University of San Francisco - School of Management

Introduction

Read the Official Description

Да биде лидер. Изгради продуктивен и внимателна организации. Да биде сила за позитивни промени во светот.

На Универзитетот во Сан Франциско школа за менаџмент е во епицентарот на глобалната иновации и може да ви помогне да развијат вештини за да ексел во денешниот динамичен бизнис, владини и непрофитни средини. Нашите меѓународно признати факултет е посветена на наставата она што ви треба за да се успее, вклучувајќи ги и белегот на лицемер образование - социјална правда и глобалната државјанство.

Зошто USF Факултетот за менаџмент?

Кога ќе се приклучат на USF Факултетот за менаџмент ќе се приклучат на универзитетот посветена на развојот на внимателна и продуктивни лидери.

Нашата мисија е да ви предизвик да се reimagine бизнис и менаџмент да се создаде похуман и праведен свет. Бараме академски совршеност во служба на човештвото. Ние го прошири вашето разбирање на глобалниот пазар на денешниот ден.

Ние се наоѓа во срцето на Сан Франциско, Една од најпознатите интензивна бизнис екосистеми во светот, која ни овозможува да им обезбеди на студентите со исклучителни пристап до висока технологија, биотехнологијата, финансии, капитал, и претприемачки лидери. Во прилог на сигурен реалниот свет апликации во текот на вашето образование на Факултетот за менаџмент, нашето студент-да-факултетот сооднос е 15: 1 за високо ангажирани и индивидуализирано учење искуство.

Ние ги собере студентите од целиот свет да учат и на основите на современите академски претприемништво и иновации, како и тешко заработени бизнис искуство и увид од претприемачи и бизнис професионалци. Најинтересните претставуваат 117 индустрии во 50 држави, 9 територии на САД и 97 земји од целиот свет.

Откријте исклучителни дипломирани академски програми, факултет од највисок калибар, како и студентите и алумни заедницата која е активно менување на светот од тука. Ние сме AACSB-акредитирана институција, со највисок стандард на достигнување одржа само 5% од бизнис училишта во светот.

Живот во USF Факултетот за менаџмент

Животот во USF е повеќе од седат во училница. Студентите на Факултетот за менаџмент уживаат богата образовни искуства кои ги подготви за динамичен пазар денес, од реалниот свет консултантски проекти и глобалната потопување програми за реномирани говорници и интеракции со студент и алумни мрежа која е менување на светот.

Школа за менаџмент факултет

USF школа за менаџмент факултет е се посветени на исклучително настава и да се управувани од страна на двоен акцент на академски строгост и социјална правда. Нашите едукатори, лекари и научници им обезбеди на студентите со богатство од меѓународно искуство во управување со проблеми и практики. Нивното истражување е предизвикано од интелектуална љубопитност и збогатен со придонеси од академици, и државните институции, непрофитни и бизнис лидери од целиот свет.

На факултет се посветени на иновативни истражувања и најдобрите практики, креирање на средина за учење се карактеризираат со висок квалитет на стипендија и свесен внимание на општествените влијание на нивната работа. Им служат на нашата заедница, нашиот град и нашиот свет преку редакции, про боно консалтинг, одборите на директори, и преку услугата-учење проекти вградени во нивните наставни програми.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Part time MBAs » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Master in Entrepreneurship and Innovation

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco Тајван Taipei + 2 more

[+]

Присуствуваат на претприемачки настани теренот

На Универзитетот во Сан Франциско има долга традиција на претприемачки вештини. Во 2015 USF Форбс рангирана меѓу првите 20 претприемачки истражувачки универзитети во САД и во Фајненшл тајмс рангирана заедничка мајстор USF во Глобал Менаџмент Претприемачки меѓу првите 75 меѓународни мајстор за менаџмент програми.

Детали за програмата ... [-]

Магистратура по информатички системи

Студии врз за студентски град Целосна 24 месеци August 2018 Соединети Американски Држави San Jose

MSIS на програмата се фокусира на ефективна употреба на информатичката технологија за да се овозможи со конкурентна предност и за поединци и организации. Интегрирани курсеви кои ќе ја потенцираат интегрални информации улогата технологија игра во секој сектор ќе се подготват да се биде успешен лидер. [+]

Развиваат натпреварувачки дух во пресекот на технологијата и бизнис стратегија, како професионална работа.

Да стане господар на информациски системи и развој на конкурентска предност во пресекот на технологијата и бизнис стратегија. Се здобијат со вештини за да се создаде здрав финансиски системи и управување со човечкиот капитал на една организација. Програмата MSIS нагласува ефективна употреба на информатичката технологија за да овозможи конкурентна предност и за поединци и за организации. Интегрирани курсеви кои ќе ја потенцираат интегрални информации улогата технологија игра во секој сектор ќе се подготват да се биде успешен лидер. MSIS нуди мали димензии класа и класа распоред вечер да им помогне на работните професионалци се балансираат нивните зафатени животи додека ужива збогатен средина за учење и подлабоко градење на односи.... [-]


мајстор во организациски развој

Студии врз за студентски град Целосна 21 месеци August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

На МСП во програмата Организациски развој (MSOD) овластува професионалци да доведе промени, преку соработка и взаемно доверба односи во организацискиот систем. [+]

Развијат способности за да се справи современи организациски предизвици, да доведе промени иницијативи и да се зголеми ефикасноста.

