University of South Wales Online Programmes through UNICAF

Introduction

Read the Official Description

ЗА НАС

UNICAF соработува со Универзитетот во Јужен Велс за да понудат различни курсеви.

На Универзитетот во Јужен Велс е една од најголемите во Велика Британија, нудејќи повеќе можности и подобри перспективи за студентите. Универзитетот ја води агендата во неколку индустрии со факултети, вклучувајќи:

  • Бизнисот и општеството
  • Компјутер, инженерство и наука
  • Креативни индустрии
  • Животот науки и образование
UNICAF е дел од образовна организација (EDEX) која има кампуси и центри за учење на меѓународни локации, вклучувајќи ги Кипар, Грција, Романија, Кина и Африка. UNICAF работи во партнерство со голем број добро познати партнери, како што е Универзитетот во Јужен Велс во испораката на транснационалното образование.

Партнерството помеѓу Универзитетот на Јужен Велс и UNICAF ги обединува ресурсите и можностите на двете организации да понудат иновативни решенија за учење и програми кои се испорачуваат целосно онлајн на потребите на широк спектар на професионалци.

UNICAFUNICAF е една од најпродаваните програми за стипендии. Програмата ги поддржува студентите кои се со седиште во Африка и обезбедува можности за студии за онлајн програми понудени во партнерство со Универзитетот во Јужен Велс по многу пониски трошоци.

Примарната цел на UNICAF Програмата за стипендии е да се направи образование достапно за учениците од Африка и да им се даде можност на африканските студенти да продолжат со напредни академски студии и да освојат меѓународно признати квалификации.

Понудените програми имаат силен професионален и стручен фокус што се испорачува со меѓународна перспектива за да се осигура дека студентите се подготвени за работа на глобалниот пазар и да добијат враќање на нивното образование. UNICAF, како он-лајн партнер за испорака на универзитетот во Јужен Велс, ги прави програми на Универзитетот достапни онлајн или преку поддржано отворено учење, обезбедувајќи најсовремена средина за е-учење и личен ученик и академска настава и поддршка.

Партнерите имаат долгогодишно искуство во обезбедувањето квалитетна, иновативна настава и учење и обезбедување на континуиран професионален развој, кој е витален елемент во европската стратегија за обезбедување на квалитетно искуство во клима на штедење и тешки буџетски притисоци.

Универзитетот во Јужен Велс е одговорен за академскиот квалитет на програмите и ги доделува дипломите.

UNICAF
This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Гледа Health MSc » Гледа BAs » Гледа Law LLM » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

MA Education (Innovation in Learning and Teaching)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2019 Соединети Американски Држави New York Грција Athens Романија Bucharest Обединетото Кралство London Египет Cairo Гана Accra Малави Lilongwe Маврициус Port Louis Нигерија Lagos Сомалија Mogadishu Замбија Lusaka Јордан Irbid Кипар Cyprus Online + 26 more

[+]

Да им се овозможи на учениците да се идентификуваат, да се дизајнира и спроведе истражување активности кои вклучуваат можности за значителни самонасочување. [-]

MSc

МСЦ во психологијата

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2019 Соединети Американски Држави New York Грција Athens Романија Bucharest Обединетото Кралство London Египет Cairo Гана Accra Малави Lilongwe Маврициус Port Louis Нигерија Lagos Сомалија Mogadishu Замбија Lusaka Јордан Irbid Кипар Cyprus Online + 26 more

Овој уникатен курс охрабрува софистицирана критичка проценка на тековните клучни дебати во применетата психологија. [+]

Длабоко критичко разбирање за тоа како психологија може да се примени во реалниот свет контексти. PL4S142 - Здравствена психологија 2: Промовирање на здравјето и благосостојбата PL4S143 - Психолошки одговори на општествените предизвици [-]

Videos

UNICAF - is by your side on the road to success

Build your brilliant future you've always dreamed of!

Contact
Адреса на локацијата
1745 Broadway
New York, New York, 10019 US
Адреса на локацијата
265 Mesogeion Ave,
Neo Psychico

Athens, Central Athens, GR
Адреса на локацијата
31A Economu Cezarescu Street,
Sector 6

Bucharest, Bucharest, 060754 RO
Адреса на локацијата
Kemp House, 152 City Road
London, England, EC1V 2NX GB
Адреса на локацијата
No.39 Lebanon Street, 6th Floor
El Mohandessin

Cairo, Cairo Governorate, EG
Адреса на локацијата
Ghana Christian University College
Off Dodowa Amrahia Main Road
P.O. BOX AF 919
ADENTA

Accra, Greater Accra Region, GH
Адреса на локацијата
Unit 1 Shoppers Mall (Opposite Fame & Shoprite),
Area 4,
Plot 67 Lilongwe,

Lilongwe, Central Region, MW
Адреса на локацијата
5th Floor, Wing A,
Cybertower 1,
Ebene Cybercity

Port Louis, Port Louis District, MU
Адреса на локацијата
Plot 10 Peace Avenue, Oshorun Heritage Estate, Off Channels TV Avenue, Isheri North
Lagos, Lagos, NG
Адреса на локацијата
Km-4, Hodan Mogadishu
Mogadishu, Banaadir, SO
Адреса на локацијата
Unicaf University, Plot 20842, Off Alick Nkhata Road (opposite United Nations headquarters),
Longacres

Lusaka, Lusaka Province, ZM
Адреса на локацијата
Jordan-Irbid – Alabrar neighbourhood
Irbid, Irbid Governorate, JO
Адреса на локацијата
Cyprus Online, CY
Адреса на локацијата
Plot 20842, Off Alick Nkhata Road (Opposite United Nations HQ) Longacres,
Lusaka,

Lusaka, Lusaka Province, ZM