Wright State University

Introduction

Read the Official Description

Државниот универзитет Рајт се наоѓа во Дејтон, OH - родното место на воздухопловството. Во текот на последните 45 години, Државниот универзитет Рајт го поздрави, а дипломирал на илјадници странски студенти. Рајт сопствена држава е проект Рај Soin на Бизнис колеџот е AACSB акредитирани (постигне со помалку од 5% од бизнис училишта во светот), Kno.e.sis центар во Рас колеџ за инженерство и Компјутерски науки дели вториот ранг во светот во областа на World Wide Веб областа на компјутерските науки базиран на Microsoft Академски Барај Пласман, нашата онлајн мајстор за образование и мајстор на медицински сестри степени рангирана меѓу првите програми за образование онлајн дипломиран на нацијата од страна на американските Вести & во 2013 година, програми за образование во училиште за професионална психологија се АПА акредитирани , нашиот тим Националната Модел на Обединети Нации од Колеџот за либерални уметности заработени врвни почести во 2013 година за 33 година по ред, и листата оди натаму и натаму. Нашите разновидна и добредојде заедница ќе биде совршен за поставување за да се стекнат со знаења и искуства неопходни за глобален работното место денес. Рајт Државниот нуди повеќе од 100 додипломски академски програми, а повеќе од 75 господар, докторски и професионални програми, секој еден внимателно направена да ви помогне да се постигне максимален поврат на вашата инвестиција. Универзитетот соработува со површина бизнис и индустрија за да бидете сигурни на програми што ги нудиме се оние кои се извојува во глобалната работното место денес. Од воздушната медицина музика и образование за бизнис за инженеринг, ќе го најде вистинскиот програма да ви помогне да ги преземат за да на следното ниво во вашиот професионален развој. Дојди и истражуваат многу начини овој универзитет треба да биде вашиот нов дом далеку од дома. State-of-the-art објекти на универзитетот на Дејтонскиот кампусот се сместени во една убава 557 хектари шумска амбиент. Преку заедницата програми, кооперативна едукација, практиканти, сервис за учење, и истражувачки проекти, студентите ќе можат да се здобијат со практично искуство, кои ќе им помогнат на своите кариери во реалниот свет по дипломирањето. Без разлика дали е подготовка на студентите да го заземат своето место во нашата постојано менување на светот, спроведување на врвни истражувања за подобрување на животот, или партнерството со локалните заедници и бизниси, Државниот универзитет Рајт прави влијание, и на локално и на глобално ниво.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа курс »

Programs

This school also offers:

Videos

Wright State University - International Students Welcome