University of New Orleans Lester E. Kabacoff School Of Hotel, Restaurant And Tourism Administration

Introduction

Read the Official Description

ЗОШТО ХРТ

Жива лабораторија

На Лестер Е. Kabacoff школа за хотел, ресторан и туризам администрација нуди премиера додипломски угостителството управување образование. Степен програма нашите исклучителни господар е единствен во државата Луизијана. Нашето искуство е насликана на платно од градот Њу Орлеанс - жива гостопримство лабораторија. Се гледате себеси во оваа слика?

Разгледаат можностите!

Францускиот кварт, Марди Грас, џез и наследство фестивал, големи спортски настани! Нема место како Њу Орлеанс! Повеќето големи хотелски синџири се застапени во градот и метро област нуди широк спектар на можности во хотели, ресторани, храна услужни фирми, приватни клубови, турнеја компании, и на конвенцијата услугата компании. Нови вложувања во хотелски соби, riverboats и земните казина, заедно со уникатност и шарм на францускиот кварт, нашиот свет-класа кујна, најголема концентрација на познати готвачи во еден град, и џез музика направи Њу Орлеанс најголема "жива лабораторија "за угостителство и туризам управување во земјата.

Поени за гордост

На Лестер Е. Kabacoff школа за хотел, ресторан и туризам администрација - Ние сме именувани Училиште: На Лестер Е. Kabacoff школа за хотел, ресторан и туризам администрација.

  • Имаме степен единствениот мајстор во угостителство и туризам администрација во државата Луизијана.
  • На Факултетот за ХРТ е акредитирана од AACSB.
  • Деведесет проценти од сите наши студенти имаат целосно или скратено работно време работни места кои се директно поврзани со нивната професија.
  • Нашиот факултет има значајни индустрија искуство, вклучувајќи генерален менаџер, поделба потпретседател, и други.
This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Online Masters »

Programs

This school also offers:

Master

Магистер на науки во угостителството и туризмот за управување со

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 месеци September 2019 Соединети Американски Држави New Orleans + 1 more

Туризмот е најголемата индустрија во светот и од страна на годината 2011 година ќе се вработат над 260 милиони луѓе ширум светот. Многу луѓе не се свесни дека надвор од првите позиции на вработените ако сфатиме дека постои кадар на високо софистицирана [+]

Што е тоа?

Напреден степен програма подобро да се подготват идните лидери во угостителството и туризмот.

Зошто да одбереш Угостителство и туризам?

Туризмот е најголемата индустрија во светот и од страна на годината 2011 година ќе се вработат над 260 милиони луѓе ширум светот. Многу луѓе не се свесни дека надвор од првите позиции на вработените ако сфатиме дека постои кадар на високо софистицирани менаџери со сложени и предизвик работни места кои бараат напредни менаџерски вештини.... [-]