University of Houston - Clear Lake

Clear Lake

Introduction

Read the Official Description

AACSB Accredited

Како дом на НАСА, најголемиот светски медицински центар, меѓународно реномирана нафтена заедница и бројни водечки високотехнолошки светски индустрии, Хјустон е полн со професионални можности кои се уште достапни преку партнерства што

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Health MSc » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

MS по компјутерски науки

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Houston

На Универзитетот во Хјустон Ведро Езеро нуди Магистер на науки во компјутерски науки. На степен се базира на темелна додипломски студии за компјутерски науки. Како програмата БС, својата програма салда солидна основа во компјутерски науки со практични индустриски технологии. Во текот на студијата ги подготвува студентите за професионална кариера во компјутерската индустрија, додека ги темелите неопходни за доживотно учење во областа на брзо менување на компјутерска давање. [+]

MS по компјутерски науки

На Универзитетот во Хјустон Ведро Езеро нуди Магистер на науки во компјутерски науки. На степен се базира на темелна додипломски студии за компјутерски науки. Како програмата БС, својата програма салда солидна основа во компјутерски науки со практични индустриски технологии. Во текот на студијата ги подготвува студентите за професионална кариера во компјутерската индустрија, додека ги темелите неопходни за доживотно учење во областа на брзо менување на компјутерска давање.... [-]


МСП во компјутерски инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Houston

Планот во компјутерско инженерство доведува до Магистер на науки MS степен. Постдипломски студии во овој план подготвува студентите да заземаат водечка улога во развојот и користењето на компјутери и компјутерски системи. Планот во компјутерско инженерство се однесува на евалуација, дизајн и имплементација на компјутерски системи за различни апликации. [+]

Планот во компјутерско инженерство доведува до Магистер на науки MS степен. Постдипломски студии во овој план подготвува студентите да заземаат водечка улога во развојот и користењето на компјутери и компјутерски системи. Планот во компјутерско инженерство се однесува на евалуација, дизајн и имплементација на компјутерски системи за различни апликации.

На наставната програма и истражувачки факултет се нагласи процесот на интеграција на дизајн на системи, софтверски апликации и хардвер дизајн. Тековни специјализации во рамките на планот за компјутерски инженеринг степен вклучуваат компјутерски системи за контрола, индустриска автоматизација и роботика, вина-толерантни компјутери, паралелно процесирање, телекомуникациите и вмрежување. Планот се состои од формални курсеви, лабораториска работа и истражување во една од специјализирани области спроведени под водство на факултет советник.... [-]


МСП во наставата Дизајн и технологија

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Houston

план за завршено во наставата Дизајн и технологија (INST) доведува до Магистер на науки (МСП), кој се подготвува дипломирани студенти за да систематски дизајн обука и настава. [+]

МСП во наставата Дизајн и технологија

план за завршено во наставата Дизајн и технологија (INST) доведува до Магистер на науки (МСП), кој се подготвува дипломирани студенти за да систематски дизајн обука и настава.

Проверете предуслови пред уписот во било курсеви.

Барања

Професионално образование Core (12 часа):

потребни

EDUC 6032 применета статистика EDUC 6033 Истражувања Дизајн и анализа INST 6031 апликации на технологијата ... [-]

МСП во Сметководство

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Houston

Универзитетот во Магистер на науки (МСП) во сметководство Хјустон Ведро Езеро е дизајнирана да ви подготвиме со широка позадина во бизнисот и во-длабочината на знаење во сметководство. Ние се обезбеди основа за остварување на пресудата во сметководствени поврзани одлуки во рамките на административни, менаџерски и професионални позиции за подобрување на брзиот развој на кариерата. [+]

МСП во Сметководство

Универзитетот во Магистер на науки (МСП) во сметководство Хјустон Ведро Езеро е дизајнирана да ви подготвиме со широка позадина во бизнисот и во-длабочината на знаење во сметководство. Ние се обезбеди основа за остварување на пресудата во сметководствени поврзани одлуки во рамките на административни, менаџерски и професионални позиции за подобрување на брзиот развој на кариерата. Во текот на студијата ги задоволува потребните подготовка за сертифициран јавен сметководител (КПД). Покрај тоа, барањата за други професионални сертификати може да се реализира во рамките на овој план. ... [-]


МСП во Софтверско инженерство

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Houston + 1 more

план на постдипломски во Софтверско инженерство доведува до Магистер на науки MS степен. Студентите се најдобро подготвени за оваа програма по тоа што имаат диплома за додипломски студии по компјутерски науки. Истражувањата во овој степен да одговори на фондации, методологии и алатки кои се користат во управување, планирање, проектирање и инженеринг на софтверски системи. [+]

