West Texas A&M University - College of Business

Introduction

Read the Official Description

А бизнис образование подготвува студентите да бидат успешни во различни патеки кариера. Вработување на Fortune 500 фирмата, управување со свој бизнис, бараат можности во меѓународниот бизнис, па продолжува со вашето образование со професионална степен, и лидерство во владата претпријатија се само неколку од потенцијалните опции чека бизнис дипломираните студенти. Всушност, постојат многу WT бизнис најинтересните кои нашле успех во сите од горенаведените кариера патеки. Како колеџ, како и универзитет, нашата улога е да ти нудат можности да се развива како личност и како лидер. На Колеџот за бизнис на Запад Тексас А & М универзитетот нуди неколку додипломски и постдипломски студии опции, вклучувајќи сметководство, економија, финансии, информациони системи, маркетинг, менаџмент, интернационален бизнис, претприемништво и менаџмент за здравствена заштита. На Колеџот за бизнис може да ви помогне да се постигне своите цели, без разлика дали се истражуваат степен опции како првпат Новак, трансфер на студентите, кои ја продолжуваат студент или професионална работа. &nbsp Ова е возбудливо време на промени и можност на Запад Тексас А & М универзитетот и на Колеџот за бизнис. Нашиот пат за наредното ниво на квалитет вклучува високи цели во надворешната рангирање, програма за развој, услуги на студентите, собирање средства и алумни инволвираност. Со цел да ги постигнеме нашите цели ќе ни треба влез и со поддршка од сегашните студенти, идни студенти, дипломци, бизнис заедницата, донаторите, и физички лица заинтересирани за напредокот на Западен Тексас А & М универзитетот и на Колеџот за бизнис

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Global MBAs » Гледа Online MBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во финансии и економија

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Canyon

На Колеџот за бизнис во западен Тексас А & М Универзитетот нуди Магистер на науки во финансии и економија (MSFE). [+]

Магистер на науки во финансии и економија (MSFE) Програма Вовед

На Колеџот за бизнис во западен Тексас А & М Универзитетот нуди Магистер на науки во финансии и економија (MSFE). Програма како тоа се нуди во неколку други училишта во САД. Ние сме во состојба да им понуди на степен на Запад Тексас А & М универзитетот, бидејќи нашата економија и финансии програми живеат во исто одделение. На MSFE е наменета за студентите кои сакаат да ги подобрат своите разбирање на економијата и финансиите, особено оние кои се заинтересирани или веќе работат во: (1) финансиски институции и финансии одделенија во бизнисот и владата (2) политика-ориентирана и услуги на заедницата занимања во приватниот и јавниот сектор, (3) економско-финансиски консалтинг и советување; (4) Наставата во средното училиште, заедница колеџ, или инструктор ниво; (5) Подготовка за законот училиште или докторски програми во економија или финансии. Ориентација на програмата кон примена што е спротивно на теоријата зголемува можностите за дипломирани студенти во широк спектар на професии и институции. ... [-]


Master

господар на професионални сметководствени

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Canyon

Мајстор за професионално сметководство може да се заработи на два начина. Традиционалниот степен е магистратура заработена по завршување на диплома. Запад Тексас А & М, исто така, нуди програма со која се интегрира додипломски диплома за бизнис администрација во сметководство и постдипломски мајстор на професионални сметководствени степени. [+]

Мајстор за професионално сметководство може да се заработи на два начина. Традиционалниот степен е магистратура заработена по завршување на диплома. Запад Тексас А & М, исто така, нуди програма со која се интегрира додипломски диплома за бизнис администрација во сметководство и постдипломски мајстор на професионални сметководствени степени.

Традиционален мајстор за професионално сметководство ... [-]