University of Wisconsin La Crosse

Introduction

Read the Official Description

На Универзитетот во Висконсин-La Crosse се наоѓа во La Crosse, Висконсин САД. Основана во 1909 година, што е една од водечките сеопфатна четиригодишен институција во Универзитетот во Висконсин систем доделување диплома, господар, И еден докторски степен. е организиран во пет училишта и колеџи нудат 91 програми за додипломски студии и 26 програми за постдипломски студии. Во 2014 година, САД Вести & Извештај рангирана UW-L врвот сеопфатна универзитет во системот UW за четиринаесеттата година по ред, а четвртата рангиран јавните универзитетски дипломи нуди диплома и магистрирал во Среден Запад. Покрај тоа, UW-L беше рангирана во елитната група од 39 национални универзитети Пожолтено за успех на студентот додипломски истражувачки и креативни проекти. Национално признати програми, кои вклучуваат работна терапија, физикална терапија, и лекар асистент придонеси на ниво на постдипломски.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

МСП во управување со рекреација и терапевтски рекреација

Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави La Crosse

Магистер на науки во Рекреација менаџмент е мултидисциплинарна програма на напредни студии дизајниран да се подготват дипломците за кариера во јавниот, приватниот непрофитна и комерцијални сектори на професијата рекреација. Магистер на науки во терапевтски рекреација е една сеопфатна програма на студија со цел да се подготват дипломците за кариера во повеќеслојна областа на терапевтски рекреација ... [+]

Рекреација управување

Магистер на науки во Рекреација менаџмент е мултидисциплинарна програма на напредни студии дизајниран да се подготват дипломците за кариера во јавниот, приватниот непрофитна и комерцијални сектори на професијата рекреација. Со три наставни опции (теза, дипломиран проект или стажирање), програмата служи на студентите со широко средини рекреација и учениците кои се бараат да програма мајстори како нивниот портал во полето за рекреација. ... [-]


Master

MSEd во студентските администрација работи

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави La Crosse + 2 more

Со користење на теоријата на лекар модел, мисијата на Управата за студентски прашања во степен програма на високото образование мајстор е да ги подготви студентите работи професионалци со надлежностите да работат ефективно во рамките на комплексни политички, економски, културни и социјални контексти за високо образование ... [+]

Степен

Магистер на науки во образованието (MSEd.) Во студентски прашања администрација (ССА) во високото образование

Мисијата на ССА

Со користење на теоријата на лекар модел, мисијата на Управата за студентски прашања во степен програма на високото образование мајстор е да ги подготви студентите работи професионалци со надлежностите да работат ефективно во рамките на комплексни политички, економски, културни и социјални контексти на високото образование.... [-]


господар инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави La Crosse

Во фокусот на програмата берза на Универзитетот во Висконсин-La Crosse е да ги учат напредни state-of-the-art технологија во развој на софтвер со практично искуство, и да се применува знаењето на некои предизвик реалниот свет проблеми. [+]

Во фокусот на програмата берза на Универзитетот во Висконсин-La Crosse е да ги учат напредни state-of-the-art технологија во развој на софтвер со практично искуство, и да се применува знаењето на некои предизвик реалниот свет проблеми. На програмата ќе го води на студентите да се здобијат со двете технички вештини и вештини за управување со софтверски проекти кои се потребни за да се води и за извршување на проекти за развој на софтвер.... [-]


Videos

UW-La Crosse College of Business Brand Film

Contact

University of Wisconsin-La Crosse

Адреса, линија 1 1725 State Street
WI 54601 La Crosse, Wisconsin, Соединети Американски Држави
Website http://www.uwlax.edu/
Број на телефон +1 608-785-8000