University Of St. Thomas Houston - Cameron School Of Business

Introduction

Read the Official Description

Ние сме Универзитетот на Свети Тома , католички универзитет во срцето на Хјустон. Ние сме посветени на католичката интелектуална традиција и дијалогот помеѓу верата и разумот. Со извршување на извонредност во наставата, стипендијата и услугата, ние вградуваме и всадуваме кај нашите ученици суштинските вредности на нашите основачи, базилиските отци: добрина, дисциплина и знаење.

Ние го поттикнуваме ангажманот во разновидна, заедничка заедница. Како сеопфатен универзитет втемелен во либералните уметности, ние ги едуцираме учениците да размислуваат критично, да комуницираат ефективно, да успеваат професионално и да водат етички.

Од 1994 година, САД вести

Практично место
Нашиот кампус се наоѓа во близина на центарот на Хјустон и на Медицинскиот центар во Тексас, давајќи им на нашите студенти повеќе опции за блиските практиканти со некои од најголемите компании во Хјустон. Музеите во музејскиот округ Хјустон се во непосредна близина од кампусот. Градскиот систем METRO Rail Rail обезбедува брз, лесен пристап до професионални спортски стадиони и концертни објекти.

Магистерски програми
Програми за постдипломски студии вклучуваат Магистер по либерални уметности, Магистер по меѓународна бизнис, Магистер по бизнис администрација (MBA), Магистер на науки во сметководство, Магистер на науки во финансии, Магистер на науки во клинички ментално здравје советување и Магистер по јавна политика

Основни вредности

Доброст: Му служиме на Бог во вера и љубов преку давање на самите себе на учениците, колегите и општеството.

Дисциплина: Бараме лична одговорност, отчетност и интегритет во себе и во едни со други.

Знаење: Ние ја следиме вистината и академската совршеност во католичката интелектуална традиција, нагласувајќи го дијалогот помеѓу верата и разумот.

Заедница: Ги градиме и негуваме врските кои ги трансформираат нашите животи, нашиот универзитет и нашиот свет.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Health MSc » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во Сметководство (MSA)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години Open Enrollment Соединети Американски Држави Houston + 1 more

Камерон школа за бизнис MSA им нуди на студентите со основни познавања од сите области вклучени во сертифициран јавен сметководител (КПД) испит. [+]

Камерон Школата за Бизнис (CSB) им помага на учениците се постигне успех со флексибилни програми. Ние се приспособат работат професионалци со нашата класа придонеси. На мала класа животната средина заедно со пристап до Хјустон бизнис заедницата обезбедува единствен либерални уметности фокус.

MSA на програмата им нуди на студентите со основни познавања од сите области вклучени во сертифициран јавен сметководител (КПД) испит. Програмата возови студентите за да се успее во сметководителите. Оваа програма е сместување на кариерата професионалци во различни области, вклучувајќи:... [-]


Магистер на науки во финансии (MSF)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години Open Enrollment Соединети Американски Држави Houston + 1 more

Магистер на науки во финансии (MSF) е дизајниран за да им служи на потребите на работните професионалци во полето на финансиите [+]

Камерон Школата за Бизнис (CSB) им помага на учениците се постигне успех со флексибилни програми. Ние се приспособат работат професионалци со нашата класа придонеси. На мала класа животната средина заедно со пристап до Хјустон бизнис заедницата обезбедува единствен либерални уметности фокус.

Магистер на науки во финансии (MSF) е дизајниран за да им служи на потребите на работните професионалци во полето на финансиите.... [-]


Master

Магистратура по меѓународен бизнис

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години Open Enrollment Соединети Американски Држави Houston + 1 more

Камерон Школата за Бизнис (CSB) им помага на учениците се постигне успех со флексибилни програми. Ние се приспособат работат професионалци со нашата класа придонеси. На мала класа животната средина заедно со пристап до Хјустон бизнис заедницата [+]

Камерон Школата за Бизнис (CSB) им помага на учениците се постигне успех со флексибилни програми. Ние се приспособат работат професионалци со нашата класа придонеси. На мала класа животната средина заедно со пристап до Хјустон бизнис заедницата обезбедува единствен либерални уметности фокус.

Мајсторот на меѓународен бизнис (MIB) е дизајниран да им обезбеди на студентите со вештини и знаења поставува за да бидат ефективни решаваат проблемите и донесување одлуки во глобалниот бизнис контекст. Студентите во оваа програма ќе: - Да се ​​развие технички вештини поврзани со бизнис дисциплини и практика - Разбирање и да стигнете на политичката економија во домашниот, билатерални, регионални и глобални контексти - Комуницира успешно во писмена и усна форма и ефективно се вклучат во крос-културна комуникација - Заврши програмата со потребните највисок премин класа која служи како меѓународен студиска програма... [-]