University of Tulsa College of Business Administration

Introduction

Read the Official Description

На Колеџот за бизнис администрација се фокусира на флексибилни програми кои ги задоволуваат потребите на своите ученици, а обезбедувањето дипломирани студенти кои се задоволат потребите на бизнисот и здравствена заштита заедници. За да се задоволат потребите на своите студенти и корпоративни партнери, на идните работодавци на ТУ дипломирани студенти и на Колеџот за бизнис администрација формира Извршен советодавен одбор составен од корпоративни лидери кои служат како на национално ниво ресурс за факултет и студентите. Овие врвни директори обезбеди водство на колеџ со лични увид и совети за тоа како успешно функционира национални и меѓународни компании, и каков вид на бизнис дипломците направи одделение во нивните организации. Со нивна помош и насоки, на Колеџот продолжува да се развива флексибилни програми кои можат да се менуваат како што новата технологија и развој на пазарот на сила на компаниите да размислат како тие прават бизнис. Колеџот Определување На Колеџот за бизнис администрација на Универзитетот на Тулса нуди бизнис и Компјутери и наука степени. Студентите можат да изберат од широкиот спектар на програми кои се доволно флексибилен за да биде прилагодена на интересите на поединецот студент додека обезбедување на студентите со натпреварувачки дух потребни за да успее во нашата брзо менување на светот. На колеџ обезбедува атмосфера која поттикнува поединечни успех и програми кои се иновативни и ревидирани како треба промена на работодавачите. Сите колеџ програми се целосно акредитирани од страна на премиерот за акредитирање тело за секоја област на студии. На колеџ, сега се нудат два акредитирани онлајн магистерски програми, мајстор на оданочување (MTAX) и на МБА онлајн, како и традиционалните он-кампусот МБА, Магистер на науки во финансии и три заеднички програми за постдипломски студии. Вилијамс за управување со ризици центар предвидува нашите студенти со жив лабораторија (полн со акција во одбори, голема финансиска бази на податоци, Блумберг терминали, компјутери и компјутерски софтвер), каде што студентите можат да аплицираат и да се прошири знаењето што ги стекнале во училницата. Нашите меѓународно признати факултет е посветена на обезбедување на нивните студенти со најдобрите образовни искуства можно преку споделување на своите таленти, интереси, знаење и визија со учениците и надвор од училницата. Учениците имаат многу можности да учествуваат во истражувачките проекти. Една таква можност е преку Тулса Додипломски истражување предизвик (TURC) програма. Многу студенти практиканти се наредени секоја година. Овие работни програми обезбеди студентите со можност да се здобијат со практично искуство и често да доведе до трајно вработување по дипломирањето. Нашата мала студент-факултет сооднос на 11-1 и мали димензии класа (во просек 19 студенти по класа) им даде на студентите неверојатна можност да работат тесно со професори и инструктори во и надвор од училницата. ТУ е соосновач на деловниот потфат училиште во Zelenograd, Русија. Сите бизнис и Компјутери и наука студентите имаат можност да студираат во странство и да учествува во меѓународни студии искуства. Покрај тоа, на Колеџот нуди додипломски Меѓународен бизнис и јазик степен. За да ја поткрепиме нашата образовна искуство на студентите, како и изградба на вештини и доверба, на колеџ обезбедува лаборатории за подобрување на учењето на студентите. Студентски инвестициски фонд нуди на студентите со можност да инвестираат вистински пари во средина слична на онаа на управување со инвестиции фирма. Студентите можат да учествуваат во голем број на студентските организации кои дополнување на нивните предмети, додека обезбедувањето на услуги и професионални можности за мрежно поврзување Центарот за извршен и професионален развој обезбедува различни професионални програми за развој на корпоративни клиенти и поединци. Покрај тоа, Центарот создава кориснички програми на широк спектар на теми за нивните корпоративни клиенти. Во семејна сопственост Бизнис Институтот е само ресурсен центар од ваков вид во регионот. Институтот нуди програми за да се задоволат потребите на multigenerational семејни бизниси и специјализирани за управување степен се фокусира на семејна сопственост бизнис прашања. На Genave кралот Роџерс Бизнис Законот центар поддржува специјализирани за управување степен се фокусира на деловното право и обезбедува ресурси и за нашите на кампусот и Тулса бизнис заедници. Пријатели на финансии е професионална организација која носи водечките директори на кампусот ТУ да ги споделат своите знаења и да се истражуваат важни бизнис прашања.    

Гледа MSc » Гледа Certificates » Гледа курс » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во финансии (целосна / скратено работно време на владата)

Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2019 Соединети Американски Држави Tulsa Toledo + 1 more

Оваа програма обезбедува длабинска студија на софистицирани аналитички техники и пазарните трансакции кои го насочуваат финансиските иновации. [+]

Магистер на науки во програмата за финансии ги подготвува студентите за кариера во голем број на специјализирани области: корпоративните финансии, инвестиции и портфолио менаџмент и управувањето со ризикот. Оваа програма обезбедува длабинска студија на софистицирани аналитички техники и пазарните трансакции кои го насочуваат финансиските иновации.

Акредитирана од Полно работно време и со скратено работно време програми Мали класа големина Без работно искуство requried Додипломски студии од секое поле на студии Може да биде завршен за помалку од 2 години (во зависност од основата барања) ... [-]