University of South Dakota Beacom School of Business

Introduction

Read the Official Description

За училиштето Beacom на Факултетот за бизнис на Универзитетот на Јужна Дакота е одамна познат како еден од најдобрите програми од ваков вид во регионот, ако не и нацијата. Школата ја изгради својата ингеренциите на солидна основа, со корени речиси толку длабоко колку самиот универзитет. Пионер во бизнис образование, на училиште започна како под-колегиум на Одделот за трговија во 1887 година. Како границата постепено стана повеќе комерцијализиран, на училиште се стремело да го најде своето лажат, расте во Колеџот за бизнис во 1892 година и Факултетот за трговија во 1904 година. Тоа беше конечно јасно утврдени како на Факултетот за бизнис администрација во 1927 година, своето место во Универзитетот се одржа фирма со зголемување на трговијата и индустријата на крајот на војната. Бизнис образование се префрли од стариот стил на едукација на студентите во сметководствениот и бизнис аритметичка на курсеви за маркетинг, менаџмент, финансии, сметководство и рекламирањето. Исто како бизнис образование може да се чинеше надвор од местото на преријата во крајот на 1800 година, на Факултетот за бизнис Beacom отсекогаш имала традиција пркоси на очекувањата. Нејзините дипломци се зголемија на врвот во многу индустрии низ целиот свет, вклучувајќи и висок менаџмент во сите Големата четворка на сметководствени фирми, како и лидерски позиции во брокерските куќи, премиерот безбедност и заеднички фондови институции, Банката на федерални резерви, здравствени услуги и за телекомуникации индустрија. Американски алумни, исто така, вклучуваат: е-бизнис претприемачи, вложување капиталистите, и мал бизнис лидери. На USD бизнис школа, што ќе се предава во мали часови од професори, а не дипломиран соработници, од кои повеќето се и д-р "и се експерти во своите области. Вие ќе имате пристап кон обуката на најсофистицираните бизнис софтвер на пазарот. Нашата програма е држава на уметноста и програма на Факултетот е целосно акредитирана. Ние ќе ви помогнам тешко па може да удри на пазарот на труд целосно подготвена. Ние место на нашите дипломирани студенти во одлична работа во високи стапки. Мисија "Ние сме една заедница на научници и експерти посветени на чувствувате додипломски и постдипломски бизнис програми се акредитирани од страна на Меѓународниот. Ние ја нагласуваме квалитет во наставата, унапредување на интелектуална размена и развој, и се залагаат за континуирано учење одразува динамиката на глобалната животна средина. Нашите услуги дава вредност на нашите студенти, универзитетот, бизнис дисциплини, и општеството. " Акредитација Beacom на Факултетот за бизнис, основана во 1927 година, е единствената акредитирана бизнис програма во Јужна Дакота, откако бил постојано акредитиран од 1949 година од страна на Меѓународниот - Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис. Нашите дипломци станаа глобални лидери во таквите области како сметководство, финансии и технологија. Великодушноста на нашиот најинтересните и поддршка од другите пријатели од училиште ќе ни овозможат да обезбеди стипендии во износ од 200.000 долари годишно за нашите студенти. И тоа е преку ваквите великодушност дека Beacom школа за бизнис, ќе имаат нова зграда за да го дополни нејзината иновативна програма. Зградата е дизајнирана да ги прифатат новите трендови во бизнисот образование и да ги користат state-of-the-art технологија. По нејзиното завршување, студентите ќе бидат способни да учат на бизнис најновите случувања во една установа со цел за 21 век, што дополнително зголемување на веќе посебна програма.

Види магистерски студии » Гледа MBA » Гледа Certificates » Гледа Part time MBAs » Гледа 1-year MBAs » Гледа курс »

Programs

This school also offers:

Master

господар на професионални сметководствени (АПМ)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Vermillion Sioux Falls + 1 more

На МПА е дизајнирана да обезбеди специјализирана обука во областа на сметководството и сродните области, за оние кои сакаат да се подготват за кариера во јавниот сметководство средба на 150-час образовни барање на државата Јужна Дакота. [+]

На МПА е дизајнирана да обезбеди специјализирана обука во областа на сметководството и сродните области, за оние кои сакаат да се подготват за кариера во јавниот сметководство средба на 150-час образовни барање на државата Јужна Дакота. Покрај тоа, програма обезбедува обука во сметководството и теми поврзани за студентите кои сакаат кариера во индустријата, државна служба, или сметководствени образование. ... [-]