University of North Carolina Greensboro

Bryan School of Business

Introduction

Read the Official Description

AACSB Accredited

Зошто Брајан училиште?

На Брајан Школата за Бизнис и економија на Завршни елементи со UNC Соединетите е една од најголемите бизнис школи во Северна Каролина, нуди шест програми за додипломски студии, пет програми за постдипломски студии, како и три докторски програми. Само 1% од бизнис училишта во светот споделување двојна акредитација на Брајан школа во бизнис и сметководство.

На Брајан школа произведува принципиелна лидери и исклучителни решаваат проблемите кои заедници и организации треба. Студентите во Брајан Училиште учат преку курсеви подучени од искусни професори, рацете на проекти, глобалните искуства, и обраќање кон заедницата.

Со високо различни студент тело, Завршни елементи со UNC Соединетите нуди на студентите на бизнис финансиски-практична можност да се подготват за глобалниот работното место. Ние предизвик студентите да се развие иновативни начин на размислување, со широко разбирање на одржливост, и посветеност да се подобри организации во кои тие работат и на заедниците во кои живеат.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Гледа PhD » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

М-р во применета економија

Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри August 2019 Соединети Американски Држави Greensboro

М-р во применета економија програма во UNCG останува еден од најдобрите инвестиции ученикот може да се направи. Тоа е професионална степен, со цел да се поттикне вашата кариера како професионален економист. интегриран мешавини на наставната програма се применува micreconomic теорија со обука за анализа на политиките и податоци и анализатор да ги подготви студентите за решавање на реалниот свет проблеми за федерални резерви, Банката на Атланта, Банката на Америка, RTI International, Велика гаранција, американската Агенција за заштита на животната средина, Фиделити инвестиции, а десетици други работодавачи кои се потпираат на донесување на одлуки на податоци врз основа. Ова е најдобар економија дипломиран програма за студентите кои сакаат да започнат или да ги продолжат своите студии на економската теорија и економски проблеми, без ограничување на нивните кариери на академијата. Можете да влезат во магистер по применета економија, дури и ако не се главни во економијата како додипломски. Ветувачки кандидати кои имаат и влади во други субјекти брилираа во нашата програма по преземањето предуслов курсеви. Поранешните од нашата програма кој заработил нивните додипломски степени во хемија, инженерство, англиски јазик, политички науки, психологија, и музиката се сега работат како професионални економисти. [+]

М-р во применета економија

Универзитетот на Северна Каролина Гринсборо

М-р во применета економија програма во UNCG останува еден од најдобрите инвестиции ученикот може да се направи. Тоа е професионална степен, со цел да се поттикне вашата кариера како професионален економист. интегриран мешавини на наставната програма се применува micreconomic теорија со обука за анализа на политиките и податоци и анализатор да ги подготви студентите за решавање на реалниот свет проблеми за федерални резерви, Банката на Атланта, Банката на Америка, RTI International, Велика гаранција, американската Агенција за заштита на животната средина, Фиделити инвестиции, а десетици други работодавачи кои се потпираат на донесување на одлуки на податоци врз основа.... [-]


MSc

MS потрошувачка, облека, како и студии на мало

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 30 часа September 2019 Соединети Американски Држави Greensboro + 2 more

дипломиран програма на автомобили создава лидери за индустријата за облека и бизнис професионалци, кои се во побарувачка. Ако вашата визија е да се примени на вашиот интерес во модата за кариера кои ќе предизвик и награда тебе, автомобили ќе обезбеди академски, искуствено и подготовка мрежи ќе треба да достигнете вашата цел. Нашите дипломирани студенти во моментов работат како трговци, на пазарот, купувачите, и со развојот на производот за организации големи и мали низ Северна Каролина и во светот. Покрај тоа, нашата програма има големи меѓународни учениците, особено на докторски ниво. Студентите доаѓаат од Тајван, Тајланд, Јужна Кореја, Индија, Јужна Америка и Канада. Нивниот свет перспектива да стане дел од учење во училница и дискусија и е само еден начин ние се поттикне вашата глобална перспектива на индустријата. Курсеви се фокусира на потрошувачите, облека и прашањата на мало со акцент на однесувањето на потрошувачите, маркетинг и развој на производот. Вие исто така ќе имаат можност да изберете поддршка на предмети во сродните дисциплини како што се бизнис, социологијата, антропологијата, и статистика. Нашите програми за постдипломски-ниво се конкурентни и во високата побарувачка, но нашиот факултет се создаде средина која е истовремено и предизвик и поддршка. Ние ве охрабруваме да се примени за да биде дел од нашата тесно поврзано заедница на ученици. [+]

