Turner College - Columbus State University

Introduction

Read the Official Description

AACSB Accredited

Зошто колеџ Тарнер?

Тарнер колеџот подготвува бизнис студенти да додадете вредност на нивните заедници и на нивните работодавци во глобално конкурентна средина. Нашите бизнис степени програми се професионално акредитирани од страна на Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис. Како акредитиран член на AACSB International, нашиот колеџ нуди деловни програми кои ја постигнуваат својата дистинкција за висок квалитет преку интердисциплинарна наставна програма која им нуди на студентите широко разбирање за бизнисот и нејзината улога во општеството.

На колеџ Тарнер за бизнис и TSYS школа за компјутерски науки се сместени во Центарот за трговија и технологија (CCT), кој се наоѓа на главниот кампус. Заедно, колеџот Тарнер нуди 8 програми за постдипломски студии, 12 додипломски програми и бројни сертификати. Ние сме дом на раздвижените разновидни студентски организации, како што се Сметководствениот клуб, CSU Американската маркетингска асоцијација, Enactus, Асоцијацијата за финансиски инвестиции, Здружението на сертифицирани измамници, Друштвото за управување со човечки ресурси (SHRM), Здружението за компјутерски машини (ACM) и Кампусот Nerds. Нашите организации обезбедуваат можности да стекнат вистински искуства, да слушате професионални звучници и да се натпреварувате на национално ниво.

За нас

Д-р Абот Тарнер колеџ за бизнис мисија е да ги подготви студентите да додадете вредност на нивните заедници и нивните работодавци, претежно локални и регионални фирми. Центарот за трговија и технологија Центарот за трговија и технологија (CCT), кој се наоѓа на главниот кампус, се наоѓа во канцеларијата на Dean's Turner College и три академски единици:

 • Сметководство
 • Управување
 • На Факултетот за компјутерски науки TSYS.

Вкупниот упис на студенти за колеџот Тарнер во 2014 година изнесуваше 1.464, со 1259 програми за додипломски студии и 204 во програми за постдипломски студии. Просечната класа за студенти на додипломски студии е 33 и 27 за програми за постдипломски студии. Со нашата помала просечна класа, нашиот посветен факултет и кадар, и нашата разумна настава, можеби ќе бидеме најдобар купувач во високото образование во регионот. Универзитетските информатички и технолошки сервиси исто така се наоѓаат во CCT на првиот кат.

Акредитација

Д-р Абот Тарнер колеџ за бизнис програми за бизнис се професионално акредитирани преку Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис. Како акредитиран член на AACSB International, нашиот колеџ нуди деловни програми кои ја постигнуваат својата дистинкција за висок квалитет преку интердисциплинарна наставна програма која им нуди на студентите широко разбирање за бизнисот и нејзината улога во општеството.

Зошто е важна акредитација на AACSB?

Како потенцијален студент: Одење на колеџ е голема инвестиција. Ќе ги поминете часовите за студирање, пишување трудови и земање испити. Исто така, ќе потрошите многу пари. Сето тоа дело и пари треба да ви даде што сте платиле, нели? Не сите училишта ќе ви обезбедат враќање на вашата инвестиција. AACSB акредитација гарантира дека училиштето не само што ги зема вашите пари. AACSB-акредитирани училишта мора да поминат многу ригорозни стандарди за квалитет. Тие се докажани да се обезбедат најдобрите во деловното образование низ целиот свет. AACSB-акредитирани училишта:

 • се признати во светот од страна на врвни работодавачи и други универзитети.
 • имаат работодавци кои само ги вработуваат своите дипломирани студенти.
 • имаат поголем пристап до работодавачите.
 • имаат дипломирани студенти кои добиваат повисоки, поконкурентни плати.
 • велат дека се акредитирани го подобруваат квалитетот на нивните деловни програми.
 • велат дека се акредитирани им помага да ги ангажираат и задржат најдобрите професори и истражувачи.
 • имаат студенти кои се повеќе меѓународни, имаат високо-дипломиран GPAs и најверојатно ќе заработи повисоко ниво на образование.
 • се предизвик и ќе ве научи на најдобрите вештини за да ви даде посебна предност во реалниот свет.

Како работодавач: работодавачите сакаат квалитетни деловни дипломирани студенти од квалитетни деловни школи. Дипломирани студенти кои ги знаат ќе настапат на првиот ден. Ова е причината зошто е толку важно да се избере бизнис степен програма која ќе ве научи на знаење и вештини кои работодавците бараат. Работодавците знаат добро бизнис училиште од оној што не произведува познати дипломци. Еве ги фактите:

 • Многу врвни, глобални корпорации регрутираат само од AACSB-акредитирани училишта.
 • AACSB-акредитирани дипломирани студенти се нудат подобро, поконкурентни плати.
 • Студентите во AACSB-акредитирани училишта имаат повеќе работодавачи кои се заинтересирани за нив по дипломирањето.

