University of Toledo College of Business Administration

Introduction

Read the Official Description

Развивање на доживотно лидери за светот на бизнисот За повеќе од 75 години, од Универзитетот во Толедо Колеџот за бизнис администрација има понудено повеќе од бизнис образование - COBA нуди бизнис искуство. COBA курсеви се постават темелите за трговија основите, нудат рацете на учење и можности за кариера кој го постави COBA програми распаѓа. COBA учениците не само да научат за пазар-тие учествуваат во тргување и симулации имаат можност да инвестираат повеќе од 1 милион долари. COBA учениците не само да прочитате за бизнис лидери и иноватори - тие се состанат и да разговараат со нив, вклучувајќи колеџ алумни. COBA учениците не само да се подготват за работа на пазарот - тие се во него, бидејќи повеќе од 90 отсто од нашите ученици учествуваат најмалку еден стаж. Во прилог на практиканти, програми бизнис кариера започнува подготовка на студентите за кариера во почетокот на својата академска кариера со предмети, се потсмеваат на интервјуа со работодавачите, и саемите на труд со рекордни поставување работодавачот учество. COBA дипломирани стане доживотна бизнис лидери. Опис Основан во 1930 година, на Колеџот за бизнис администрација на Универзитетот на Толедо е целосно акредитирани од страна на американскиот собрание на колегиум училишта за бизнис (AACSB). Меѓу различни економски активности во метрополите Толедо се трговијата на мало, финансиски услуги, и двете големи и мали производствени фирми. Пристаништето на Толедо и многу други претпријатија прави Толедо идеално место за изучување на бизнисот. Студентите може да добијат практично искуство низ Универзитетот и оддел-спонзорирана практиканти. Таквите програми се овозможи на студентите да се применуваат вештини и бизнис теории за актуелните состојби. Во овој и други начини, на бизнис заедницата ќе стане лабораторија за студентите и да им помага на транзиција од училница во светот на работа полесно и поприродно. Поени за гордост На Колеџот за бизнис администрација ... ви нуди широк избор на квалитетни академски програми, вклучувајќи и награди колеџ програма и еден од само пет професионални продажбата степени во земјата Е еден од само 15 проценти од колеџите ширум светот за да се постигне акредитација Одржува со ниска факултет-да-студент сооднос и просечна големина класа од 30 до 35 Обезбедува одлични можности за стажирање со 90 проценти од додипломски студент завршувањето барем еден стажирање Добитник е на наградите повеќе од 250.000 долари во стипендии секоја година за нови и продолжување на бизнис студенти Може да се пофали со 80 проценти поставеност стапка колеџ-широк и 100 проценти поставеност стапка во Шмит школа за професионални Продај Џон Б. и Лилиан Neff акции тргување соба е една од само 30 објекти во САД нудејќи им на студентите живеат и одложување на гасови од сите берзи во светот Учениците имаат можност да управуваат со 1 милион долари инвестициски фонд за УТ Фондацијата Услуги на студентите на советници биле признаени за нивниот ученик-centeredness, едни со примањето на "Јута Најдобро советник" награда. Мисија (Усвоена 12/5/03) Ние, на Колеџот за бизнис администрација, се посветени на подготовка на различни тело на студентите за доживотно кариера како лидери и да придонесат со професионалци, и зголемување на светот на бизнисот пракса. При тоа, ние ја поддржуваат мисијата на Универзитетот на Толедо, студент во центарот на метрополите јавниот истражувачки институции, примарно преку акцент на балансиран развој и се чувствувате испорака на бизнис степен програми на додипломски, магистерски и докторски нивоа, учество на влијателни истражувања и публикации, како и ангажман со нашата заедница во целина и на бизнис заедницата во одреден како и служи како ресурс за регионален економисти микрофон развој. На Академијата го промовира и е посветен на животната средина, погодна за иновации и постојано подобрување, преку заеднички сет на основни вредности и обврски кои вклучуваат взаемно почитување, професионален развој, и етичко однесување, индивидуална одговорност, разноликост, еднакви можности и слобода на истражување и изразување. Изјава за визијата на "Развој на доживотното водачи на светот на бизнисот .." На Колеџот за бизнис администрација на Универзитетот во Толедо се стреми да биде признат лидер меѓу јавните универзитети митрополит од: Преселба на следното ниво на квалитет во наставата, истражувањето и теренски. Градење на нашиот углед во одредени области како учење партнер на избор за студентите и деловната заедница. Станува познат по интеграцијата на знаење и пракса. Зајакнување на нашата адаптибилност и претприемачкиот дух. Подобрување на нашите дипломирани студенти на способноста да се натпреварува и да придонесе за глобалниот бизнис пазар.  

Гледа MSc » Гледа курс » Гледа EMBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во Сметководство (MSA )

Студии врз за студентски град Целосна February 2019 Соединети Американски Држави Toledo

А програма дизајнирана за да ги подготви студентите за професионална кариера во сметководството да ги исполни барањата за да седат во униформа КПД испит во државата Охајо. [+]

Магистер на науки во Сметководство (MSA) семестар е 30 часовна програма. Тоа обично ќе вклучува 21 часа семестар на сметководствени класи и 9 часа за диверзификација изборни предмети. MSA на програмата е дизајниран да ги подготви студентите за професионална кариера во областа на сметководството и да ги исполни барањата за да седат во униформа КПД испит во државата Охајо.

MSA основни курсеви (задолжително за сите ученици) ... [-]