University of Tampa - Sykes College of Business

Introduction

Read the Official Description

AACSB Accredited

На Универзитетот во Сајкс Колеџот за бизнис Тампа е водечка приватна институција се фокусирани на развојот на глобални лидери на утрешнината. Нашата посветеност кон совршеност е рефлектира во нашите AACSB акредитација - признание дека ни места меѓу првите 5 отсто на постдипломски бизнис школи во светот. Нашите иновативни програми опфаќаат најновите алатки и техники, опремување на студентите со решавање на напредни проблеми и аналитички вештини потребни за да напреднат во глобално конкурентна пазарот. На колеџ, ужива живописни врска со деловната заедница, и нашите Учениците имаат корист од широк спектар на искуствено учење и можности за вмрежување. бројни концентрација опции се понудени во рамките на нашите МБА и МСП, дозволувајќи им на учениците да истражуваат своите таленти и да го персонализирате на нивните курсеви на студии. Нашиот факултет членови се пофали со импресивна комбинација на напредни академски акредитиви и практични бизнис искуство. Тие не само што се направи една извонредна работа на настава и менторство, но се занимаваат со релевантни академски и индустрија базирана на истражување. Ова истражување ни држи се вклучени во развојот на нови теории и помага во нашата педагошка мисија. Сајкс Колеџот за бизнис Од Сајкс Колеџот за бизнис е составен дел од 100-акр универзитетски кампус сместена во срцето на Тампа. Како сеопфатен институција, Универзитетот во Тампа обезбедува широк спектар на ресурси, квалификувани факултет и модерни објекти. Од Сајкс Колеџот за бизнис е еден од елитните приватни училишта во Југоисточна акредитирани во двете додипломски и постдипломски нивоа од страна на Меѓународниот - Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис. Меѓународниот AACSB е премиерот акредитирање организација на бизнис, да промовира квалитет и постојано подобрување на додипломски и постдипломски образование.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Bachelor » Гледа EMBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер по сметководство

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Tampa

На Универзитетот во Тампа Магистер на науки во сметководството програма ги подготвува студентите за динамичната природа на професионална кариера во сметководството. Кој нуди целосна и скратено работно време графиците, [+]

Магистер на науки во Сметководство

На Универзитетот во Тампа Магистер на науки во сметководството програма ги подготвува студентите за динамичната природа на професионална кариера во сметководството. Кој нуди целосна и скратено работно време графиците, Магистер на науки во Сметководство дипломиран програма вклучува курсеви им помогне на студентите се задоволат образовните барања за професионални сертификати и сродните испити.... [-]


магистер по финансии

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Tampa

Финансии студенти се подготвени за кариера во приватниот сектор и Владата во таквите области како банкарство, брокерски, индивидуални и институционални инвестиции, осигурување, финансиски анализи и планирање, [+]

Магистер на науки во финансии

На Универзитетот во Тампа Магистер на науки во финансии подготвува студентите за кариера во постојано менување на финансиската индустрија. Промени во инвестиции индустрија и финансиските пазари бараат добро обучени финансиските професионалци да донесуваат одлуки за зголемување на вредноста, како информации ќе стане достапен и промените на деловната клима.... [-]


Магистратура по маркетинг

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Tampa

На Универзитетот во Тампа Магистер на науки во маркетинг интегрира врвни теорија и примена да ги подготви студентите за успешна кариера во областа на маркетингот. [+]

Магистер на науки во маркетинг

На Универзитетот во Тампа Магистер на науки во маркетинг интегрира врвни теорија и примена да ги подготви студентите за успешна кариера во областа на маркетингот. Степенот ви обезбедува иновативни и специјализирани академска програма и ја подобрува вашата кариера во маркетинг менаџмент, производ и бренд менаџмент, маркетинг истражување или продажбата на управување.... [-]


МСП во наставата Дизајн и технологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Tampa

На МСП во наставата Дизајн и технологија програма на Универзитетот во Тампа се обраќа на растечка област во учењето и на ефикасноста на човекот, и обезбедува интер-и крос-Дисциплинска областа на студија која привлекува студентите од многу дисциплини и [+]

МСП во наставата Дизајн и технологија

На МСП во наставата Дизајн и технологија програма на Универзитетот во Тампа се обраќа на растечка област во учењето и на ефикасноста на човекот, и обезбедува интер-и крос-Дисциплинска областа на студија која привлекува студентите од многу дисциплини и потекла. Технологијата стана составен дел на настава и учење дека е силно нагласена од федералните агенции како што се Министерството за образование и Националната научна фондација, како и состојбата на Флорида. Наставни технолози се разбере и потпора технологии, како и производот (на пример, веб-базирани курсеви) и процесот (на пример, итеративен и формативна пристапи кон ученик оценување). Факултет членови се одржи докторат степени и имаат од прва рака знаење и експертиза во оваа област. Дипломирани студенти на програмата се добро подготвени да ја практикуваат својата единствена, мултидисциплинарен професија во различни поставувања, вклучувајќи индустрија, К-12 училишта, високо образование и владата, или да ги извршуваат докторски студии.... [-]


Videos

The University of Tampa - Management Information Systems

Contact

The University of Tampa - Sykes College of Business

Адреса, линија 1 401 W. Kennedy Blvd. Fairgrounds Building
33606 Tampa, Florida, Соединети Американски Држави
Website http://www.ut.edu/business/
Број на телефон +1 (813) 253-3333