Winthrop University College of Business Administration

Introduction

Read the Official Description

Winthrop Универзитетскиот колеџ за бизнис администрација е подготвена да обезбеди извонредни национално акредитиран програми во различни специјализирани области. Факултетот е посветен на вашиот развој и ќе ви предизвик често и да помогне да го прослават вашиот достигнувања. Ќе научат од нив и другите ученици кои го сочинуваат различни заедница на ученици од кои ние сме многу горди. Постави високи очекувања за себе, се вклучи во активностите што се нудат во вашиот колеџ, и да ги искористат предностите на секоја можност за учење се предвидени. Акредитација Програмата на бакалауреат степен во бизнис администрација е акредитирана од AACSB International-- на Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис и бакалауреат степен по компјутерски науки е акредитирана од страна на Комисијата за акредитација од ABET Компјутери Мисија Нашата мисија е да обезбеди квалитетно образование на разновидна заедница на ученици преку континуирано подобрување и посветеност кон совршеност во наставата и учењето, како и интелектуална придонеси и услуга. Во прилог на оваа мисија, на Академијата:

Обезбедува национално акредитиран бизнис администрација (AACSB) и компјутерски науки (CSAC / CSAB) програми кои се силно студент ориентирана. Обезбедува бизнис администрација и компјутерски науки програми за додипломски студии кои се одлични во квалитет, современ дизајн, и релевантни за динамичен бизнис практики. Обезбедува квалитетни програми за постдипломски студии кои им служат на променливите потреби на бизнисите и на заедницата. Овозможува ефективна настава која промовира доживотно учење и развој на кариерата. Обезбедува животната средина со кој се промовира факултет / студент комуникација. Поттикнува разбирање и вреднување на културни сличности и разлики Спроведува и дисеминира стипендија во бизнис и компјутерски науки. Служи на заедницата и бизниси преку програми и партнерства кои се зајакне интелектуални и економски квалитетот на регионот.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Certificates » Гледа Part time MBAs » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

викендот главен извршен директор на бизнис администрација програма

Студии врз за студентски град 2 години August 2019 Соединети Американски Држави Rock Hill

На EMBA дава можност за искусен професионалец за да се добие МБА со академски пристап кој го минимизира прекин на било работа или лична определба. [+]

Општи информации

Извршниот Магистер за бизнис администрација (IACBE) Програмата дава можност за искусен професионалец за да се добие со магистерска диплома по бизнис администрација со академски пристап кој го минимизира прекин на било работа или лична определба. Програмата комбинира различни учење со практично искуство, што резултира во предизвикувачки, стимулативна средина за учење, која докажува за максимален поврат на време и ресурси инвестираат. ... [-]


Мајстор за бизнис администрација со меѓународните концентрацијата

Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Rock Hill

AACSB акредитирани МБА програма обезбедува висок квалитет на образование дипломиран бизнис со концентрацијата Меѓународниот. [+]

МБА-Општи информации

Winthrop Универзитетот нуди Мајстор за бизнис администрација степен програма која е акредитирана од - Меѓународната асоцијација за менаџмент образование. AACSB е специјализирано тело за акредитирање признаени од страна на Советот на признати Контактирај акредитација (CORPA). Мајстор за бизнис администрација програма обезбедува висок квалитет на образование дипломиран бизнис. Програмата ги подготвува студентите да го преземе одговорни функции како лидери и членовите на тимот во динамична различните организации на дваесет и првиот век. Дипломци се подготвени да одговорат на предизвиците на конкуренцијата на постојано менување на глобалната економија. Студенти од различни видови на образовни и културни средини учествуваат и подобрување на образовното искуство. Национално акредитиран, на програмата се изучува со обврски на факултет за квалитет во наставата и истражувањата. ... [-]


Мајстор за бизнис администрација со финансии концентрација

Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Rock Hill

AACSB акредитирани МБА програма обезбедува висок квалитет на образование дипломиран бизнис со концентрација финансии. [+]

МБА-Општи информации

Winthrop Универзитетот нуди Мајстор за бизнис администрација степен програма која е акредитирана од - Меѓународната асоцијација за менаџмент образование. AACSB е специјализирано тело за акредитирање признаени од страна на Советот на признати Контактирај акредитација (CORPA). Мајстор за бизнис администрација програма обезбедува висок квалитет на образование дипломиран бизнис. Програмата ги подготвува студентите да го преземе одговорни функции како лидери и членовите на тимот во динамична различните организации на дваесет и првиот век. Дипломци се подготвени да одговорат на предизвиците на конкуренцијата на постојано менување на глобалната економија. Студенти од различни видови на образовни и културни средини учествуваат и подобрување на образовното искуство. Национално акредитиран, на програмата се изучува со обврски на факултет за квалитет во наставата и истражувањата. ... [-]