University of San Francisco - School of Education

Introduction

Read the Official Description

На Факултетот за образование слави четири децении на вклучените наставници, посветен лидери и се грижат советници.

Нашиот факултет и студентите се научници и се залага за социјална правда ангажирани во рамките на разновидна Сан Франциско и пошироко. Со повеќе од дваесет магистерски и докторски програми, вклучувајќи и програми на нашата гранка кампуси и на интернет, ние го поздравуваме студентите кои сакаат да се направи влијание и кои се посветени на служат оние кои најмногу им е потребна.

Добредојдовте на Dean

Честитки од Универзитетот во Сан Франциско училиште за образование Како декан на училиште, Јас сум страстни за создавање на средина каде идните едукатори, лидери и советници може да се посвети на нивната услуга и истражување директно да влијание на нашите заедници.

Како поранешен учител и образование активист, се чувствувам како дома на USF училиште за образование каде факултет, студентите и вработените се заинтересирани за создавање на промени. Јас ве охрабруваме да ги истражуваме нашите SOE заедница и ако имате било какви прашања или ви се потребни повеќе информации за нашите програми, Ве молиме не двоумете се да не контактирате. Во име на факултет и кадар на USF училиште за образование, Ти благодарам за се размислува нашите програми и се надевам дека ќе се приклучи на оваа социјална правда фокусирани заедница.

Со почит,

Кевин К. Kumashiro, декан

USF училиште за образование

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Види магистерски студии » Гледа Health MA » Гледа Doctors of Education » Гледа PhD »

Programs

This school also offers:

MA

Магистер по дефектологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Специјалниот мајстор за образование и блага / умерено образование специјалист Сертификат програма е дизајнирана да ги подготви практикантите за специјални образовни кариери во разновидни, мултикултурни, урбани училишта. [+]

На

Програмата нуди две Pathways . Еден за кандидати кои веќе имаат настава и еден за оние кои се нови во професијата. И двете од програмата Pathways вклучуваат работа како платени практиканти наставници во Bay Area училишта. Оваа програма исто така може да вклучува двојазично овластување.

Детали за програмата

Програмата господар специјално образование кулминира во мајстор на уметноста во дефектологија со благ / умерено образование специјалист Прелиминарните Сертификат.... [-]


Магистер по католичко образование Лидерство

Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави San Francisco

Програмата господар во Католичката образовна лидерство подготвува дипломирани за ефективно лидерство како администратори во католичките основни и средни училишта и за епархиски позиции. Програмата се состои од 30 кредити, од кои 24 се основни кредити. [+]

На

Програма за испорака

За да се задоволат потребите на работните професионалци, програмата следи распоред на часови за алтернативни викенди кои се свикуваат девет пати во текот на еден семестар (петок навечер и цел ден).

ДЕТАЛИ НА ПРЕДМЕТОТ

ОСНОВНИ КУРКСИКУЛУМ | 24 КРЕДИТИ

CEL 640 - Историја и принципи на католичкото образование (3)CEL 641 - Законот за приватно училиште (3)CEL 642 - Морален развој (3)CEL 644 - Наставна програма и инструкции Лидерство во католички училишта (3)CEL 650 - католичко лидерство и образовна администрација (3)CEL 651 - Бизнис и финансии за католички училишта (3)CEL 653 - лидерство во католички училишта (3)CEL 690 - м-р кулминирачки проект (3)... [-]

Магистер по меѓународно и мултикултурно образование

Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави San Francisco

Магистер на УСФ во меѓународното [+]

USF

Врз основа на принципите на еднаквост, социјална правда и човекови права, програмата критички се осврнува на реалноста на образованието во рамките и надвор од границите на јавното образование во САД и низ целиот свет.

Посебни карактеристикиБогати искуства за учење со стручен факултет се вклопуваат со можности за практична работа во училиштата и организации во заедницата во областа на заливот.Наставна програма и педагогија насочена кон решавање на нееднаквостите врз основа на раса, класа, пол, сексуален идентитет, религија и нација.Силно чувство на заедница составена од многу различни факултети и студенти кои нудат лична и научна поддршка.... [-]

Магистер по настава

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави San Francisco

Научете како да бидете политички информирани и демократски ангажирани наставници и дизајнери кои критички размислуваат за образовните цели, перспективи и практики. [+]

Научете како да бидете политички информирани и демократски ангажирани наставници и дизајнери кои критички размислуваат за образовните цели, перспективи и практики.

На

Кандидатите за кандидатите се препорачани од USF до Калифорниската комисија за предавања за предавачи (CTC) за прелиминарни повеќе предмети (36 кредити) или за еден предмет (34 кредити) настава со дополнителен двојазичен овластување на шпански јазик.... [-]


Магистер по образование за човекови права

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави San Francisco

Основана во практиката на критична педагогија, оваа програма обезбедува динамична заедница за учење, каде што студентите имаат корист од ригорозни искуства и во училницата и во заедницата. [+]

Основана во практиката на критична педагогија, оваа програма обезбедува динамична заедница за учење, каде што студентите имаат корист од ригорозни искуства и во училницата и во заедницата.

