Western Illinois University College of Business and Technology

Introduction

Read the Official Description

Нашите ТИТАН вредности Академска извонредност Централно место во нашата историја и традиција е посветена на наставата, на поединечните ученик, и да се активно вклучување во наставно-процес на учење. високо квалификувани Западен Универзитетот Илиноис е, различни факултет промовира критичко размислување, ангажирани учење, истражување и креативност во предизвикувачки, поддршка за учење заедница. Ние сме посветени на академска средина која го поттикнува доживотно развој, како ученици, професори, наставници и ментори. &nbsp Образовни можности Западен Универзитетот Илиноис вредности образовни можности и поздрави оние кои покажуваат ветувањето и подготвеност да се работи кон остварување на заеднички образовни цели. Ние сме посветени на обезбедување на достапен, високо квалитетни образовни програми и финансиска поддршка за нашите студенти. &nbsp Лична раст Бидејќи Западен Универзитетот Илиноис вредности на развојот на целото лице, ние сме посветени на обезбедување на можности за личен раст во средина која го поддржува развојот на здравје, етички одлуки и лична одговорност. &nbsp Општествена Одговорност Западен Универзитетот Илиноис е посветена на еднаквост, социјална правда, и различноста и ќе се задржи највисоките стандарди на интегритет во нашата работа со другите. Ние ќе служи како ресурс за и стимул за економски, образовни, културни, еколошки и развој на заедницата во нашиот регион и многу пошироко. &nbsp Нашата визија Западен Универзитетот Илиноис ќе биде водечки сеопфатна универзитет во САД. &nbsp Нашата мисија Западен Универзитетот Илиноис, заедница на поединци посветени на учење, ќе има големо и позитивно влијание врз нашиот свет што се менува преку уникатна интеракција на настава, истражување и јавни услуги како што се едуцираат и да се подготви разновидна студентска популација да се гради во и да придонесе за нашиот глобално општество.  

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа 1-year MBAs »

Programs

This school also offers:

Master

господар во областа на инженерството технологија лидерство

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Macomb Bettendorf

Магистер на науки програма во Инжинерство технологија Лидерство обезбедува напредна работа се разбира во производство стратегии, агенди, и контрола на квалитетот и се обраќа на принципите на светска класа организации [+]

Магистер на науки програма во Инжинерство технологија Лидерство обезбедува напредна работа се разбира во производство стратегии, агенди, и контрола на квалитетот и се обраќа на принципите на светска класа организации и преструктуирање на производство практики, вклучувајќи: истовремени / истовремениот инженерство практики, само-во-времето производство , материјал барања / ресурси планирање, како и производ и процес на поедноставување со анализа на вредноста / вредност инженеринг.... [-]


господар на сметководство

Студии врз за студентски град Целосна 1 - 5 години August 2019 Соединети Американски Држави Bettendorf Macomb + 1 more

Мисијата на Одделот за сметководство на Западен Илиноис универзитет е да им обезбедиме на нашите специјалност со знаење, вештини и компетенции потребни за да влезат во сметководителите и да ги исполнат идните кариера предизвици. [+]

Мајсторот на Сметководство степен, понудени на WIU е Macomb и Quad Градови кампуси, е дизајниран како:

А едно-годишна програма за кандидати со сметководствените степени од акредитирани институции или Од две-годишна програма за кандидати чии бизнис степен не е во сметководство; или На околу три-годишна програма за оние кандидати кои не поседуваат степени во бизнис дисциплини (да се обезбеди време за да се завршат сите позадина курсеви на г постдипломски курс барања). ... [-]

Магистер по економија

Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Соединети Американски Држави Macomb Bettendorf + 1 more

Магистер по економија на Универзитетот Западна Илиноис е специјализирана програма за подготовка на студентите за различни позиции во бизнисот и владата, или сакаат да учат во две години колеџи, или имаат намера да ги унапреди во докторски студии во бизнисот, економијата, и со закон. [+]

Магистер (УО) на Економскиот

Магистер по економија на Универзитетот Западна Илиноис е специјализирана програма за подготовка на студентите за различни позиции во бизнисот и владата, или сакаат да учат во две години колеџи, или имаат намера да ги унапреди во докторски студии во бизнисот, економијата, и со закон.

Програма Опис

На Економскиот факултет нуди курсеви води кон Магистер степен. Изборни концентрации се достапни за студентите заинтересирани во областа на наставата, бизнис, банкарство / финансиски институции, Владата, заедницата / економски развој, меѓународна економија, земјоделски економија, или енергија и природни ресурси. Дополнителни информации во врска со програмата и области на специјализација може да се добијат од претседателот на одделот. Целта на УО програма во економијата е да им обезбеди на студентите со цврста основа за остварување на своите цели; продолжување на нивната едукација на ДА или д-р ниво; наставата во средното или колеџ ниво; или работат како професионални економисти во бизнисот, владата, или други институции. ... [-]


мајстор во компјутерски науки

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Macomb Bettendorf

На Универзитетот Западна Илиноис, постдипломски студии по компјутерски науки нуди возбудлива можност да работат со факултет во нивните истражувања во вештачката интелигенција; архитектура, база на податоци, графика, јазици, вмрежување [+]

На Универзитетот Западна Илиноис, постдипломски студии по компјутерски науки нуди возбудлива можност да работат со факултет во нивните истражувања во вештачката интелигенција; архитектура, база на податоци, графика, јазици, вмрежување, како и системи дизајн. Исто така ќе бидат во можност да пристапите до различни компјутерски хардвер и најдобрите на тековната софтвер.

Нашите цели за програмата Магистер по компјутерски науки се да им понуди на знаење што треба да ги извршуваат кариери во истражување и комерцијални средини, и да ви даде способност да остане сегашната во нашата динамична и брзо менување на дисциплина. Нашите дипломирани студенти се успешни во д-р програми, индустриски истражувачки лаборатории, во софтвер и хардвер дизајн, а во средината и горниот дел на ниво на управување за различни компании.... [-]