Virginia Commonwealth University School of Business

Introduction

Read the Official Description

Вирџинија Комонвелт Универзитетот на Факултетот за бизнис  Лоциран на главната улица во Ричмонд, Вирџинија, Комонвелт на Факултетот за Бизнис Вирџинија обезбедува бизнис-лидери подготвени за реалниот свет.  VCU на Факултетот за бизнис е рангирана во првите пет проценти од бизнис училишта во светот, поради неговата страна на Меѓународниот акредитирани статус. Нашиот посветен факултет и примарна локација во рамките на една од најдобрите истражувачки универзитети во државата обезбеди дека студентите имаат поддршка, тие треба да ги извршуваат на аспекти на бизнис тие најдете најинтересните.  Училиштето е тесно поврзано заедница во рамките на големите урбани универзитет. Прошетај низ Snead сала, нашата држава-of-the-art објект, и ќе најдете на студенти кои студираат заедно во фотелјите на атриумот, соработува на група проекти во нашата четиринаесет Збег соби и Винчи центар де, на состанокот со факултет во на кафе, и собир во сала за состаноци на студентската организација.  Можности да се здобијат со практично работно искуство благодарение кружат многу врски на училиштето со локалната и регионална бизнис заедница. Студенти на двете нивоа на додипломски и постдипломски комуницирате со извршни директори преку предмети, практиканти, и индустријата поврзани студентски организации. Нашата кариера Услуги центар носи студентите и работодавците заедно преку саеми за кариера, вмрежување настани, интервјуа на самото место и други активности за градење на кариера.  По дипломирањето, студентите се добредојдени во VCU Бизнис Алумни општество, силен и горд мрежа на повеќе од 25.000 дипломци.  Се надеваме дека ќе биде потребно време за да дознаете повеќе за ергени, мајстори, сертификат пост-бакалауреат и докторски дипломи што ги нудиме - а кои ќе ги видите можностите на чекање за вас во соработка, искуствено учење на животната средина во седиштето на училиштето, Snead сала. Дали сте подготвени?

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

мајстор на уметноста во економијата

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Дипломирани студенти на мајстор на уметноста во економија ќе имаат знаење и искуство да се квалификува за широк и брзо проширување на опсегот на аналитичар позиции во приватниот или јавниот сектор. [+]

Мајстор на уметноста во економија

ЗА

Дипломирани студенти на мајстор на уметноста во економија ќе имаат знаење и искуство да се квалификува за широк и брзо проширување на опсегот на аналитичар позиции во приватниот или јавниот сектор. Дипломираните студенти ќе бидат особено добро прилагодени за позиции се бара и моделирање вештини и значително искуство во анализа и интерпретација на ниво на фирма, индустријата, или макроекономски податоци.... [-]


MSc

Магистер на науки во бизнис - одлука и анализатор

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Магистер на науки во Бизнис со решение Анализа концентрација им нуди на студентите со знаење на квантитативните способности и искуство во анализата на проблемите кои произлегуваат во деловното опкружување. [+]

Магистер на науки во Бизнис - Одлука Анализа

&nbsp

За

Магистер на науки во Бизнис со решение Анализа концентрација им нуди на студентите со знаење на квантитативните способности и искуство во анализата на проблемите кои произлегуваат во деловното опкружување. Во зависност од поединецот студент интереси и советник одобрување, потребните јадро е дополнета со релевантни изборни предмети од рамките на Факултетот за бизнис или од надвор оддели. ... [-]


Магистер на науки во бизнис - финансии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Магистер на науки по бизнис со концентрација во финансии програма е првенствено наменета за студентите кои поседуваат диплома за додипломски студии по бизнис, иако некои добро подготвена студентите ќе можат да поседуваат диплома за додипломски во економија или техничка позадина во математиката или инженеринг. [+]

Магистер на науки во Бизнис - финансии

За

Магистер на науки по бизнис со концентрација во финансии програма е првенствено наменета за студентите кои поседуваат диплома за додипломски студии по бизнис, иако некои добро подготвена студентите ќе можат да поседуваат диплома за додипломски во економија или техничка позадина во математиката или инженеринг. Од областа на финансиите ќе добијат обука и вештини во финансиски одлуки во областа на корпоративното управување, инвестиции и Анализа за безбедност, меѓународни финансии, управување со средствата во финансиските институции, и деривати. ... [-]


Магистер на науки во информатичките системи

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Магистер на науки програма во информациските системи е дизајниран да ги подготви студентите за специјализирани улоги во информатичките системи. [+]

Магистер на науки во информациони системи

За

Магистер на науки програма во информациските системи е дизајниран да ги подготви студентите за специјализирани улоги во информатичките системи. За MS програма се нуди во двете традиционални семестар формат разгледа на оваа страница, и извршната власт (алтернативна викенд) формат.

Брза песна Извршниот МСП во IS се фокусира на информатичка технологија за управување и е наменета за студентите со шест или повеќе години професионално искуство. ... [-]


Master

господар на сметководство

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Richmond

Одделението за сметководство може да се пофали целосна акредитација од страна на AACSB-Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис. Поддршка на бизнис заедницата е потврдено од страна на нашите студентски вработување по дипломирањето, и корпоративни членство во Контролери Извршниот тркалезната маса. [+]

Мајстор на сметководствена

За

Одделението за сметководство може да се пофали целосна акредитација од страна на AACSB-Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис. Поддршка на бизнис заедницата е потврдено од страна на нашите студентски вработување по дипломирањето, и корпоративни членство во Контролери Извршниот тркалезната маса. Поставеност напори се поддржани од страна на "Биг 4 " фирми, регионалните фирми, како и владини и индустриски сектори. ... [-]