The University of Findlay

Introduction

Read the Official Description

Универзитетот во Findlay е флексибилна, прогресивна институција која постојано бара начини подобро да им служи на учениците и заедницата. Во денешниот брз свет, Findlay континуирано ги прилагодува програмите и наставните методи за да ги задоволи потребите на актуелните студенти кои се подготвуваат за утрешни кариери.

Образованието на Универзитетот во Финдли се нуди во формати кои ги содржат учениците од сите возрасти и нивниот начин на живот под притисок. Во прилог на традиционалните часови во текот на часот, Findlay нуди курсеви во текот на ноќта, за време на викендите и онлајн.

На Универзитетот во Findlay има речиси 60 специјалност кои водат до бакалауреат степени и нуди осум господар 's степени, доктор на фармација и доктор на физикална терапија. Невообичаени и добро признати програми вклучуваат студии за јадење, пред-ветеринарна медицина (опција за животни науки / пред-ветеринарна медицина), технологија за нуклеарна медицина, работна терапија и физикална терапија, како и управување со животната средина, безбедноста и здравјето при работа.

Постдипломски програми кои се нудат вклучуваат мајстор на уметноста во образованието, мајстор на уметноста во наставата на англиски како втор јазик (TESOL) и двојазично образование, мајстор за бизнис администрација, мајстор за спортски тренинг, мајстор за професионална терапија, мајстор на лекар асистент, мајстор за здравствена информатика и магистрирал за управување со животната средина, безбедноста и здравјето, како и доктор по фармација и доктор по физикална терапија.

Две степени програми за завршување кои водат до диплома на науки се нудат целосно на интернет: бизнис менаџмент и управување со животната средина, безбедноста и здравјето. На МБА, господар на науката во животната средина, безбедност и управување со здравјето и мајстор на уметноста во образованието, исто така, се нудат целосно на интернет, покрај часовите одржани на кампусот.

.

Речиси 3.700 студенти се запишани на Findlay, со повеќе од 2.700 додипломци и речиси 1.000 студенти на постдипломски студии. Околу 1.300 студенти живеат во кампусот во студентските домови.

Околу 340 со полно работно време и со скратено работно време факултет учат редовни и онлајн класи, со ученик-на-факултет сооднос од 15: 1.

Универзитетот во Финдли опфаќа повеќе од 388 хектари, вклучувајќи го и главниот кампус од 73 акри и шест објекти надвор од кампусот. За целосна листа на универзитетски објекти, кликнете овде.

Можности изобилува за учење лидерство и интерперсонални вештини надвор од училницата. Студентите можат да учествуваат во било која од речиси 100 студентски организации, вклучувајќи клубови со посебни интереси, студентски медиуми, студентска влада, групи за изведувачки уметности, сервисни клубови, академски почесни организации, духовни групи за живот и грчки сонародници и братства. Клуб спортови и 28 интрамурални спортови го одржуваат натпреварувачкиот дух жив на кампусот.

Ликовната уметност цвета на кампусот со различни театарски продукции, уметнички експонати и концерти за вокални и инструментални музика кои нудат креативни места и обука за учениците, како и служат како извор на културно збогатување за заедницата.

Универзитетот во Финдле учествува во 24 интерколегијарни спортови: 10 мажи (бејзбол, кошарка, крос-кантри, фудбал, голф, затворен и отворен пат, фудбал, пливање и нуркање, тенис и борење); 12 жени (кошарка, навивање, крос-кантри, танц тим, голф, лакрос, софтбол, фудбал, пливање и нуркање, тенис, затворен и отворен пат и одбојка); и две мешани спортски, западни и англиски јавачки јавања.

Универзитетот во Findlay е член на Националната колегиум атлетска асоцијација (NCAA) дивизија II и се натпреварува во Атлетичката конференција на меѓународните атлетичари на големите езера (GLIAC). Двете екипи се членови на Меѓународната коњ шоу асоцијација.

Универзитетот во Findlay се наоѓа во Findlay, Охајо, мал град кој е пријатен и прогресивен. Findlay е назначен за "град на соништа" од Демографија Дејли, и во повеќе наврати е именуван за еден од првите 10 "микроскопски" области (мали градови) во САД од магазинот Site Select. Findlay е единствениот град во Охајо, кој три последователни пати беше именуван како една од 100-те најдобри заедници за млади, од страна на Американскиот ветувачки сојуз, организација основана од Колин Пауел.

