University of South Florida St. Petersburg - College of Arts & Sciences

Introduction

Read the Official Description

На Колеџот за уметност и општествени науки е најголемиот факултет USF Санкт Петербург, нудејќи широк спектар на академски програми. На Академијата има наследството на обезбедување на програми на совршеност во студент-центрирано атмосфера. Светска класа истражување и творечка дејност се врши во една од најубавите Митрополитот кампуси во САД потрае некое време да се истражуваат нашите понуди, каде што "светот ќе го препознае вашиот степен и професори ќе го вашето име."

Колеџ на науките и уметностите мисија

Да се ​​интегрираат принципите и активностите на истражување интензивна колеџ либерални уметности, каде што нашите дипломирани студенти ќе бидат добро обучени во нивните дисциплини, а со тоа и подготвени за постдипломски на професионални училишта. Нашите студенти ќе имаат вештини за критичко, широка перспектива и граѓанската свест, која ќе им активни и продуктивни граѓани се направи. На кратко, нашите студенти ќе бидат признати како граѓанин научници.

Цели единица / Стратегии

  1. Се направат важни и значајни придонеси во тек дијалози во нашите научни области; 2. Очекуваме нашите студенти и дипломирани студенти да се вклучат во истражување - каде што е можно, во соработка со факултетот; 3. Посветам енергична култура либерални уметности со регрутирање на талентирани и различни факултет и студентите, одржување мала класа големини и менторство оние студенти имаме; 4. Поттикнување на бесплатни разговори, поттикне критичко размислување, побарувачката дека нашите студенти се напише, и кога е можно, да работат низ дисциплини; 5. Иницира и да ги прошират програми за постдипломски студии и развој на формална академски врски со други програми за постдипломски студии во рамките на Универзитетот на Јужна Флорида систем; 6. Се воведе, како дел од мозаикот на искуства за учење во USFSP, граѓански ангажман, услуги учење, и искуствено учење во класи, кога е соодветно.

Добредојдовте Дин Biafora е

Добредојдовте и Ви благодариме за вашиот интерес во нашата дипломиран жртви на Универзитетот на Јужна Флорида Санкт Петербург (USFSP).

Како динамичен истражувања активни институција, USFSP колеџ за уметности и науки нуди светска класа академици и персоналните реалниот свет искуство во културно различни, урбани, водата заедница. Нашите студенти тело е разновидна; како одраз на демографската карта на регионот, државата и на нацијата.

Нашите истакнати факултет е призната локално, национално и на целиот свет за нивната совршеност во истражување и стипендии. Нашите флексибилни програми се дизајнирани да ги задоволи потребите на студентите, од целосно on-line степен во дигитална новинарство и медиумски студии во рацете на истражување фокусирани дипломиран психологија програма.

Јас ве охрабруваме да допрат до програмски директор на постдипломски на програмата на вашиот интерес да дознаете повеќе.

Нашата приказна во USFSP продолжува да биде напишана и ние сме возбудени за да ве покани да се биде дел од нашата иднина. Придружете ни се во истражување, кој е дипломиран образование и истражување на Универзитетот на Јужна Флорида Санкт Петербург.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc »

Programs

This school also offers:

MA

господар на либерални уметности: фокусирана или интердисциплинарни студии

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Saint Petersburg

На MLA во Либералната студии нуди два "изгради-свој" песни. На лентата со Фокусирани студии, студентите истражуваат одредена тема од рамките на поширока перспектива на либерални уметности, заработувајќи 18 од 33 часа се потребни во одредена дисциплина. Како дел од нивните основни барања, студентите ќе можат да се земе курсеви во педагогија и образование, теорија, или истражувачки методи, со што ќе им овозможи да учат на ... [+]

На MLA во Либералната студии нуди два "изгради-свој" песни. Во Фокусирани студии пат, Студентите истражуваат одредена тема од рамките на поширока перспектива на либерални уметности, заработувајќи 18 од 33 часа се потребни во одредена дисциплина. Како дел од нивните основни барања, студентите ќе можат да се земе курсеви во педагогија и образование, теорија, или истражувачки методи, со што ќе им овозможи да учат на ниво на заедницата колеџ (со 18hrs), за да продолжи на д-р, или за работа во областите поврзани со одбраната на нивните поле на студии.... [-]


господар на либерални уметности во студии Флорида

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Saint Petersburg

Песната Флорида студии на мајстор на либерални уметности програма им овозможува на студентите да се испита широк спектар на интердисциплинарни класи. Студентите се Флорида-базирани настава во областа на историјата, англиски, географија, политички науки, новинарство и медиумски студии, и антропологијата. [+]

За секој кој живее, работи, или студии во Флорида, на најдобар начин да се разбере нашата држава и за прашања кои се соочуваме е да ги стави во контекст на нашата историја и специфичен регионален култура.