Да научат да се подобри ефикасноста на организациската и еластичноста со релевантните теорија и интердисциплинарни познавања. Стекнуваат вештини во организациска проценка, дијагноза, спроведувањето и евалуацијата кои ќе се подготват да ја преземе водечката улога. Нашата програма е дизајнирана со работат професионалци во умот. Вечерните часови и викенд класа пати се приспособат на вашите презафатен распоред, додека мали димензии класа и единствена група систем промовира побогати врски и повеќе практично искуство. На МСП во развој на организацијата (MSOD) Програмата дава право на професионалци да доведе промени, преку соработка и заемно доверба односи во организациски систем. Студентите учат теории и модели на OD, праксата за учество акција за истражување и развој на вештини за ефикасно да придонесе за, управувате и да доведе тимови. Програма MSOD вредности самосвест, грижа за себе, размислување, и сочувство како градежен материјал за промена. Наставната програма на програмата е дизајнирана околу четири основни елементи кои ја дефинираат областа: одраз (само-како-инструмент), дијагноза, имплементација и евалуација.... [-]


Master

Господар на непрофитна администрација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 21 месеци August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Развивање на подлабоко разбирање на непрофитна управување како што истражуваат политички, економски, правни и социјални средини на непрофитни организации. [+]

Станете ефективна глобална ангажирана непрофитна и невладина организација (НВО) лидер за одржлив развој и социјално влијание. Програмата за управување со постдипломски студии на УСФ за непрофитна администрација ви гарантира стекнување на алатки кои ви се потребни за да ги зајакнете лидерските способности, да ги идентификуваат етичките размислувања и да влијаат позитивни промени. Развивање на суштински лидерски вредности, вештини за управување и непрофитни надлежности да работат како извршен директор, непрофитен консултант, директор за развој или други лидерски позиции во непрофитниот и социјалниот сектор - ангажирани во области како што се образование, здравство, уметност и хуманитарни науки, човечки услуги, економско вклучување, одржлив развој, застапување и социјални промени. Научете од современите научници и лидери од непрофитниот сектор во Калифорнија до меѓународни невладини организации, да ги проширите вашите лидерски вештини и вештини за критичко размислување и да работите заедно со врсниците кои ги споделуваат вашите професионални цели и аспирации. Имате избор кој непрофитна програма за постдипломски студии најдобро одговара на вашиот животен стил.... [-]


господар на јавната администрација

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии 21 месеци August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Развие работен решенија за општо добро, а работат кон возбудлива кариера во јавното управување. [+]

Развие работен решенија за општо добро, а работат кон возбудлива кариера во јавното управување.

Се движите на раскрсницата од јавниот, приватниот и непрофитниот сектор. Преведе теорија во пракса и да започне спроведувањето на политиката што ја поддржува вашата заедница.

Нашите МПА програма им дава приоритет на практично искуство, кој се подготвува да одговори на јавниот интерес преку собирање и анализа на докази неопходни за спроведување на стратегии за јавни услуги.... [-]


Магистер на науки во финансиска анализа

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 22 месеци August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Магистер на науки во финансиска анализа (MSFA) на Универзитетот во Сан Франциско се фокусира на градење на експертиза во анализа на инвестициите и менаџмент. [+]

Програмата Магистер на науки во финансиска анализа (MSFA) на Универзитетот во Сан Франциско обезбедува уникатна комбинација на академска строгост и практична експертиза во квантитативна финансиска анализа и економија. Се здобијат со софистицирана обука во областите кои се сметаат за клучни од професијата за управување со инвестиции, како што е отелотворено во назначеноста за овластен финансиски аналитичар (CFA) . Овој дипломиран програмата се интегрира квантитативните обука кое се бара од страна на финансиските професија со солидна основа во етичкото однесување кој што се заснова на финансиските пазари и трансакции. ... [-]


мајстор во глобалната претприемничкиот менаџмент

Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Шпанија Barcelona Соединети Американски Држави San Francisco Тајван Taipei + 4 more

Мајстор во Глобална претприемништво за управување со (MGEM) на Универзитетот во Сан Франциско ќе ве однесе до Барселона, Тајпеј, и Сан Франциско, откривајќи успешни, креативни и иновативни бизнис практики преку културни објективот на три различни градови. [+]

На Мајстор во Глобална претприемништво за управување со (MGEM) На Универзитетот во Сан Франциско ќе ве однесе до Барселона, Тајпеј, и Сан Франциско, откривајќи успешни, креативни и иновативни бизнис практики преку културни објективот на три различни градови. На MGEM Програмата комбинира директна изложеност на мултинационалните претприемачки фирми со меѓународна група на студенти за да ви овозможи со глобалниот бизнис вештини за успех.... [-]


Videos

USF School of Management

Salesforce Academic Alliance - University of San Francisco

Contact

USF School of Management Downtown Campus

Адреса, линија 1 University of San Francisco 101 Howard Street San Francisco, CA
94105 San Francisco, California, Соединети Американски Држави
Website http://www.usfca.edu/management/
Број на телефон +1 415-422-2221

Адреса, линија 1 Barcelona, Catalonia, Шпанија
Број на телефон false

Адреса, линија 1 San Jose, California, Соединети Американски Држави
Број на телефон false

Адреса, линија 1 Fu Jen Catholic University
Taipei, Тајван