University of Indianapolis, School of Business

Introduction

Read the Official Description

UIndy's School of Business има и додипломски и постдипломски програми и нуди различни специјалност и концентрации во секоја од нив. Сите курсеви се одржуваат од страна на посветен факултет, од кои многумина имаат години на реалниот свет искуство што тие го донесуваат во училницата. Школата го нагласува применетото учење преку курсеви кои вклучуваат проекти и студии на случај за области бизниси и организации. Во прилог на училницата, студентите се здобијат со вредни стажирање искуства во речиси 100 различни бизниси секоја година и се добро подготвени да влезат на пазарот на труд или напредуваат во нивните кариери, по дипломирањето.


Брзи факти за UIndy

Упис

 • 5.500 студенти на главниот кампус во Индијанаполис, вклучувајќи околу 1.400 дипломирани студенти
 • Просечна класа големина од 17 и студент-да-факултет сооднос на 12-на-1


Програми

 • 109 програми за додипломски студии, 37 магистерски програми и шест докторски програми
 • Најголеми програми за професионална терапија, физикална терапија, нега, бизнис, образование и комуникација
 • UIndy доделува повеќе докторски степени од сите освен четири од најголемите универзитети во Индијана
 • UIndy произведува повеќе физиотерапевти, професионални терапевти и клинички психолози од било кој друг универзитет во државата, и нуди единствена програма за неонатална медицинска сестра во државата


Разновидност

 • 44 американски држави и 68 земји претставени меѓу учениците на кампусот
 • Девет проценти од додипломците и речиси седум проценти од дипломираните студенти се меѓународни студенти
 • 25 проценти меѓународно запишување и запишување на малцинства
 • Универзитетот е поврзан со Евангелско-методистичката црква, преку спектар на верски традиции се претставени, вклучувајќи христијанството, јудаизмот, исламот, хиндуизмот и будизмот


Факултет

 • Повеќе од 600 полно и скратено работно време членови на факултет
 • Во националната анкета на колеџ студенти, UIndy факултет ранг во близина на врвот во пристапност и корист
 • Во Националната анкета за ангажирање на учениците, UIndy е рангирана значително повисоко во категоријата студент / факултет за интеракција од сите други приватни училишта на Големите езера


Национални рангови

 • Рангирани во врвот ниво на "Најдобри колеџи 2017" за регионалните среднозападни универзитети од страна на американските вести


атлетика

 • NCAA дивизија II училиште нуди 23 тимски спортови
 • 10 топ-20 завршува во NCAA D-II Лирфилд Спортскиот директорски куп во последните 11 години
 • Шест последователни победи на конференцијата за Големата езера на сите спортови
 • Грејхундс освои три титули на Светското првенство во долината на Големите езера во последната година
 • 14 UIndy тимови се квалификуваа за NCAA постсезон игра во последната година
 • Повеќе од 200 студент-спортисти заработија академска цела конференција почести во последната година
This school offers programs in:
 • Англиски

Види магистерски студии » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

MPS во развој на недвижности

Студии врз за студентски град Целосна 5 семестри August 2019 Соединети Американски Држави Indianapolis

Развојот на недвижнините забележа драматично зголемување на регионалната побарувачка за работа. Без разлика дали размислувате за промена на кариерата или сакате да се проширите на вашата моментална позиција во врска со недвижен имот, мајстор на UIndy за професионални студии во развојот на недвижен имот ќе ви даде практични искуства што ви требаат за да успеете. Што шопинг мека, деловна кула, рекреативен центар или сместување дестинација може да ви помогне да се создаде? Ќе знаеш кога ќе ги извршуваш твоите MPS. [+]

План за успех

Развојот на недвижнините забележа драматично зголемување на регионалната побарувачка за работа. Без разлика дали размислувате за промена на кариерата или сакате да се проширите на вашата моментална позиција во врска со недвижен имот, мајстор на UIndy за професионални студии во развојот на недвижен имот ќе ви даде практични искуства што ви требаат за да успеете. Што шопинг мека, деловна кула, рекреативен центар или сместување дестинација може да ви помогне да се создаде? Ќе знаеш кога ќе ги извршуваш твоите MPS.... [-]


Contact