UNC System International Recruitment Consortium

Introduction

Read the Official Description

"Нашите 11 универзитети се толку различни како вашите цели".
UNC International претставува група од 11 висококвалитетни универзитети во рамките на Универзитетот во Северна Каролина. Нашите институции ја опфаќаат државата, од планините до брегот. Тие се движат од мали и лични со 3.500 студенти, до големи и истражувачки интензивни со 35.000 студенти. Со програми за настава и учење за постдипломски до пост-докторски програми, ние навистина нудиме нешто за секој ученик.

"Достапен. Достапно. Почитувани. Единаесет големи универзитети, кој е во право за вас? "
Со толку многу опции, ние разбираме дека изборот на вистински универзитет и студиска програма може да се чувствуваат огромно за странските студенти, а нашата цел е да го насочиме процесот за вас. UNC International го прави ова со тоа што служи како центар за студенти заинтересирани да студираат во една од нашите училишта-11 одлични универзитети, едно место!

Ние сме тука за да помогнеме!
Нашите познавања персоналот го направи првичното истражување за вас со составување на информациите што сакате да ги знаете - рангирање, значајни програми за студирање, можности за кариера, рокови и барања за апликација и многу повеќе - за сите наши универзитети на едно погодно место. Контактирајте не 'и дозволете ни да ви помогнеме да го најдете Меѓународниот универзитет на UNC кој најдобро одговара на вашите професионални и лични цели.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Online BScs » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

МСП во сметководство (Универзитет на Северна Каролина во Гринсборо)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chapel Hill

Ако сте заинтересирани за добивање на вашата лиценца за КПД и работа во јавното сметководство или индустријата, MS на сметководство (MSA) на Bryan School може да биде вистинската програма за вас. [+]

Одвојте се

Ако сте заинтересирани за добивање на вашата лиценца за КПД и работа во јавното сметководство или индустријата, MS на сметководство (MSA) на Bryan School може да биде вистинската програма за вас.

Ние ги прифаќаме учениците во нашата програма од различни академски и професионални средини. Вие не треба да заработите диплома во сметководство пред прием. Ако размислувате да ги менувате кариерите и да влезат во областа на сметководството со голема побарувачка, MSC UNCG нуди флексибилност и професионални врски што ви се потребни.... [-]