University of Wisconsin Eau Claire College of Business

Introduction

Read the Official Description

Основана во 1916 година, UW-Eau Claire продолжува да се изгради својата национална репутација врз основа на постигнувањата на своите студенти и факултет. Како еден од најдобрите јавни универзитети на Среден Запад е, UW-Eau Claire им нуди на студентите со мали класи, предводена од страна на талентирани професори, програми врвни, рацете на истражување и подобрување на животниот студираат во странство можности. Додај во кои безбедна и пријателска универзитетската заедница и прекрасна околина (од реки и велосипедски патеки за шопинг и забава), и имаш еден исклучително место. Ние се подготват бизнис студентите UW-Eau Claire за успех, како им на вештини и знаење што треба да помогне во изградбата на етички и просперитетна глобалната економија. Ние го правиме ова преку развој во нив комуникација, технологија, и тимска работа вештини за да се доведе корисни промени.

Студентите Кочан научат вредноста на давање назад кон заедницата со заврши најмалку 30 часа на сервис-учење пред дипломирање. 28% од сите UW-Eau Claire студенти кои студираат во странство биле од Колеџот за бизнис. UW-Eau Claire Кочан студенти се повеќе орална и писмена комуникација курсеви од бизнис на повеќето други деловни школи. На посебна нота се многу популарни на нашите напредни сертификат деловна комуникација и Студентската Програма за професионален развој. Студентите учат на механика на она што го прави ефикасен тим во својата класа организациски однесување. Тие се стави теоријата во пракса во повеќето од нивните бизнис класа по ВБ. Исто така, постојат можности за учениците да развијат тимска работа и лидерски вештини преку учество во Институтот за лидерство, приклучувајќи се на Кочан студентски организации или пополнување на нашата сертификат лидерство.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Online Certificates » Гледа Certificates » Гледа Part time MBAs » Гледа курс » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

господар во здравството администрација

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Eau Claire

А раце-на програма која ги подготвува студентите за кариера во различни административни улоги во здравствената заштита [+]

Здравствената администрација е идеална кариера за управување со оние кои, исто така, сакаат да направат позитивна разлика во животот на другите. Здравствените администратори планираат, насочуваат, координираат и надгледуваат испорака на здравствени услуги во организации како што се помошни објекти за живеење, групни домови, амбулантски клиники и хосписи. Тие мора да ги балансираат уникатните здравствени потреби на луѓето што служат со динамични промени во нивната индустрија, како што се развојот на интегрирани здравствени системи за испорака, технолошки иновации и сложени правни и регулаторни средини.... [-]


претприемач програма

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Eau Claire + 1 more

Претприемачот програма нуди единствена искуства за учење за студентите кои се стремат да или започнат свој сопствен бизнис или се обезбеди вработување во раст-ориентирани бизнис [+]

Претприемачот програма нуди единствена искуства за учење за студентите кои се стремат да или започнат свој сопствен бизнис или се обезбеди вработување во раст-ориентирани бизнис. Програмата им помага на учениците да се идентификуваат остварлива кариера опции во претприемач / intrepreneur средини, да се прошири концептуална и креативни пристапи кон претприемничкиот процес и да се развие репертоар на вложување на менаџерските способности. ... [-]