UF е акредитирана од Комисијата за високото образование и националните акредитирани организации за спортски тренинг, наука и заштита на животната средина, технологија за нуклеарна медицина, работна терапија, фармација, физикална терапија, помошник лекар, социјална работа и едукација на наставниците. Програмите на UF се одобрени од страна на Одборот на рехабилитите во Охајо.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Certificates » Гледа 1-year MBAs »

Programs

This school also offers:

MA

мајстор на уметноста во тезол / двојазично образование

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Findlay

Господар на уметностите на Универзитетот во Финдли во TESOL (настава на англиски на звучници на други јазици) ќе ви помогне да станете стручен професор по јазик / практикант. [+]

Магистер по TESOL / двојазично образование

Господар на уметностите на Универзитетот во Findlay во TESOL ќе ви помогне да станете стручен професор по јазик / практикант и да се подготвите за образовни лидерски позиции во рамките на втор или странски јазик и двојазични образовни програми.

Универзитетот во Findlay обезбедува цврста основа во:

лингвистиката Втор јазик добивање Педагогија Методологија Дизајн на наставната програма Проценка Мултилингвално / мултикултурно образование ... [-]

MSc

Магистер на науки по применета безбедност и анализатор

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Findlay

Универзитетот на Findlay е Магистер на науки по применета безбедност и анализи се фокусира на напредни предмети во лидерство и технологија, посебно на големи податоци и компјутерска безбедност, и може да биде завршен во рок од две години. [+]

Подгответе се за водечката улога во технологијата со Магистер на науки по применета за безбедност и анализи од Универзитетот на Findlay.

Универзитетот на Findlay е Магистер на науки по применета безбедност и анализатор се фокусира на напредни предмети во лидерство и технологија, посебно големите податоци и компјутерска безбедност, и може да се заврши во рок од две години.

Како Магистер на науки по применета за безбедност и анализи ќе ја зајакне вашата кариера? Овој степен е наменета за подобрување на вашата актуелна ИТ знаење во областите на безбедноста и големи податоци и анализатор како и проширување на вашиот бизнис вештини во сметководство, финансии, управување со проекти и целокупното управување и лидерство на информации и технологија. ... [-]

магистрирал во животната средина, безбедноста и здравјето управување

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Findlay

Магистер на науки во животната средина, безбедноста и здравјето менаџмент (ESH) степен е дизајниран да обезбеди дипломците со потребните вештини да се направи менаџерски [+]

Магистерски студии по животната средина, безбедност и здравствен менаџмент

&nbsp

Дали сте професионална работа или неодамна полувисшист? Донесување одлуки во вашата организација? Политика за ориентирана и аналитички? Треба онлајн часови за да се вклопи во вашиот распоред?

Магистер на науки во животната средина, безбедноста и здравјето менаџмент (ESH) степен е дизајниран да обезбеди дипломците со потребните вештини да се направи менаџерски одлуки и да се обезбеди лидерство во животната средина, безбедност и здравје при работа (ESH) кариери. Програмата комбинира науката, инженерството, политика и бизнис концепти да ги подготви студентите во пет области: ... [-]


Master

Магистер на науки во Компјутери и информатика

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Findlay + 1 more

Онлајн Магистер на науки во Компјутери и информатика програма на Универзитетот на Findlay е врз основа на науката зад електронски здравствени досиеја. [+]

Магистер на науки во Компјутери и информатика

&nbsp

Онлајн Магистер на науки во Компјутери и информатика програма на Универзитетот на Findlay е врз основа на науката зад електронски здравствени досиеја. Компјутери и информатика е област која се дефинира како здравствени информации е технички заробени, пренесуваат и користат. Компјутери и информатика се фокусира на информациски системи, информатика принципи и информатичката технологија како што се применува на континуитет на здравствената заштита. Тоа е интегриран дисциплина со специјализирани области кои вклучуваат: ... [-]


Videos

Overview of The University of Findlay

Dr. Ahmed El Zayaty - MBA

John Guagenti - Business Major/MBA

Graduate TESOL/Bilingual Education

Nkiru Georgiana Ujomu - Master of Environmental Safety and Health Management

Environmental, Safety and Occupational Health

Dr. Tim Murphy - Associate Professor and Chair of Environmental, Safety, and Health Management

UF International Discussion

Contact

The University of Findlay

Адреса, линија 1 1000 North Main Street
45840 Findlay, Ohio, Соединети Американски Држави
Website http://www.findlay.edu/admissions/international/
Број на телефон +1 419-434-5507