UMaineOnline (University of Maine)

Introduction

Read the Official Description

AACSB Accredited

UMaineOnline е вашата премиера извор за онлајн образование во Мејн.

Со UMaineOnline, може да заработуваат исто животот се менува диплома или диплома како што е нашата он-кампусот студенти. UMaineOnline им нуди на студентите и факултетот услуги за сите онлајн програми и сертификати понудени преку предводник на кампусот на Универзитетот на Мејн. Студентите можат да пристапите од светска класа професори на премиерот јавна институција во државата во флексибилни онлајн средина. Со летен универзитет и лансирање на зимска сесија за оваа година, UMaine сега нуди курсеви во текот на годината. Повеќе од 500 курсеви се достапни целосно присутни. UMaine Онлајн има суштинска улога во поттикнување на учениците да "Размисли 30" - заврши 30 кредити годишно да дипломираат во 4 години и намалување на долгот.

UMaineOnline постојано се развива нов, целосно онлајн програми со фокус на постдипломски можности во нашиот потпис и нови области на совршеност. Изберете од различни онлајн програми донесено од водечки факултет, во области како што се бизнис, социјална работа, биоинформатиката, дигитални curation и инженеринг.

Ние со нетрпение очекуваме да ви поддршка преку вашиот UMaine искуство!

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Online BAs » Гледа Online MBA » Гледа Online Graduate Certificates » Гледа Online MSc » Гледа Online Masters » Гледа Health Certificates » Гледа Health PhDs » Гледа Graduate Certificates »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во информациони системи

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Orono + 1 more

тој Магистер на науки во информациските системи програма се фокусира на технички, менаџерски и политички прашања поврзани со изградба и управување со компјутерски-базирани Информациони Системи за модерни организации. Сите области на приватни и јавни претпријатија се потпираат на информациите системи за комуникација, планирање, обезбедување на услуги, контрола и поддршка на одлуки. [+]

Општ преглед МСП во информациските системи

Магистер на науки во информациските системи програма се фокусира на технички, менаџерски и политички прашања поврзани со изградба и управување со компјутерски-базирани Информациони Системи за модерни организации. Сите области на приватни и јавни претпријатија се потпираат на информациите системи за комуникација, планирање, обезбедување на услуги, контрола и поддршка на одлуки. Целите на оваа програма се да одговори на зголемената побарувачка во општеството за дипломираните студенти со информации систем високо ниво на вештини и да се обезбеди пат за жени и мажи од различни области за брзо транзиција на информации систем на кариера патеки со обезбедување ги со ниво на курсеви за постдипломски основа во информациски системи. Програмата е експлицитно дизајниран за да се приспособат на студентите од широк опсег на додипломски студии средини.... [-]


Master

Мајстор за образование во основното и средното образование (наставна програма, оценување и настава)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Orono + 1 more

Мајстор за образование програма во основното образование или средно образование, со концентрација во наставната програма, оценување и настава е наменета за основно, средно ниво и професорите во средните училишта кои, додека продолжува кариера во наставата, бараат да ја преземат одговорноста и лидерство улоги во подобрување на ефикасноста на студентот во однос на државните и федералните стандарди, со фокусирање на областите на наставните програми, процена, и настава. На M.Ed. програма е понуден како на кампусот и како онлајн програма. А минимум од 33 кредити. [+]

Општ преглед на M.Ed. Основно и средно образование - Кратка, оценка и инструкција Концентрација

Мајстор за образование програма во основното образование или средно образование, со концентрација во наставната програма, оценување и настава е наменета за основно, средно ниво и професорите во средните училишта кои, додека продолжува кариера во наставата, бараат да ја преземат одговорноста и лидерство улоги во подобрување на ефикасноста на студентот во однос на државните и федералните стандарди, со фокусирање на областите на наставните програми, процена, и настава. На M.Ed. програма е понуден како на кампусот и како онлајн програма. А минимум од 33 кредити.... [-]


Мајстор за образование во писменост (пишување и настава на пишување)

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Orono

Мејн Пишување на проекти на Колеџот на образованието и човечкиот развој нуди единствена можност да се открие вашиот потенцијал како писател и учител на пишување во нашиот уникатен хибрид дипломиран програма. Со онлајн курсеви во текот на учебната година и на кампусот лето опции во Orono, студентите ќе ги заврши Мајстор за образование во Писменоста со фокус во пишување и настава на пишување. [+]

Општ преглед на M.Ed. во писменост (пишување и настава на пишување)

Онлајн програми за постдипломски студии со опции на кампусот на летото

Мејн Пишување на проекти на Колеџот на образованието и човечкиот развој нуди единствена можност да се открие вашиот потенцијал како писател и учител на пишување во нашиот уникатен хибрид дипломиран програма. Со онлајн курсеви во текот на учебната година и на кампусот лето опции во Orono, студентите ќе ги заврши Мајстор за образование во Писменоста со фокус во пишување и настава на пишување. Ние нудиме следниве курсеви и институти:... [-]


Videos