МСП во Софтверско инженерство

план на постдипломски во Софтверско инженерство доведува до Магистер на науки MS степен. Студентите се најдобро подготвени за оваа програма по тоа што имаат диплома за додипломски студии по компјутерски науки. Истражувањата во овој степен да одговори на фондации, методологии и алатки кои се користат во управување, планирање, проектирање и инженеринг на софтверски системи. Со обезбедување на внимателен баланс меѓу теоријата и практиката, планот ги подготвува студентите за клучните софтвер позиции во индустријата, владата и институциите каде што софтверски инженеринг стана клучна активност. Студентите избираат продолжена работа се разбира и било опција највисок премин или теза опција. Планот бара основни области на софтверското инженерство за да се совлада. Секоја од овие области се покриени од страна на посветен сет на основни и проширена курсеви. Две програми се достапни, еден за меѓународни и домашни студенти и една за домашните онлајн студенти. Домашните онлајн опција е достапна само во тоа време за целосно онлајн домашни студенти. ... [-]


МСП во традиционалните управување со инженеринг

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Houston

Традиционалниот Инженеринг менаџмент (EMGT) песна се состои од 36 часа на постдипломски курсеви. Програмата може да се заврши или лице-в-лице или делумно на интернет. Студентите можат да изберат или највисок премин или опција теза. Сите студенти треба да заврши 21 часа на основни курсеви. Студентите во опцијата за највисок премин треба да заврши 12 часа на изборни предмети и 3 часа на највисок премин. Студентите кои изберете опција теза треба да заврши 9 часа на изборни предмети и најмалку 6 часа на тезата кредит. Се однесуваат на традиционалните управување со Инженеринг MS степен план. [+]

МСП во традиционалните инженеринг за управување со

Традиционалниот Инженеринг менаџмент (EMGT) песна се состои од 36 часа на постдипломски курсеви. Програмата може да се заврши или лице в лице или делумно на интернет. Студентите можат да изберат или највисок премин или опција теза. Сите студенти треба да заврши 21 часа на основни курсеви. Студентите во опцијата за највисок премин треба да заврши 12 часа на изборни предмети и 3 часа на највисок премин. Студентите кои изберете опција теза треба да заврши 9 часа на изборни предмети и најмалку 6 часа на тезата кредит. Се однесува на традиционалните управување со Инженеринг MS степен план. ... [-]


МСП во управување со информатички системи

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Houston

Нашите Магистер на науки (МСП) во Менаџмент информациони системи (MIS) степен програма е дизајнирана да ги подготви студентите за кариера во областа на информатичките системи, како што се систем аналитичар, бизнис апликации инвеститорот, компјутерски мрежи дизајнер и администратор, база на податоци апликации инвеститорот и администратор, системи администратор и веб апликации инвеститорот. [+]

МСП во Менаџмент информациони системи

Нашите Магистер на науки (МСП) во Менаџмент информациони системи (MIS) степен програма е дизајнирана да ги подготви студентите за кариера во областа на информатичките системи, како што се систем аналитичар, бизнис апликации инвеститорот, компјутерски мрежи дизајнер и администратор, база на податоци апликации инвеститорот и администратор, системи администратор и веб апликации инвеститорот. предмети за степен се состои од курсеви во области кои вклучуваат веб дизајн апликации и развој; база на податоци дизајн, развој и администрација; компјутерски мрежи дизајн и администрација; компјутерски мрежи безбедност; безжични мрежи; Windows администрација; складирање и пребарување на податоци; управување со проекти; и бизнис апликации програмирање.... [-]


Master

Masters in Psychology

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Houston

Сите аспекти на степенот се водени од предложените наставни програми на Американската психолошка асоцијација и развиени од нашиот факултет за оптимално учење во училницата, лабораторијата и применетите поставувања. Програмата е средство за напредно проучување на човековото однесување. [+]

На постдипломските програма по психологија води до мајстор на уметноста степен. Сите аспекти на степенот се водени од предложената наставните програми на Американската психолошка асоцијација и развиен од страна на нашиот факултет за оптимално учење во училница, лабораторија, се применува и поставувања. Програмата е средство за напредно проучување на човековото однесување. Курс работа е донесена пред се во психологија, но со дозвола факултет соодветна работа се разбира во однесувањето науки може да се дозволи. Кандидатите треба да имаат силна подготовка за додипломски студии во однесувањето науки; оние без силна разбира позадина во психологија може да се бара да преземе дополнителни додипломски работа се разбира во UHCL.... [-]


Videos