University of Vermont

Rubenstein School of Environment and Natural Resources

Introduction

Read the Official Description

Просечната додипломски класа, големина: 30 98% од часовите се одржуваат од страна на факултетот (само 2% од часовите се одржуваат од страна дипломиран асистенти) Студенти запишани од 48 држави 4,2% од студенти се меѓународни студенти 44 студент ветерани Повеќе од 200 клубови и студентски организации, вклучувајќи го и национално признати дебата тим и студент-весник, радио, телевизија, спасување одред, правни услуги и многу повеќе научни, уметнички, музички, културни, етнички, политички и религиозен клубови; 30 клубови услуга унапредување на здравјето, писменост, и / или правда 56 клуб спорт, некои се вклучени во intercollegiate конкуренција, како и околу 20 интрамурален тимови

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во природни ресурси, со концентрација во водство за одржливост

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години August 2019 Соединети Американски Држави Burlington + 1 more

Оваа ниска престој Магистер на науки во природни ресурси, со концентрација во Лидерство за одржлив развој е наменета за новите лидери кои се посветени на продлабочување на нивната способност да се катализира промени и преминува граници. [+]

Лидерство Инспириран од мудроста на природата

Во лицето на забрзана промена и се повеќе комплексни предизвици со кои се соочува живот на оваа планета, не е доволно само да се направи повеќе од она што сме го правеле. Ние треба да се прават работите поинаку.

Овој Ниски престој Магистер на науки во природни ресурси, со концентрација во Лидерство за одржливост е наменета за новите лидери кои се посветени на deepeningtheir капацитет да се катализира промени и преминува граници.... [-]