Компаниите, исто така, ги проучувале разликите помеѓу вработените кои посетувале AACSB-акредитирани деловни школи и оние кои немаат. На пример, една компанија открила дека вработените кои биле образовани од деловни школи кои не се акредитирани од AACSB имале пониски нивоа на перформанси. Поради ова, организацијата сега само ја надоместува школарината од бизнис-училиштата акредитирани од AACSB.

Мисија

Изјава за визија

Проширување на признание колеџ како центар на совршеност во бизнисот и компјутерски науки образование.

Тарнер колеџ мисија

Колеџот Тарнер ги подготвува учениците да додадат вредност на нивните заедници и работодавци во глобално конкурентна средина, преку обезбедување квалитетен, релевантен бизнис и образование за компјутерски науки.

Стратешки план

Визијата, мисијата и вредностите на колеџот за бизнис Д. Абот Тарнер ги обезбедуваат водечките принципи на нашиот Стратешки план. Тие обично се разгледуваат за петгодишен циклус од страна на администрацијата на колеџот, факултетот, студентските групи и Бизнис советодавниот совет.

Тарнер колеџ цели

Цел 1: Подобрување на квалитетот и профилот на колеџот Тарнер како колеџ на избор.

Цел 2: Зголемување на уписот и проширување на опциите за испорака на програмата.

Цел 3: Подобрување на технологијата и ресурсите за наставни и истражувачки цели.

Цел 4: Зголемување на внатрешните и надворешните партнерства.

Цел 5: Зголемување на финансирањето.

This school offers programs in:
 • Англиски

Гледа MSc » Гледа Online MBA » Гледа BBAs » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:


Магистер на науки по применета компјутерски науки

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 4 семестри January 2019 Соединети Американски Држави Columbus + 2 more

TSYS на Факултетот за компјутерски науки нуди Магистер на науки по применета компјутерски науки, со три концентрации: Информации за осигурување, моделирање и симулација, и развој на софтвер. [+]

Опис на програмата

TSYS на Факултетот за компјутерски науки нуди Магистер на науки по применета компјутерски науки, со три концентрации: Информации за осигурување, моделирање и симулација, и развој на софтвер. Да им овозможи на студентите со различно потекло да имаат корист од и да бидат успешни во програмата, студентите исто така може да дизајн програма на студија без концентрација.... [-]


мајстор во Организациона Лидерство - Управување со хумани ресурси песна

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 4 семестри January 2019 Соединети Американски Држави Columbus + 1 more

Мајстор во Организациона Лидерство - програма за управување со човечки ресурси Песна ќе подготви професионалци за да се развие и имплементира човечки ресурси планирање, регрутирање, обука, плата, бенефиции, управување со перформансите и дисциплински системи на правни и етички начин. [+]

Опис на програмата

Песната човечки ресурси на Магистер на науки во Организациона Лидерство програма ќе се подготвува професионалци да се развие и имплементира човечки ресурси планирање, регрутирање, обука, плата, бенефиции, управување со перформансите и дисциплински системи на правни и етички начин. Песната академски ќе се подготват студентите да помине на професионален и високо професионални во управување со хумани ресурси (PHR и SPHR) испити. песна MSOL на човечки ресурси е во согласност со друштво за управување со хумани ресурси е човечки ресурси Наставна програма Прирачник и шаблони.... [-]


мајстор во организациски раководство - слуга раководство песна

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 4 семестри January 2019 Соединети Американски Држави Columbus + 1 more

Студенти во мајстор во мајстор во Организациона Лидерство - Слуга лидерство Песна програма можат да се специјализираат нивната едукација и изберете лидерство песна службеник кој е и ретка и прилагодени за оние кои имаат желба да се практикуваат Слуга лидерство во нивните организации. [+]

Опис на програмата

Студентите во оваа програма MSOL можат да се специјализираат нивната едукација и изберете лидерство песна службеник кој е и ретка и прилагодени за оние кои имаат желба да се практикуваат Слуга лидерство во нивните организации. песна Слуга лидерство ќе се подготви професионалци за да се задоволат потребите на раководството на нивната организација, со цртање на богатство на ресурси наоѓа тука во Колумбус, Џорџија, кои се движат од експертизата на водечките лекари Слуга лидерство, бројни студии се применува на случај и можности за теренско искуство. Колумбус, Џорџија, наречен прв на нацијата "Слуга лидерство град" од страна на Центарот за Greenleaf Слуга лидерство, има широка посветеност на слуга раководство од Колумбус, корпорациите, непрофитните организации и образовни институции.... [-]


Videos

Turner College overview

Contact
Адреса на локацијата
Columbus State University
4225 University Avenue
Columbus, Georgia 31907

Columbus, Georgia, 31907 US
Social Media