Програмата на Флорида студии среќаваат факултет од историјата, економија, географија, политички науки, антропологијата, и други дисциплини да се создаде интегрирана, во-длабочината на истражување на промена на идентитетот на нашата држава како дел од американскиот југ, како и мостот на Карибите слив.... [-]


мајстор во дигитална новинарство и дизајн

Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 година August 2019 Соединети Американски Држави Saint Petersburg + 1 more

Овој мајстор 's степен програма е дизајнирана да биде завршен за една година, или во текот на есен, пролет и летниот семестар. (Работа професионалци може да сакаат да потрае подолго за да се заврши.) Тоа ќе се подготвува дипломирани студенти или вршење на стручни лица за да ексел во возбудлив областа на дигитални новинарство и во други media- или комуникација поврзани области. [+]

Научат основните вештини за интернет возраст: интернет издаваштво и дизајн, социјални медиуми, мултимедија производство, информации графика и многу повеќе.

Овој мајстор 's степен програма е дизајнирана да биде завршен за една година, или во текот на есен, пролет и летниот семестар. (Работа професионалци може да сакаат да потрае подолго за да се заврши.) Тоа ќе се подготвува дипломирани студенти или вршење на стручни лица за да ексел во возбудлив областа на дигитални новинарство и во други media- или комуникација поврзани области. Како апликант во господар 's степен во новинарство и дигитален дизајн, ви застане да се добие непосредна професионална корист: USFSP-Poynter сертификат за познавање на дигитална технологија за новинарите. ... [-]


Мајстор на уметноста во психологија

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Saint Petersburg

На USFSP мајстор на уметноста во психологија обезбедува студија на биолошки, социјални, развојни и когнитивните основи на здравјето и однесувањето на човекот, со концентрирана акцент на тоа како прилагодување во овие сфери служи како платформа за подоцна здравје и хронична болест резултати. Програмата, исто така негува напредна компетентност во методика на истражување и да ги толкуваат и оценка на применетите истражувања податоци. [+]

На USFSP мајстор на уметноста во психологија обезбедува студија на биолошки, социјални, развојни и когнитивните основи на здравјето и однесувањето на човекот, со концентрирана акцент на тоа како прилагодување во овие сфери служи како платформа за подоцна здравје и хронична болест резултати. Програмата, исто така негува напредна компетентност во методика на истражување и да ги толкуваат и оценка на применетите истражувања податоци. За студенти во теза и не-теза опции, изборни предмети во домените на експериментални и применети психологија, здравствената психологија, детска семејство ментални здравствени, културни компетентност, и други основни и применети области коло од барањата предмети за степен. Студентите на тезата песна, исто така, заврши на емпириски магистерски труд.... [-]


Мајсторот на уметностите во новинарство и медиумски студии

Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Соединети Американски Држави Saint Petersburg

програмата за хибрид во JMS подготвува студентите за кариера во печат, електронски и дигитални медиуми или за настава колеџ-ниво, и обезбедува основа за оние студенти кои ќе изберат да ги продолжат своите студии на д-р ниво или да предава во пост-средно ниво. Оваа програма вклучува микс на кампусот, интернет, и хибридни курсеви, бара теза или кулминирајќи професионална проект и трае најмалку две години да го заврши. [+]

програмата за хибрид во JMS подготвува студентите за кариера во печат, електронски и дигитални медиуми или за настава колеџ-ниво, и обезбедува основа за оние студенти кои ќе изберат да ги продолжат своите студии на д-р ниво или да предава во пост-средно ниво. Оваа програма вклучува микс на кампусот, интернет, и хибридни курсеви, бара теза или кулминирајќи професионална проект и трае најмалку две години да го заврши. Да се ​​во согласност со академски очекувања, овој степен бара 36 часа семестар.... [-]


MSc

Магистер на науки во конзервација биологија

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Saint Petersburg

USF Санкт Петербург го најави нови Магистер на науки во конзервација биологија степен, кој ќе започне во есента 2017 година. Додавање на нов дипломиран програма само магистерскиот труд-базирани студии од ваков вид во Државниот универзитет во систем-ќе го надополни просперитетна додипломски студии програма на институцијата во биологија, која се зголеми за да вклучи повеќе од 760 запишани студенти од своето основање Есен 2012 . [+]

USF Санкт Петербург го најави нови Магистер на науки во конзервација биологија степен, кој ќе започне во есента 2017 година. Додавање на нов дипломиран програма само магистерскиот труд-базирани студии од ваков вид во Државниот универзитет во систем-ќе го надополни просперитетна додипломски студии програма на институцијата во биологија, која се зголеми за да вклучи повеќе од 760 запишани студенти од своето основање Есен 2012 . Зголемувањето на биологија специјалност се усогласува со целите на државата е да се подготват дипломците за повеќе области во областа на науката, технологијата, инженерството и математиката, или стеблото.... [-]


Магистер на науки во областа на науката и политиката за животна средина

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Saint Petersburg

Нашите Магистер на науки степен во науката за животната средина и политика носи интердисциплинарна експертиза во општествените и природните науки, заедно со напредни технологии, како што се далечинско набљудување и географски информатички системи, да ги подготви студентите за ефикасно решавање на комплексни еколошки проблеми. [+]

Нашите Магистер на науки степен во науката за животната средина и политика носи интердисциплинарна експертиза во општествените и природните науки, заедно со напредни технологии, како што се далечинско набљудување и географски информатички системи, да ги подготви студентите за ефикасно решавање на комплексни еколошки проблеми.

Нашите дипломирани студенти ќе бидат способни да:... [-]