Vatel Institute of Hospitality Management at Alliant International University - San Diego

Introduction

Read the Official Description

На Vatel Институтот за хотелски менаџмент на Allian Меѓународниот универзитет нуди уникатна угостителство образование фокусирани на американското управување. Квалитетот на образованието во комбинација со платените можности за стажирање во некои од најлуксузните хотели во светот ги прави овие програми отскочна стапка за брилијантна меѓународна кариера.

Прекрасните пејзажи во Сан Диего и незаменливата клима го прават тоа една од најпосакуваните одмори на државата и нацијата, а над 3 милиони луѓе се доволно среќни да го нарекуваат дома - што го прави идеално место за крајната престој.

Еден од најпознатите американски градови за пријателство со семејството, Сан Диего е рај на туристите, со годишни температури во седумдесеттите години и речиси постојано сонце. Сонбати и сурфери се загарантирани да ја најдат својата совршена плажа, а прехранбените производи ги задоволуваат вештините во занаетчиските пиварници, локалните бистро и рестораните за гурманските ресторани.

Од бродвејското возбудување на La Jolla Playhouse до европското чувство на Малку Италија до новеачкиот стил на населбата Газлам, Сан Диего има нешто за секого.

На диплома и МБА со концентрации во угостителство и менаџмент се нудат на Vatel Институтот за хотелски менаџмент на Alliant Меѓународниот универзитет во Сан Диего. Во кампусот е сместена во дрвјата наредени падини на Scripps ранчот. Само 10 милји од плажа и петнаесет милји североисточно од центарот на градот, локацијата нуди најдобри "Америка Најдобриот град" има да понуди.

Кампусот во Сан Диего е дом на неколку училници, сала за предавања и спортски центар. Сојузничките згради, исто така, содржат неколку конференциски сали, две компјутерски лаборатории, видео конференции, WiFi низ кампусот и многу сценски места за студирање. Срцето на кампусот е неодамна преработената библиотека на Валтер, која е поставена со транспаренти на некои од најистакнатите соработници на универзитетот, како Абрахам Маслоу и Карл Роџерс.

Околу 1.200 дипломирани студенти и 150 додипломци се запишуваат на годишно ниво во голем број училишта и програми.

Нашата мисија е да ја едуцираме следната генерација менаџери и лидери за најголемата и најживописна индустрија во светот. Ние ја постигнуваме нашата мисија преку посветеност кон совршеност во наставата, силна соработка со лидерите во угостителството, вистински практични искуства и непроценливо меѓународно изложување.

Студентите напредуваат низ секоја програма во групи со курсеви прилагодени на нивната група. Групата структура осигурува дека учениците ги добиваат часовите што им се потребни за да дипломираат навреме.

Нашиот факултет членови се експерти во управувањето со образованието и се стремиме да ги подготвиме нашите студенти за успешна кариера во меѓународниот менаџмент угостителство.

Практичното професионално искуство е суштинска компонента на нашите академски програми и нуди сеопфатно разбирање на туристичката индустрија, со што се подобрува дефинирањето и постигнувањето на професионалните цели на секој ученик.

Алијансата Меѓународен универзитет е акредитирана од WASC Високиот колеџ и универзитетска комисија (WSCUC) , регионално тело за акредитација признато од страна на Министерството за образование на САД и истата агенција според која други престижни Калифорнија и западните американски училишта се акредитирани како Стенфорд, USC и UCLA .

Vatel САД е член на Националната асоцијација за советување за прием во колеџ (NACAC) и се залага за Изјава за принципите на добра пракса.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Videos

A Day in the Life of a Student

Testimonial from the General Manager of the JW Marriott in Santa Monica, CA

Contact
Адреса на локацијата
520 West Ash Street
San Diego, California, CA 92101 US