University of Chicago Booth School of Business

Introduction

Read the Official Description

Од 1898 година, на Универзитетот во Чикаго Бут Школата за Бизнис има произведено идеи и држави кои го обликуваат светот на бизнисот. Нашите ригорозни, дисциплина приод базиран на бизнис образование, нашите ученици се преобразува во сигурни, ефикасни, почитувани бизнис лидери подготвен да се соочи со најтешките предизвици. &nbsp Ние сме горди да се тврди: неспоредлив факултет, диплома и отворен за запишување програми понудени на три континенти, глобално тело на речиси 42.000 оствари алумни, силни и расте корпоративната односи, кои обезбедија богатство на доживотното можности за кариера. Како дел од светски познатиот Универзитет на Чикаго, ние ја делиме основни вредности на универзитетот кои ја обликуваат нашиот специфичен интелектуалната култура. Во Чикаго Бут, ние постојано прашање, тест идеи, и бара доказ. Овој извонредно ефикасен пристап кон бизнисот води кон нови идеи и креативни решенија. Шест од нашиот факултет членови имаат освоено Нобелова награда за овие идеи - рекорд нема друг бизнис училиште има исти. &nbsp Оваа иста култура преобразува нашите дипломирани студенти во бизнис мислители извонредно опремена за анализа и решавање на најголемите деловни предизвици.  

Види магистерски студии » Гледа Part time MBAs » Гледа курс » Гледа EMBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

обичај учење иницијативи

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Chicago Philadelphia Обединетото Кралство London Шпанија Madrid + 5 more

Со наши сопствени извршен образовни програми, специјално дизајниран за потребите на вашата компанија, ние ќе Ви помогнат на вашиот тим стигнете до врвот. [+]

Луѓето внатре во вашата компанија се вашиот највреден ресурс.

Ние сме на Универзитетот во Чикаго Факултетот за бизнис, еден од светските премиерот на деловни школи. Со наши сопствени извршен образовни програми, специјално дизајниран за потребите на вашата компанија, ние ќе Ви помогнат на вашиот тим стигнете до врвот.

Вашиот тим ќе решавање на предизвиците со поголема подготвеност. Тие ќе им помогнам на своите најдобри идеи на едно ново ниво. Тие ќе продолжат со доверба. ... [-]


Чикаго Извршниот Институтот

Студии врз за студентски град Дел-студии 15 дена August 2019 Соединети Американски Држави Chicago Philadelphia Обединетото Кралство London Шпанија Madrid + 5 more

Чикаго Бут нуди невиден степен на флексибилност и индивидуализација во напредна програма за управување. [+]

Чикаго Бут нуди невиден степен на флексибилност и индивидуализација во напредна програма за управување. Од шест една недела курсеви во текот на една година, ќе трае три cohorted Core Седници и една на почетокот, една во средината, еден кон крајот на плус три изборни достапни во текот на годината на теми на вашиот избор . Вие никогаш нема да биде далеку од канцеларијата за повеќе од една недела, и може да се прилагодува на Вашата програма да ги задоволат индивидуалните цели. ... [-]