Western New England University

Introduction

Read the Official Description

1 јули 2011 година, беше одреден момент за нашата институција, бидејќи го прогласивме нашиот нов статус како универзитет. Овој историски момент следеше период на невиден раст и остварување на долгорочна цел. Додека нашиот универзитетски статус точно ја одразува широчината и длабочината на нашите академски придонеси, ние остануваме верни на нашите основни вредности како институција која ги поддржува и слави аспирациите и достигнувањата на нашите индивидуални студенти. Освен описи на специјалност и програми кои се наоѓаат овде, Универзитетот е колку за лицата кои им помагаат на учениците да растат и да напредуваат во образовната и социјалната средина на Универзитетот. Зад секоја програма и секоја активност има факултет, кадар, тренери и администратори кои го донесуваат животот и виталноста на сето она што се презема тука. Ова е Универзитет на луѓе. Нашата сила престојува во нашите богата образовни програми, како и во нашето верување во себе да бидеме единствени поради нашата историја, традиции и вредности, како и поради посветеноста кон учениците од сите нас на овој универзитет. Повеќе од 40 додипломски програми се понудени во колеџите за уметности и науки, бизнис и инженерство. Магистерски и докторски програми се нудат во колеџите за уметности и науки, бизнис, инженерство, фармација и Правниот факултет. Универзитетот во Западна Нова Англија има повеќе од 42.000 алумни кои живеат и работат низ целиот свет.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Health BScs » Гледа Health Bachelor » Гледа BScs » Гледа PhD » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

господар на науката во електротехниката (MSEE)

Студии врз за студентски град Целосна January 2019 Соединети Американски Држави Springfield

Високо-технолошки индустрии се важен сектор на економијата, особено во североисточниот регион. Магистер на науки во електротехника (MSEE) програма обезбедува инженеринг науката интензивна приод да се зголеми на студентите разбирање и решавање на проблемите способности. Нудат концентрации во електрични и компјутерски инженеринг, MSEE е насочена кон двете со полно работно време и со скратено работно време на студентите, со посебен акцент на обезбедување на обука, искуство во вршење независни истражувања на теми со теоретски и применети интерес, и управување со проекти. [+]

Високо-технолошки индустрии се важен сектор на економијата, особено во североисточниот регион. Магистер на науки во електротехника (MSEE) програма обезбедува инженеринг науката интензивна приод да се зголеми на студентите разбирање и решавање на проблемите способности. Нудат концентрации во електрични и компјутерски инженеринг, MSEE е насочена кон двете со полно работно време и со скратено работно време на студентите, со посебен акцент на обезбедување на обука, искуство во вршење независни истражувања на теми со теоретски и применети интерес, и управување со проекти.... [-]


Магистер на науки во градежништвото

Студии врз за студентски град Целосна 12 - 24 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Springfield

Магистер на науки во градежништво програма нуди на напреден степен што треба да се земе вашата кариера на следното ниво. [+]

Сега прифаќаат апликации за Есен 2016

Магистер на науки во градежништво програма нуди на напреден степен што треба да се земе вашата кариера на следното ниво. Без разлика дали сте заинтересирани за редовни студии или сте професионална работа извршуваат својата студии со скратено работно време, на нашите дипломирани поимот структура ќе ви овозможи да се забрза на вашите студии. Во програмата може да се заврши во што малку како една година студирање со полно работно време и со неколку, како што 18 месеци студирањето со скратено работно време. Класи обично се нудат еднаш неделно во текот на раните вечерните часови. ... [-]


Магистер на науки во индустриски инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 15 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Springfield + 1 more

Магистер на науки во индустриски инженеринг програма е хармоничен напреден степен отворена за дипломирани студенти од широк спектар на инженерски дисциплини. [+]

Сега прифаќаат апликации за Есен 2016

Магистер на науки во индустриски инженеринг програма е хармоничен напреден степен отворена за дипломирани студенти од широк спектар на инженерски дисциплини. Без разлика дали сте заинтересирани за редовни студии или сте професионална работа извршуваат својата студии со скратено работно време, на нашите дипломирани поимот структура ќе ви овозможи да се забрза на вашите студии. Во програмата може да се заврши во што малку како една година студирање со полно работно време и со неколку, како што 15 месеци студирањето со скратено работно време. Нашиот модел флексибилна испорака ќе ви овозможи да ја заврши својата студии на интернет или лице-в-лице во училница. ... [-]


