University of Saint Francis School of Business

Introduction

Read the Official Description

Цел Изјава Мисијата на Факултетот за бизнис на Универзитетот на свети Франсис е да се обезбеди различни студент тело со вредност водени образовни искуство дека е вкоренет во основните принципи на етичко однесување и социјална одговорност. Преку збогатување на личниот и духовниот раст на студентите, бараме да се подготви секој ученик за да успешно функционира во неговата или нејзината улога како бизнис професионална во динамична средина. &nbsp&nbsp Роботека На Факултетот за бизнис нуди разни програми за бизнис на соработник, диплома и магистратура нивоа. Наставната програма се подготвува студентите за да се исполнат ефикасно со предизвиците на светот на бизнисот. &nbsp На додипломски Наставната програма се базира врз изборот на основни курсеви за бизнис надополнета од страна на групи на курсеви кои се состојат од области на концентрација. Оваа програма им нуди на студентите солидна основа за нивните студии, додека истовремено овозможува секој студент да се поединечни неговата или нејзината програма на студии со избирање од областа на концентрацијата најдобро одговара на неговите или нејзините сопствени сили и академска кариера аспирации. Програмата ја нагласува личен развој, обезбедува добро заоблени образовни искуства, и дополнува стручен и технички вештини научени во поголемите.  

Види магистерски студии » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

Магистер на науки во Бизнис Администрација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Fort Wayne + 1 more

На МБА програмата им овозможи на студентите да се здобијат со звук база на знаење за различни функционални области за подобрување на нивното разбирање на комплексни деловни проблеми. [+]

Програмски преглед (30-44 кредит часови)Фондација Основни / Извршниот Вештини: 0-20 кредит часовиACCT 515 Менаџерско сметководство - 3-4 CR. 507 Истражување на бизнисот и Глобална економија - 3 CR. АВТОБУСКА 541 Извршен вештини 1 - 1-3 CR.BUS 542 Executive Skills 2 - 1-3 CR.BUS 565 Менаџерска економија - 3 CR.АВТОБУС 575 Квантитативни методи за Одлука за поддршка - 2-4 CR.Во зависност од претходните академски и други образовни искуства, некои или сите горенаведени курсеви може да бидат поништени.Бизнис Јадро: 15 кредит часовиBUS 551 Финансиски менаџмент - 3 CR.АВТОБУС 633 Организациско однесување - 3 CR.АВТОБУС 639 операции за управување - 3 CR.BUS 675 надворешна деловна средина - 3 CR.АВТОБУС 680 маркетинг менаџмент - 3 CR.Режија Изборни предмети: 15 кредит часовиАко студентот е обврзан да преземе работа во Фондацијата Core, тогаш не повеќе од шест (6) часа на таква работа може да се смета во областа Насочени изборни предмети. Ако ученикот не е обврзан да преземе било каква работа во фондацијата Core, тогаш се потребни 15 часа изборни предмети.Приемот на барањата За да бидат примени во МСП во програмата за бизнис администрација, идниот студент мора:Поседува диплома од регионално акредитирана институција.Имаат во досие во Канцеларијата за прием на апликација за прием и официјален препис укажува на доделување на диплома.... [-]