сакале да спроведат голем софтверски проект, наместо да спроведуваат нови истражувања, можат да изберат проект-базирана песна.... [-]


Магистер по компјутерско инженерство

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Medford

Комплексноста на софтверските и хардверските системи бара денешните компјутерски инженери да се занимаваат со потрошувачка на енергија, безбедност и сигурност, а не само функционална коректност. Програмата на овој мајстор ги обучува учениците да дизајнираат хардвер, софтвер и мрежни системи за компјутерите од денес и утре. [+]

Комплексноста на софтверските и хардверските системи бара денешните компјутерски инженери да се занимаваат со потрошувачка на енергија, безбедност и сигурност, а не само функционална коректност.

Програмата на овој мајстор ги обучува учениците да дизајнираат хардвер, софтвер и мрежни системи за компјутерите од денес и утре.

Барања за апликација:

- GRE не се бара за тековните Tufts студенти кои аплицираат за MS степен програма... [-]


Магистер по материјали наука и инженерство

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави Medford

Материјали научници учат како историјата на материјал влијае на неговата структура и својства, унапредување на разбирање во истражувачки области кои вклучуваат металургија, солидна држава физика, и биоматеријали. [+]

Материјали научници учат како историјата на материјал влијае на неговата структура и својства, унапредување на разбирање во истражувачки области кои вклучуваат металургија, солидна држава физика, и биоматеријали.

Тафтс факултетот има предности во меки, структурни, електронски, компјутерски и наноматеријали. Од доставувањето на лекови до полупроводници до нано-оневозможените мембрани за третман на вода, науката за материјали и инженерството на Тафтс нудат дипломирани студенти широк спектар на можности за изучување и развивање на материјали кои ќе го променат светот.... [-]


Магистер по Машински факултет

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави Medford

Целта на Магистер на науки програма е да им обезбеди на студентите со можност да ги зајакнат своите технички средини за извршување на успешни професионални кариери во областа на инженерските истражувања, развој и менаџмент. [+]

Целта на Магистер на науки програма е да им обезбеди на студентите со можност да ги зајакнат своите технички средини за извршување на успешни професионални кариери во областа на инженерските истражувања, развој и управување. Кандидатите се примени во оваа програма врз основа на нивните образовни квалификации. Клучен критериум за прием е силна академска позадина во механички инженеринг или поврзана техничка дисциплина. Одделот, исто така, бара од сите апликанти да ги достават своите неодамнешни резултати од општата евиденција (GRE).... [-]


Магистер по префрлани ветер енергетски инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Medford

На MS програма во префрлани ветер енергија инженеринг се нуди преку Одделот за граѓански и инженерство на животната средина. Оваа програма нуди постдипломски ниво обука во оф-шор ветер инженеринг, политика и обука за управување со проекти за студентите кои бараат работа во новите глобални офшор ветер енергетска индустрија. Студентот со полно работно време може да ја заврши оваа опција за една година, но се препорачува три семестри, а на располагање е и скратено работно време. [+]

На MS програма во префрлани ветер енергија инженеринг се нуди преку Одделот за граѓански и инженерство на животната средина. Оваа програма нуди постдипломски ниво обука во оф-шор ветер инженеринг, политика и обука за управување со проекти за студентите кои бараат работа во новите глобални офшор ветер енергетска индустрија. Студентот со полно работно време може да ја заврши оваа опција за една година, но се препорачува три семестри, а на располагање е и скратено работно време.... [-]


Магистер по хемиски и биолошки инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави Medford

Дипломирани студенти запишани во програми за хемиски и биолошки инженеринг господар имаат опција за магистерски студии со или без теза. Оние студенти запишани во програмата MS имаат можност да ја завршат тезата истражувачка работа во дополнение на годишни предмети потребни за магистратура без теза. [+]

Дипломирани студенти запишани во програми за хемиски и биолошки инженеринг господар имаат опција за магистерски студии со или без теза. Оние студенти запишани во програмата MS имаат можност да ја завршат тезата истражувачка работа во дополнение на годишни предмети потребни за магистратура без теза.

Апликација

Кандидатите за програмата за постдипломски студии се очекува да имаат диплома на ниво на диплома или магистер по хемиски инженеринг. Кандидатите со диплома за наука во хемија и силна основа во физиката и математиката, исто така, се охрабруваат да аплицираат. Барањата вклучуваат основно познавање на физиката и калкулусот, особено диференцијалните равенки. Се препорачува одредена изложеност на феномени за транспорт (на пример, механика за флуиди). Студентите кои не ги исполнуваат сите барања може да се примени во програмата во очекување на успешно завршување на курсеви во насока на исполнување на барањата.... [-]


Магистер по човекови роботи интеракција

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Medford

Како што интелигентните автономни роботи сé повеќе стануваат дел од нашиот живот, полето на интеракцијата на човечки робот се обидува да ги разбере и подобри сите аспекти на интеракциите помеѓу луѓето и роботите. [+]

Како што интелигентните автономни роботи сé повеќе стануваат дел од нашиот живот, полето на интеракцијата на човечки робот се обидува да ги разбере и подобри сите аспекти на интеракциите помеѓу луѓето и роботите.

Интеракција човек-робот MS ПрограмаМСП во компјутерски науки: интеракција со хумани роботиМСП во електротехника и компјутерско инженерство: интеракција со хумани роботиМСП во Машински факултет: Интеракција со хумани роботи... [-]

Videos

Tufts School of Engineering Welcomes International Students