Магистер на науки во индустриски инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна January 2019 Соединети Американски Држави Springfield

Индустриско инженерство е растечка област со апликации во широк спектар на области. Оваа програма им овозможува на студентите со основите на нивните во оваа област или на многубројни други инженерски дисциплини да се изгради врз него со напредни знаења и вештини во оптимизација, системи, квалитетот и анализа на трошоците. Со оваа разновидност, студентите ќе бидат добро подготвени да ги преземе своите кариери во многу правци. На програмата се приклучува широко почитуван БС на Одделот во индустриски инженеринг, како и програми за MS и д-р во управување со Инженеринг. [+]

Индустриско инженерство е растечка област со апликации во широк спектар на области. Оваа програма им овозможува на студентите со основите на нивните во оваа област или на многубројни други инженерски дисциплини да се изгради врз него со напредни знаења и вештини во оптимизација, системи, квалитетот и анализа на трошоците. Со оваа разновидност, студентите ќе бидат добро подготвени да ги преземе своите кариери во многу правци. На програмата се приклучува широко почитуван БС на Одделот во индустриски инженеринг, како и програми за MS и д-р во управување со Инженеринг. ... [-]


Магистер на науки во областа на инженерството управување (msem)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Springfield + 2 more

Со истакнати репутација во регионалните инженерската заедница, Западна Нова Англија Универзитетот има произведено некои од најдобрите кадри во областа. Предмети се понудени во текот на вечерните часови и преку интернет, со можност за преземање на вашите студии полно или скратено работно време. Нашите сузбивањето Спрингфилд кампусот е лесно достапен од автопат 91 и мас Штука. Четири 11-недела термини ви овозможи да добиеш диплома во вашиот темпо, додека балансирање на барањата на работата и животот. [+]

Повторно инженер вашата кариера

Пристапност, флексибилноста, квалитетот

Со истакнати репутација во регионалните инженерската заедница, Западна Нова Англија Универзитетот има произведено некои од најдобрите кадри во областа. Предмети се понудени во текот на вечерните часови и преку интернет, со можност за преземање на вашите студии полно или скратено работно време. Нашите сузбивањето Спрингфилд кампусот е лесно достапен од автопат 91 и мас Штука. Четири 11-недела термини ви овозможи да добиеш диплома во вашиот темпо, додека балансирање на барањата на работата и животот. Освојте вашиот степен како што е малку како една година.... [-]


Магистер на науки во организациски раководство

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Springfield

Магистер на науки во Организациона Лидерство (MSOL) е дизајниран да се развие и да се подобри знаењето и вештините на оние кои имаат или сакаат да се одржи лидерски позиции во организации. Учениците се изложени на теории и најдобрите практики кои вклучуваат луѓе и процеси во организациите. По успешното завршување, на студентите во MSOL на програмата ќе бидат ... [+]

Магистер на науки во Организациона Лидерство (MSOL) е дизајниран да се развие и да се подобри знаењето и вештините на оние кои имаат или сакаат да се одржи лидерски позиции во организации. Учениците се изложени на теории и најдобрите практики кои вклучуваат луѓе и процеси во организациите. По успешното завршување, на студентите во MSOL на програмата ќе бидат способни да демонстрираат:... [-]


Магистер на науки по механички инженеринг (ММСП)

Студии врз за студентски град Целосна January 2019 Соединети Американски Држави Springfield

Потребите на општеството брзо се менува. Нови технологии во областа на одржливост и производство се потребни за да се задржи бизниси конкурентни и олеснуваат на вредни ресурси. Може да биде во првите редови на иницирање на овие фундаментални промени во индустријата и општеството со Магистер на науки во Машински факултет (ММСП) од Западна Нова Англија универзитет. [+]

Потребите на општеството брзо се менува. Нови технологии во областа на одржливост и производство се потребни за да се задржи бизниси конкурентни и олеснуваат на вредни ресурси. Може да биде во првите редови на иницирање на овие фундаментални промени во индустријата и општеството со Магистер на науки во Машински факултет (ММСП) од Западна Нова Англија универзитет. Нудат концентрации во механички инженеринг, зелени инженеринг, и мехатроника, на ММСП Програмата е насочена кон двете со полно работно време и со скратено работно време на студентите, со посебен акцент на обезбедување на обука и искуство во вршење независни истражувања на теми со теоретски и применети интерес и управување со проекти.... [-]


Videos

Western New England University - An Introduction

Western New England University - An Aerial Survey