дипломиран програма на автомобили создава лидери за индустријата за облека и бизнис професионалци, кои се во побарувачка. Ако вашата визија е да се примени на вашиот интерес во модата за кариера кои ќе предизвик и награда тебе, автомобили ќе обезбеди академски, искуствено и подготовка мрежи ќе треба да достигнете вашата цел.

Нашите дипломирани студенти во моментов работат како трговци, на пазарот, купувачите, и со развојот на производот за организации големи и мали низ Северна Каролина и во светот. Покрај тоа, нашата програма има големи меѓународни учениците, особено на докторски ниво. Студентите доаѓаат од Тајван, Тајланд, Јужна Кореја, Индија, Јужна Америка и Канада. Нивниот свет перспектива да стане дел од учење во училница и дискусија и е само еден начин ние се поттикне вашата глобална перспектива на индустријата.... [-]


MS сметководството

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 30 часа August 2019 Соединети Американски Држави Greensboro + 1 more

На МСП во Сметководство е 30-часовна програма дизајнирана за да им обезбеди на студентите со потребните технички знаења, вештини за комуникација, критичко размислување способности за успешна кариера во јавните сметководство, индустријата, владата и не-за-профит организации. Програмата, исто така ги задоволува образовните барања на 150-час донесени од страна на голем број на држави, вклучувајќи ги и Северна Каролина, за сертификација и licensure како CPA. Програмата признава дека студентите со различни потекла. Додека мнозинството од МСП во Сметководство студентите имаат додипломски студии по сметководство или бизнис, голем број од учениците имаат господар 's степен во областите диплома или освен бизнис. Флексибилен карактер на оваа програма им овозможува на двете со полно работно време и со скратено работно време за да добијат диплома. Апликации се прифаќаат текот на целата година и ученици се примени во есен, пролет, лето и семестри. Должината на програмата ќе се разликуваат во зависност од позадината на сметководството и бизнис администрација студентот поседува. Програмата има блиски врски со сметководствени фирми и приватниот сектор во тријадата и има одлична поставеност рекорд. [+]

На МСП во Сметководство е 30-часовна програма дизајнирана за да им обезбеди на студентите со потребните технички знаења, вештини за комуникација, критичко размислување способности за успешна кариера во јавните сметководство, индустријата, владата и не-за-профит организации. Програмата, исто така ги задоволува образовните барања на 150-час донесени од страна на голем број на држави, вклучувајќи ги и Северна Каролина, за сертификација и licensure како CPA.... [-]


МСП во информатичката технологија и менаџмент

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави Greensboro + 1 more

На МСП во управување со програмата Се подготвува студентите за ефикасно да се справи со различни комплексни прашања во врска со примената на ИТ во рамките на организациите. Нашата програма обезбедува изложеност на state-of-уметноста да и ИТ и менаџмент практики. Во прилог на технологијата и бизнис студии, сите ученици ќе се бара да покажат комуникациски и презентациски вештини, интерперсонални вештини, вештини за тимска работа и решавање на проблемите способности. MSITM програма е отворена за студентите со различни додипломски потекла. Должината на програмата варира врз основа на бројот на часови студентите трае еден семестар. Нашите флексибилни и динамична програма им помага на учениците остварување на своите цели во кариерата. На програмата MSITM е достапна во два различни начини: лице-в-лице и онлајн. Ве молиме запомнете: Кандидатите се бара Ф1 виза може да се однесуваат само на Програмата на лице-в-лице [+]

На МСП во управување со програмата Се подготвува студентите за ефикасно да се справи со различни комплексни прашања во врска со примената на ИТ во рамките на организациите. Нашата програма обезбедува изложеност на state-of-the-art технологија за и ИТ и менаџмент практики.

Во прилог на технологијата и бизнис студии, сите ученици ќе се бара да покажат комуникациски и презентациски вештини, интерперсонални вештини, вештини за тимска работа и решавање на проблемите способности.... [-]