Карактеристики на програмата

Единствена можност во САД да добијат магистрирал во образованието за човекови права. Богати искуства за учење со стручен факултет се вклопуваат со можности за практична работа во училиштата и организации во заедницата во областа на заливот.... [-]


Магистер по образовна технологија

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави San Francisco

Програмата нашиот господар е наменета за едукатори кои се возбудени околу потенцијалните технологии нуди за зголемување на ангажманот и учењето на учениците. Нашите студенти сакаат да ги прошират своите вештини за спроведување на релевантни технолошки подобрени активности во нивните сопствени средини за учење. [+]

Програмата нашиот господар е наменета за едукатори кои се возбудени околу потенцијалните технологии нуди за зголемување на ангажманот и учењето на учениците. Нашите студенти сакаат да ги прошират своите вештини за спроведување на релевантни технолошки подобрени активности во нивните сопствени средини за учење.

На рацете на квалитетот на програмата за образовна технологија се обраќа на диспаритет помеѓу разбирање на функционалноста на технологијата и знаејќи како тоа може да се научи на учениците. Попрецизно, тоа не е само зошто би користеле технологија, туку како тоа би можело да биде стратегиски имплементирано.... [-]


Магистер по организација и лидерство

Студии врз за студентски град Дел-студии 18 - 24 месеци September 2019 Соединети Американски Држави San Francisco

Мајсторот на уметностите во организација и лидерство (О [+]

Лидерството е основен ресурс за создавање и одржување на организации, заедници и општества. Примарната цел на О

Мајсторот на уметностите во организација и лидерство (О

Програма за испорака

За да се задоволат потребите на работните професионалци, програмата следи распоред на часови за алтернативни викенди кои се свикуваат девет пати во текот на еден семестар (петок навечер и цел ден).... [-]


Мастер програма во TESOL

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 4 семестри August 2019 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Мајстор на уметноста во настава на англиски јазик на звучници на други јазици (TESOL) е практикант-ориентирана степен. Основната TESOL степен се состои од 10 курсеви за вкупно 30 академски кредити. Редовни студенти можат да ја завршат програмата во три или четири семестри. [+]

Мајстор на уметноста во настава на англиски јазик на звучници на други јазици (TESOL) е практикант-ориентирана степен. Основната TESOL степен се состои од 10 курсеви за вкупно 30 академски кредити. Редовни студенти можат да ја завршат програмата во три или четири семестри.

Програмата комбинира сеопфатна покриеност на лингвистичката теорија со практична примена, обезбедување на студентите со знаења и стратегии кои им се потребни за да бидат високо ефективни наставници од ЕСОЛ во училиштата, колеџи во заедницата и настава во странство.... [-]


Master

Магистер по високо образование и студентски прашања

Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Соединети Американски Држави San Francisco

Мајсторот на уметностите во високото образование и студентски прашања (HESA) комбинира ригорозни академски наставна програма која вклучува практикум искуства во различни области на студентски живот, аранжирани во соработка со USF дивизија за студентски живот. [+]

Подгответе се за професионална кариера во студентски работи и лидерство во високото образование.

На

Програма Распоред

Во согласност со посветеноста на Факултетот за образование да им служи на работните возрасни, програмата следи распоред на часови за алтернативни викенди кои се собираат девет пати во еден семестар. Часовите обично се одржуваат во четвртокот навечер, петок вечери и цел ден сабота.... [-]


Магистерски советување

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави San Francisco

Програмата за училишно советување е единствена, иновативна образовна програма за подготовка на советници за решавање на социјалните, емоционалните и академските потреби на децата, адолесцентите и младите во образовните средини. [+]

Програмата за 49-кредитна школа за советување ги исполнува условите неодамна издадени од Државната комисија за обука на наставници во Калифорнија за оние кои бараат кариера во училишните советувања во училиштата К-12.

ОПЦИЈА: По нивниот прв семестар во USF, студентите запишани во 49-кредитна програма за советување на учениците / учениците за ученици (PPS) имаат можност да се запишат во 60-кредитна програма за двојна концентрација во училиште за советување и професионално клиничко советување.... [-]


Contact

University of San Francisco

Адреса, линија 1 USF School of Education 2130 Fulton Street
94117-1071 San Francisco, California, Соединети Американски Држави
Website schoolofeducation@usfca.edu
Број на телефон 415-422-5467

Адреса, линија 1 San Jose, California, Соединети Американски Држави

Адреса, линија 1 Sacramento, California, Соединети Американски Држави

Адреса, линија 1 Santa Rosa, California, Соединети Американски Држави