University of Baltimore, Merrick School of Business

Introduction

Read the Official Description

AACSB Accredited

Универзитетот во Балтимор мисија

На Универзитетот во Балтимор нуди иновативни образование во бизнис, јавни работи, применетата либерални уметности и науки, и за да им служи на потребите на различни популација во урбана средина. Јавен универзитет, на Универзитетот во Балтимор нуди одлична наставата и поддршка на заедницата за додипломски, постдипломски и професионални студенти во средина одликува со академски истражувања и јавни услуги. На Универзитетот:

  • прави совршеност достапни за традиционалните и нетрадиционалните студенти мотивирани од професионално напредување и граѓанската свест;
  • воспоставува основа за доживотно учење, личен развој и социјална одговорност;
  • комбинира теоријата и практиката да се создаде значајна, реалниот свет решенија за урбана предизвиците на 21-от век; и
  • е сидро институција, регионално клучар и составен партнер во културата, трговијата и идниот развој на Балтимор и во регионот.

за Балтимор

Baltimore Не е наречен шарм на градот за ништо. И додека имаме бескрајни причини заради кои е одлично место за да одат на училиште, тука се и она што мислиме дека се петте најважни.

1. Ние сме во близина на сè.

Ние сме во близина на главните патишта и на секој вид на јавен превоз, па добивање околу градот е едноставно. Или пак само може да оди преку улица да Пен станица и хоп на возот на кусата посета на Вашингтон; Филаделфија; Њујорк; или други големи Источниот брег дестинации.

2. Толку многу да се направи. Како да се избере?

Туристите редовно одат на Внатрешна Харбор, Националниот аквариум, зголемување на резолуцијата продавници во центарот на градот и ресторани, но она што за вас? Речиси секоја населба Балтимор има своја уникатна и чудат атракции.

Поминете попладнето скитници низ калдрмата улици на Точка Падна е на 18-от век. Примерок на рак торта во еден историски пазари на отворено во градот. Фати популарен локален бенд или нова драма во станица Северна Уметност и забава област. Дозволете ни да се фали: Балтимор беше именуван од страна Fodor е како еден од 15 најдобри Waterfront градови во светот.

3. Балтимор е град AP-уметност.

Балтимор има повеќе од својот удел на визуелни и изведувачки уметности. Во непосредна близина на УБ, ќе најдете музеј на уметноста Волтерс, на Патриција и Артур Modell Центар за изведувачки уметности во лириката, Meyerhoff симфонија сала и Eubie Блејк национален џез институт и културен центар. кампусот УБ е, исто така, е дом на Artscape, во најголем фестивал слободни уметности.

4. Ова е birdland.

Од околните светлината железничка станица УБ, тоа е 10-минутно возење јужно до Балтимор е две професионални спортски стадиони. Фати Балтимор Orioles безбол игра во пролет или да уживате падне фудбал со Балтимор гаврани.

5. Балтимор е колеџ градот.

УБ е само еден од многуте јавни и приватни колеџи и универзитети во и околу градското Балтимор. Дека "колеџ град чувствуваат" е една од главните придобивки на животот во градот. Се запознаат со Collegetown мрежа Балтимор и да научат повеќе за начините на овие кампуси придонесе за шармот на шарм Сити.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Online MBA » Гледа Online MSc » Гледа Certificates » Гледа BScs » Гледа Part time MBAs » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Господар на науката во бизнис финансии

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Mount Vernon

Магистер на науки Бизнис финансии обезбедува мотивирани и талентирани студенти со програмата на врвните, која вклучува напредни финансиската теорија, практични бизнис апликации и разбирање на тековните истражувања прашања. [+]

Денешниот бизнис климата барања поединци кои се опремени да се справат со интензивна светот на финансиите. Исполнувањето на овие барања бара специјализирани постдипломски студии.

Магистер на науки Бизнис финансии обезбедува мотивирани и талентирани студенти со програмата на врвните, која вклучува напредни финансиската теорија, практични бизнис апликации и разбирање на тековните истражувања прашања. Студентите ќе научат како да ги применат најновите алатки и технологии на финансиска анализа и инженерство за да се реши предизвик проблеми со кои тие ќе се соочат во глобалната деловна средина. На програмата се разликува од МБА во што и на потребни и изборни предмети се концентрирани во финансии, овозможувајќи им на студентите поригорозни, специјализирана обука во оваа функционална дисциплина.... [-]


мајстори на науката во сметководството и бизнис советодавни услуги

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Mount Vernon

Ова е стручен степен програма дизајнирана за да и понатаму успехот на тековниот пресметковен професионалци и да им овозможат за кариера менувачите со вештини потребни за да влезат и да напреднат во оваа индустрија. [+]

Сега е време да го научат јазикот на бизнис.

Кога ќе изберете мајстори на науки во сметководство и бизнис советодавни услуги програма можете ЛЛ 'се оди подалеку од само сметководство; ќе се изгради на вашето знаење во областите на финансии и информациски системи, исто така.

Ова е стручен степен програма дизајнирана за да и понатаму успехот на тековниот пресметковен професионалци и да им овозможат за кариера менувачите со вештини потребни за да влезат и да напреднат во оваа индустрија. Оваа иновативна програма е идеална за оние кои се заинтересирани во областа на јавните сметководство, корпоративни или непрофитна сметководство.... [-]


МСП во непрофитна управување и социјално претприемништво

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Mount Vernon

На Универзитетот во MS Балтимор е во непрофитни менаџмент и социјално претприемништво за прием на стручноста на Мерик Школата за Бизнис и на Академијата за јавни работи да ви овозможи со сеопфатна едукација која се однесува не само на ефикасно управување, но иницијативите за напред-размислување на социјално претпријатие. [+]

понудена од страна на Мерик школа за бизнис и колеџ за јавни работи

Непрофитни организации се соочуваат со единствени предизвици. Нивниот број расте низ целата земја, се подготви себе си за управување со нив ефективно.

На Универзитетот во MS Балтимор е во непрофитни менаџмент и социјално претприемништво за прием на стручноста на Мерик Школата за Бизнис и на Академијата за јавни работи да ви овозможи со сеопфатна едукација која се однесува не само на ефикасно управување, но иницијативите за напред-размислување на социјално претпријатие.... [-]


МСП во Оданочување

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Mount Vernon

Магистер на науки во оданочување е создадена како одговор на зголемување на комплексноста на областа и клучно влијание врз ефикасно управување на деловни, финансиски, индустриски, владини и непрофитни организации. [+]

Од своето основање во 1987 година, стотици професионалци имаат корист од напредни данокот се предвидени за обука од страна на овој дипломиран програма, прв и единствен од ваков вид во Мериленд.

Магистер на науки во оданочување е создадена како одговор на зголемување на комплексноста на областа и клучно влијание врз ефикасно управување на деловни, финансиски, индустриски, владини и непрофитни организации. Програмата ги подготвува не само студентите за кариера како професионални советници, но, исто така, ги острат своите знаења и вештини преку софистицирани, предизвикувачки образовна средина. Нашите студенти имаат корист од калибарот на нивните соученици, од кои повеќето се работат професионалци кои бараат подобрување на кариера или напредување. Курсевите се насочени кон даночни советници во правни и сметководствени професии и оние кои се вклучени во развојот на фискалната политика и управување со јавни и непрофитни организации.... [-]


Contact

Merrick School of Business

Адреса, линија 1 1420 N. Charles St. Baltimore, MD
21201 Mount Vernon, Maryland, Соединети Американски Држави
Website http://www.ubalt.edu/merrick
Број на телефон +1 410-837-4955